Tiffany blue - dotyk wysublimowanego piękna

Błękitny kartonik z białą wstążeczką ma powodować szybsze bicie serca, być kwintesencją stylu Tiffany, kojarzyć się z elegancją, ekskluzywnością i nieskazitelną jakością wykonania.

 

Jak donosił w 1906 roku dziennik The New York Sun, "Tiffany w swoim sklepie ma jedną jedyną rzecz, której nie można kupić, choćby zaoferować za nią największą sumę pieniędzy. Ale można ją od niego dostać. To jedno z jego pudełek".

Charakterystyczne błękitne pudełka z napisem Tiffany & Co. od początku były znakiem rozpoznawczym salonów jubilerskich Charlesa Lewisa Tiffany'ego, który zarządził, aby były wydawane tylko w przypadku zakupu biżuterii.

Błękitny kartonik z białą wstążeczką ma powodować szybsze bicie serca, być kwintesencją stylu Tiffany, kojarzyć się z elegancją, ekskluzywnością i nieskazitelną jakością wykonania.

Dziś ten niebiański odcień jest nazywany po porostu "błękitem Tiffany'ego" i wydaje nam się, że trudno byłoby znaleźć osobę, która nie kojarzyłaby tego swoistego znaku towarowego. 

 

fotografia: Showroom Ksis

 

Kolor na slub: tiffany blue

 

Luxury 

 

Odcień Tiffany blue jest niezwykle inspirujący, zwłaszcza jako barwa przewodnia na ślubie i weselu. Niezwykle delikatny, subtelny, ale i wysublimowany i noszący znamiona luksusu.

Spójrzcie, jak wygląda w ślubnych stylizacjach i aranżacjach weselnych wnętrz. 

 

fotografia: SklepSlubny.Love

 

 

Pozytywnie i nastrojowo

 

Tiffany blue kojarzy się również z latem, plażą, falami oceanu, słonecznym, bezchmurnym dniem. To idealna barwa na wakacyjne wesele. Świetnie łączy się z bielą, różowym, czerwienią, koralem.

Druhny, dodatki, detale w tym kolorze rozjaśnią oblicze panny młodej, dodadzą stylizacji blasku i luksusowej nuty. A poza tym, mając na sobie niewielki dodatek w kolorze Tiffany'ego macie już z głowy kwestię "czegoś błękitnego" ;)

 

fotografia: SklepSlubny.Love

 

 

Kwiaty na ślub z akcentem błękitu

 

Trudno szukać błękitu Tiffany'ego wśród kwiatów. Ale zawsze można wyczarować go za pomocą wstążki owijającej łodygi obłędnych białych hortensji czy uroczych goździków.

Bukiet można również stworzyć z udziałem błękitnej tkaniny, a nawet uformować z papieru! Oczywiście Tiffany to biżuteria, więc broszkowy bukiet z błękitnymi oczkami będzie jak najbardziej na miejscu.

 

 

Dekoracje i dodatki w kolorze tiffany blue

 

Sale weselne tonące w bieli poprzetykanej błękitem w odcieniu Tiffany ujmują pięknem, blaskiem, świeżością. Kaskady białych storczyków, róż, lilii, przezroczyste wazy, połyskujące srebrem detale i dotyk błękitu.

Przy nakryciach malutkie kartoniki, prawie takie jak te z salonu z biżuterią, ale skrywające słodkie podarunki dla gości. 
 

fotografia: SklepSlubny.Love

 

 

Tort w kolorze tiffany blue

 

Tort weselny w kolorze Tiffany blue, nawiązujące do kształtu kultowych pudełeczek cup-cakes, słodki bar, w którym niczym małe klejnociki na witrynie u jubilera, w wielkich słojach skrzą się słodkości - hmmm, marzenie :)
 

fotografia: Hotel St. Bruno**** Giżycko

 

 

zobacz także: 

MIĘTOWE DUETY NA ŚLUB

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź