Ucieczka od tradycji czyli niekonwencjonalne pomysły na ślub

Oto kilka niekonwencjonalnych pomysłów na ślub i wesele!

fotografia: BedurWeddings

 

 

Niekonwencjonalne pomysły na ślub i wesele

 

Coraz częściej pary uciekają od tradycyjnej formy ślubu w kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego. Pragną nadać ceremonii oryginalnego charakteru i sprawić by była zapamiętana jako wyjątkowa, zarówno przez nich, jak i przez weselnych gości.

Istnieje mnóstwo pomysłów, aby ten dzień stał się dla młodej pary prawdziwą przygodą. Wystarczy odrobina fantazji, odwagi i pozytywnego szaleństwa, by zrealizować niekonwencjonalny ślub.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @secret_wed

 

 

Koncepcji jest mnóstwo, od bardziej ekstremalnych typu ślub pod wodą, czy w powietrzu, po ślub na łonie natury, na statku czy w równie nietypowej scenerii. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia i Urzędnik Stanu Cywilnego…

Niestety to od niego zależy, czy nasz oryginalny pomysł zostanie zrealizowany. Należy zebrać niezbędne dokumenty, poznać regulamin zawarcia związku małżeńskiego poza murami Kościoła czy USC i odbyć bogatą w argumentację rozmowę z urzędnikiem.

Trzeba również pamiętać o tym, że nietypowy ślub będzie niósł za sobą dodatkowe koszty. Mimo przeszkód, warto zawalczyć o nadanie nietuzinkowego charakteru naszej uroczystości.

 

 

Ślub w plenerze

 

Dość popularnym wyborem stają się ostatnio śluby na łonie natury. Leśna polana, ogród pełen kwiatów, góry czy pomost nad jeziorem…

Romantycznych scenerii jest wiele, wszystko zależy od klimatu ślubu i koncepcji wybranej przez młodą parę. Coraz częściej realizowanym pomysłem jest tzw. garden party.

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które samodzielnie chcą zaaranżować przestrzeń i zorganizować dodatkowe atrakcje dla gości. 

Białe namioty, zieleń, mnóstwo kwiatów i muzyka na żywo rozprzestrzeniająca się w eter. To wszystko dodaje magii ceremonii.

Jest cudownym pomysłem, niestety nieco zależnym od figlarnej pogody, warto więc mieć w zanadrzu jakiś plan awaryjny.

 

 

 

Jeśli lubicie klimaty średniowieczne, świetnym pomysłem jest organizacja ślubu na zamku, niewątpliwie poczujecie się jak książęca para, przeznaczając fundusze fundusze na oprawę artystyczną (aktorów przebranych w dworskie stroje, szczudlarzy, zespół grający muzykę średniowieczną).

Oryginalność i gwarancja dobrej zabawy będzie stuprocentowa.

 

 

 

Ślub i wesele na statku

 

Czasem warto zejść z lądu i popłynąć w weselny rejs - zawsze można zarzucić kotwicę i oddać się również lądowym atrakcjom.

Imprezę weselną na statku łatwo rozbujać, lepiej jednak przed wyborem zorientować się, czy ktoś wśród gości nie cierpi na chorobę morską.

 

 

 

Ślub w kopalni

 

Nietypowym konceptem jest organizacja ślubu pod ziemią. Zakochani mają możliwość zawarcia związku małżeńskiego w podziemnej kaplicy św. Kingi (cena wynajmu za 1h to ok. 2000 zł, zależnie od liczby osób).

 

fotografia: BedurWeddings

 

 

Do ślubu na rowerze

 

Nie tylko miejsce, ale również środek transportu może odbiegać od standardowych wyborów. 

Do ślubu możecie pojechać karocą, rowerami, w rockowym klimacie na harleyach lub przylecieć balonem.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź