Sposób na winietkę

Jeżeli zdecydujecie się na rozplanowanie usadzenia gości przy weselnych stołach warto pomyśleć o winietkach!

fotografia: Białe Kadry

 

Miejsca przy stołach powinny być odpowiednio oznaczone, tak, aby nie było wątpliwości, kto ma usiąść na danym krześle.

Najprościej zrobicie to ustawiając przy nakryciach małe kartoniki z imionami i nazwiskami gości. Jest to bardzo prosty, czytelny sposób. W bardziej kameralnym gronie możecie ograniczyć podpis do imienia.

Jednak warto pokusić się o odrobinę kreatywności i zaplanować winietki, które nie tylko wskażą miejsce waszym gościom, ale ozdobią stół i staną się drobiazgiem, który “na pamiątkę” będzie można zabrać do domu.

Może to być urocza kartka w kształcie motyla, zawieszka na kieliszek, ale rolę winietki może przyjąć mała dynia lub muffinka  z wypisanym imieniem gościa.

 

źródło: ŚlubneZakupy.pl

 

 

Winietki, etykiety i zawieszki na wesele

 

Jeżeli sala jest duża, a goście liczni, należy pomóc im w odnajdywaniu swoich miejsc. Nieocenione okażą się tabliczki (lub inne konstrukcje - spójrz na zdjęcia!) z numerami stołów i tablica z planem ich umiejscowienia.

Przy tablicy powinien na początku stanąć świadek lub jeden z drużbów, służący pomocą "zagubionym" gościom.

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Aranżacja i pomysł na winietki mogą być przeróżne. Idealnie, jeśli wpasowują się w motyw przewodni wesela, stając się integralnym elementem dekoracji.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Zobacz także:

JAK USTAWIĆ I UDEKOROWAĆ STÓŁ PARY MŁODEJ NA WESELU?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź