Welony, wianki, woalki - atrybuty panny młodej

Welon, wianek lub inna ozdoba ślubnej fryzury jest zwieńczeniem sylwetki panny młodej.

 

 

Welon czy wianek?

 

Jak istotnym elementem całej ślubnej stylizacji jest jej fryzura i ozdoba głowy nie trzeba przekonywać żadnej z przyszłych mężatek. To, co na głowie, jest zwieńczeniem sylwetki panny młodej, jej ukoronowaniem.

Właściwie już od czwartego wieku n.e. głowę panny młodej przyozdabiał welon, symbol jej dziewictwa i czystości.

Według starych wierzeń, ten kawałek jasnej tkaniny miał odstraszać demony, a także spowić oblubienicę aurą tajemnicy, niedostępności - dopiero po złożeniu przyrzeczenia pan młody mógł odsłonić twarz swej wybranki, pieczętując małżeństwo pocałunkiem.

 

fotografia: VeryLuckyStar

 


Suknia ślubna z welonem

 

Mimo iż widmo demonów w dzisiejszych czasach znacznie straciło na swej sile, welony nadal są nieodłącznym atrybutem panny młodej. A już na pewno posiadają silne lobby w postaci babć i mam, które nie wyobrażają sobie swojej latorośli przed ołtarzem “z gołą głową”.

W wielu domach welon przekazywany jest z pokolenia na pokolenie, tworząc rodzinną historię. Jeżeli panna młoda zdecyduje się na podążanie drogą tradycji, może wybierać w dziesiątkach welonowych wersji, różniących się długością, rodzajem upięcia, materiałem, ozdobami lub ich brakiem. 

 

źródło: ElianaKresa

 

fotografia: Lucjan Wójcik Fotografia

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

fotografia: Grzegorz Ciepiel

 

 

Kwiaty we włosach do ślubu

 

Bardzo popularną i stosunkowo prostą do wykonania ozdobą jest stroik z kwiatów. Mogą to być rośliny żywe (niekoniecznie te same, co użyte w wiązance) lub wymodelowane z materiału, ozdobione perłami, biżuterią, piórami. Podpięcie koka lub włosów pojedynczym kwiatem storczyka lub róży to klasyczna propozycja, która nigdy nie straci na uroku.

Z kwiatów i gałązek florystka może również wyczarować romantyczny wianek, który doskonale sprawdzi się na długich, lekko pofalowanych włosach, w stylizacji w stylu empire.

Do krótkiej, dziewczęcej sukni idealnie będzie pasować ozdoba przypominająca duży rozłożysty kwiat. Pamiętajmy, że z racji swych rozmiarów powinien być delikatny, najlepiej jednokolorowy lub w stonowanych barwach, z gustownie dobranymi elementami dekoracyjnymi. 

 

źródło: GIACOMO CONTI

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

fotografia: FOTOTIKKA

 

 


Skromna elegancka ozdoba fryzury do śubu

 

Gdy w przygotowywaniu ślubnej stylizacji liczy się przede wszystkim subtelna elegancja i prostota, świetnym sposobem na ozdobienie włosów może stać się opaska lub spinka.

W zależności od pożądanego efektu, można wykorzystać ozdoby z pereł, cyrkonii lub użyć najzwyklejszą atłasową wstążkę: białą, ecru bądź w kolorze nawiązującym do bukietu lub koloru przewodniego całego wesela.

 

źródło: PiLLow Design

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Zobacz także:

10 ZASAD, KTÓRE POMOGĄ IDEALNIE WYJŚĆ NA ZDJĘCIACH ŚLUBNYCH

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź