foto: Anna Więcławska 

 

Gdzie zorganizować przyjęcie weselne? - oto kolejny dylemat przyszłych państwa młodych...

Elegancka sala? Pałacowe dekoracje? Karczma z wiejskim klimatem? A może jednak wesele zainscenizowane na świeżym powietrzu – alternatywa dla zamkniętych i dusznych pomieszczeń? Wśród par pobierających się w cieplejszej połowie roku pomysł ten cieszy się sporym uznaniem.


 

Plusy i minusy

Zacznijmy od zalet. Wesele w zacisznym ogrodzie, sadzie czy na łące to magiczny i niesamowicie oryginalny pomysł – zapach kwiatów, rozbrzmiewający śpiew ptaków, lekki i przyjemny wiatr i niczym nieograniczona przestrzeń. Malownicza sceneria przeniesie nas w zupełnie inny świat – zaczarowany i nieziemski. Taki dzień zapamięta każdy na długie lata, jako jeden z najprzyjemniejszych w życiu, bowiem piękna i uroku przyrody nie zastąpi żaden pałacowy wystrój.

 

Zaś do głównych wad zaliczyć można dwa czynniki – niemałe koszty organizacji takiego przedsięwzięcia oraz ryzyko związane z pogodą. Niestety, mimo modłów i zaklinania - również lipcowe czy sierpniowe dni mogą zaskoczyć nas jesienną temperaturą i deszczem.

 

A na niepogodę…

No własnie, a co, jeśli zacznie padać albo zerwie sie wichura? To pytanie zadaje sobie każda para. I słusznie, przecież nikt nie chce, by goście zmokli, a panna młoda wyglądała jak przemoczona kura. Oczywiście, można sprawdzać prognozę pogody, ale jak wiadomo - aura w naszym kraju bywa nieobliczalna i zmienna, dlatego nie można na niej polegać w stu procentach. A na czym można? Na wypożyczalni namiotów, która zaoferuje nam elegancki namiot, z podłogą, ogrzewaniem, dopasowany do ilości gości – to rozwiązanie zawsze zda egzamin. Ponadto nastrojowo udekorowany - lampionami, girlandami, naręczami kwiatów - stworzy niepowtarzalną atmosferę.

 

 

Elegancja kontra swojski klimat

Na koniec słówka kilka o samym klimacie wesel organizowanych pod gołym niebem. Panuje przesąd, że muszą one być urządzone w stylu wiejskim. A więc dominują polne kwiaty, dzbanki, naturalne tkaniny. Inni natomiast uważają, że przyjęcie zorganizowane na świeżym powietrzu jest idealne dla fanatyków ekologii. A prawda jest taka, że decydując się na ten rodzaj przyjęcia można wyczarować dowolną atmosferę, w zależności od własnych upodobań i gustów. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby było ono zarówno eleganckie i wytworne, jak i bezpretensjonalne. Od was zależy, czy przyjęcie będzie formalne czy kameralne. Wystarczy poszukać garści inspiracji (zapraszamy do nas!) i zaplanować wszystko, nie pomijając żadnego szczegółu. Dobra organizacja i konsekwencja w dyktowaniu wybranego stylu, to wasz klucz do sukcesu, któremu nie przeszkodzi nawet zachmurzone niebo.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź