Sześć sposobów na ślubny warkocz

Poniżej sześć najpiękniejszych naszym zdaniem fryzur z udziałem warkocza.

fotografia: Karetta.pl

 

Fryzura ślubna z warkoczem

 

Przyszłe panny młode, które w poszukiwaniu pomysłu na ślubną stylizację śledzą trendy i zmieniające się kierunki mody, z pewnością zauważyły, że w kategorii "fryzury ślubne" hitem ostatnich sezonów ślubnych są warkocze. Uczesania z ich udziałem niektóre z was mogą kojarzyć z podstawówkowymi mysimi ogonkami :)

Jednak dzisiejsze warkocze wędrują daleko od nudy czy sztampy. Okazuje się, że rodzajów splotów, kombinacji, ułożeń i sposobów podpięć jest tak wiele, że zapewne niemal każda z was wybrałaby takie, które zagra z resztą pomysłu na ślubny look.

Poniżej sześć najpiękniejszych naszym zdaniem fryzur z udziałem warkocza. Warto podkreślić, że te cudne plecionki nie tylko zachwycają niebanalnym urokiem i wdziękiem, ale i są niezwykle praktycznym rozwiązaniem dla niezbyt zdyscyplinowanych włosów.

 

 

Warkocz do ślubu

 

Zacznijmy od podstaw. Warkocz upleciony nisko nad karkiem może przyjąć klasyczną "grzeczną" formę, wygładzoną i nabłyszczoną. Może też być wariacją na temat znanego wszystkim splotu i zostać potarganym przez wiatr (ukryty w dłoniach fryzjerki;)).

Kłos, czyli warkocz spleciony z cieńszych pasemek przekładanych na przemian, to pomysł na włosy cienkie, których, dzięki takiemu splotowi, nagle zrobi się więcej. We włosy można wpiąć kwiaty, stroik, wpleść wstążkę, a sam warkocz poprowadzić asymetrycznie, zaczynając z boku głowy.

 

 

 

 

 

Korona z warkocza

 

Pomysł na pełne wdzięku uczesanie, które może "wspomóc" koka czy inne upięcie bądź dyscyplinować pasma przy twarzy przy rozpuszczonych włosach.

Wystarczy przepleść przednią część włosów, tworząc koronę-opaskę tuż przy czole. Świetne rozwiązanie dla tych z was, które są w trakcie zapuszczania grzywki i nie wiedzą co z nią począć :)

 

 

 

Koszyczek

 

To powrót do przeszłości. Fryzura, którą niegdyś czesały kobiety, aby na co dzień ujarzmić swoje długie włosy, dziś zyskuje nową jakość. Splot "obiega" całą głowę, wykorzystuje wszystkie włosy.

Lekkie potarganie (oczywiście kontrolowane) dodaje fryzurze lekkości, naturalności. Uczesanie genialne na wesele w stylu rustykalnym czy vintage. 

 

 

 

Precel

 

Warkocz upleciony z wszystkich włosów można zwinąć w fantazyjny precel i upiąć tuż nad karkiem. Im bardziej gładki, "grzeczny", tym bardziej odpowiedni dla stylizacji klasycznej, eleganckiej. Potarganie, zmierzwienie zmienia klimat uczesania w rustykalny, mniej usztywniony.

Wyjściowy splot może być tradycyjnym warkoczem, kłosem lub dobierańcem, a precel podpiąć można również asymetrycznie i połączyć z ozdobnymi detalami. 

 

 

Pół na pół

 

Pragnącym pozostawić włosy rozpuszczone, być może spodobają się ułożenia "pół-na-pół", w których warkocz splata jedynie wierzchnią partię włosów, ewentualnie zabierając też te znad czoła.

Możliwości przeprowadzenia splotów jest jak zwykle wiele: od klasycznego warkoczyka, poprzez asymetryczne, dobierane czy kłosy zwieńczone fantazyjnym dekorem z włosów czy kwiatowego stroika.

 

 

Pojedynczy warkoczyk dla panny młodej

 

Dla tych z was, które chcą przemycić warkoczykowy splot w swojej fryzurze.

Pojedynczy warkocz może pojawić się jako opaska dla reszty włosów, delikatna "wstążka" lub detal zdobiący wysoki kok na wypełniaczu. W zależności od grubości i umiejscowienia splot albo sprecyzuje fryzurę, albo tylko ją uzupełni. 

 

 

Zobacz także:

8 RZECZY, O KTÓRYCH PANNA MŁODA ZAPOMINA IDĄC NA PRÓBNY MAKIJAŻ I FRYZURĘ

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź