Świadkowa jak "Anioł Stróż"

W dniu ślubu pojawia się mnóstwo sytuacji, kiedy potrzebna jest szybka decyzja, niezawodna pomoc - zadania specjalne dla świadkowej.

fotografia: cyrografia

 

 

Świadkowa na ślub i wesele

 

Artykuł o “prawej ręce” panny młodej - o świadkowej. Niezwykle ważnej i niezastąpionej podczas ceremonii ślubu i przyjęcia weselnego "instytucji".

 

fotografia: Connected Dots Photography

 

 

Instytucja do zadań specjalnych

 

Wybór świadkowej pada zazwyczaj na osobę z grona najbliższych - siostrę, przyjaciółkę, serdeczną koleżankę. Ważne, żeby obie panie rozumiały się bez słów.

W dniu ślubu pojawia się mnóstwo sytuacji, kiedy potrzebna jest szybka decyzja, niezawodna pomoc - zadania specjalne dla świadkowej. 

Jest kilka funkcji, które tradycyjnie są domenami pierwszej druhny, jednak  jej obowiązki nie muszą być sztywne i “nie do ruszenia”. Z pewnością warto  przedyskutować i ustalić podział obowiązków. Usiądźcie więc przy filiżance kawy i szczegółowo rozpiszcie plan działania.

 

eleganckie suknie dla druhen na wesele slubnaglowie.pl

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Pożegnanie panieństwa

 

Pierwszym obowiązkiem druhny bywa organizacja wieczoru panieńskiego (tu znajdziecie kilka pomsysłów na wieczór panieński).

Zaproszenie gości, rezerwacja lokalu i ewentualnych atrakcji dodatkowych - to praca dla świadkowej. Może skonsultować sprawę z bohaterką wieczoru, ale świetną niespodzianką będzie przygotowanie wszystkiego w tajemnicy i zaskoczenie jej szaloną imprezą w klubie.

 

świadkowa na slubie slubnaglowie.pl

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

"Brudna" robota dla świadkowej

 

Główna druhna może okazać się niezwykle pomocna podczas żmudnych weselnych przygotowań. W tygodniach poprzedzających ślub jest mnóstwo “mrówczej roboty”, która pożera sporo czasu: wypisywanie zaproszeń, przygotowanie winietek i wiele innych prac. Narzeczeni mają masę spraw na głowach, odciążenie ich z niektórych z pewnością oszczędzi stresu i da odrobinę wytchnienia. 

Świadkowa może też okazać się niezbędna podczas ubierania sukni innych finalnych zabiegów: zapinania butów, haftek sukni, ostatnich poprawek fryzury czy pożyczenia jakiegoś drobiazgu dla spełnienia wymogów tradycji. 

 

suknia slubna rybka slubnaglowie.pl

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Anioł stróż w akcji

 

Tu zaczyna się poważne zadanie. W kościele, urzędzie stanu cywilnego i na przyjęciu świadkowa jest dla panny młodej niczym anioł stróż. Powinna pilnować jej nienagannego wyglądu, poprawiać suknię, tren, uwalniać przygnieciony plecami welon.

W momencie składania przysięgi druhna trzyma bukiet i służy chusteczką do otarcia łez wzruszenia. Po ceremonii podpisuje dokumenty, ważne więc, żeby miała przy sobie dowód osobisty. Pod kościołem wraz ze świadkiem odbiera kwiaty i prezenty od gości, pomaga zbierać grosiki rzucone na szczęście.

 

 

Centrum pomocy doraźnej na weselu

 

Na przyjęciu świadkowa nadal czuwa nad świeżo upieczoną mężatką, ale również dogląda jej gości. Wskazuje miejsca przy stolikach, kieruje do szatni, czy toalet.

Istotne, żeby miała przy sobie torebkę niezbędnik, a w niej: kosmetyki do poprawienia rozmazanego oka, agrafkę do podpięcia zerwanego troczka w sukni, igłę i nitkę, zapasowe pończochy, plaster na pęcherz na stopie, wsuwkę do włosów... (tu możecie przeczytać więcej,  co powinno się w niej znaleźć)

 

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 

 

Tajna agentka na weselu

 

Ważne, aby świadkowa nie “zawieruszyła się” na czas oczepin. Jej asysta jest niezbędna podczas odpinania welonu, przy zabawach weselnych i ewentualnej zmianie stroju, czy poprawkach stylizacji panny młodej. Twoja tajna agentka, od zadań specjalnych :)

 

 

Ważna i pomocna rola swiadkowej

 

Jak widać - świadkowanie to konkretna praca. Wymaga zaangażowania, chęci pomocy i... myślenia. W zamian za “stróżowanie” panny młodej pierwsza druhna dostaje jej wdzięczność, sympatię i satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. 

 

szlafroki dla druhny i panny młodej na slub slubnaglowie.pl

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Zobacz także:

15 POLSKICH UTWORÓW NA PIERWSZY TANIEC

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź