WESELE NA ŁONIE NATURY

Gdzie zorganizować przyjęcie weselne? - oto kolejny dylemat przyszłych państwa młodych...

fotografia: Bauaban Wedding Stories

 

 

Wesele w plenerze

 

Elegancka sala? Pałacowe dekoracje? Karczma z wiejskim klimatem? A może jednak wesele zainscenizowane na świeżym powietrzu – alternatywa dla zamkniętych i dusznych pomieszczeń?

Wśród par pobierających się w cieplejszej połowie roku pomysł ten cieszy się sporym uznaniem.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Plusy i minusy wesela w plenerze

 

Zacznijmy od zalet. Wesele w zacisznym ogrodzie, sadzie czy na łące to magiczny i niesamowicie oryginalny pomysł – zapach kwiatów, rozbrzmiewający śpiew ptaków, lekki i przyjemny wiatr i niczym nieograniczona przestrzeń. Malownicza sceneria przeniesie nas w zupełnie inny świat – zaczarowany i nieziemski.

Taki dzień zapamięta każdy na długie lata, jako jeden z najprzyjemniejszych w życiu, bowiem piękna i uroku przyrody nie zastąpi żaden pałacowy wystrój.

Zaś do głównych wad zaliczyć można dwa czynniki – niemałe koszty organizacji takiego przedsięwzięcia oraz ryzyko związane z pogodą.

Niestety, mimo modłów i zaklinania - również lipcowe czy sierpniowe dni mogą zaskoczyć nas jesienną temperaturą i deszczem.

 

źrodło: Ślub w plenerze

 

fotografia: Bauaban Wedding Stories

 

 

A na niepogodę…

 

No własnie, a co, jeśli zacznie padać albo zerwie sie wichura? To pytanie zadaje sobie każda para. I słusznie, przecież nikt nie chce, by goście zmokli, a panna młoda wyglądała jak przemoczona kura.

Oczywiście, można sprawdzać prognozę pogody, ale jak wiadomo - aura w naszym kraju bywa nieobliczalna i zmienna, dlatego nie można na niej polegać w stu procentach. A na czym można? Na wypożyczalni namiotów, która zaoferuje nam elegancki namiot, z podłogą, ogrzewaniem, dopasowany do ilości gości – to rozwiązanie zawsze zda egzamin.

Ponadto nastrojowo udekorowany - lampionami, girlandami, naręczami kwiatów - stworzy niepowtarzalną atmosferę.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Elegancja kontra swojski klimat na weselu 

 

Na koniec słówka kilka o samym klimacie wesel organizowanych pod gołym niebem. Panuje przesąd, że muszą one być urządzone w stylu wiejskim. A więc dominują polne kwiaty, dzbanki, naturalne tkaniny. Inni natomiast uważają, że przyjęcie zorganizowane na świeżym powietrzu jest idealne dla fanatyków ekologii. A prawda jest taka, że decydując się na ten rodzaj przyjęcia można wyczarować dowolną atmosferę, w zależności od własnych upodobań i gustów. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby było ono zarówno eleganckie i wytworne, jak i bezpretensjonalne.

Od was zależy, czy przyjęcie będzie formalne czy kameralne. Wystarczy poszukać garści inspiracji (zapraszamy do nas!) i zaplanować wszystko, nie pomijając żadnego szczegółu.

Dobra organizacja i konsekwencja w dyktowaniu wybranego stylu, to wasz klucz do sukcesu, któremu nie przeszkodzi nawet zachmurzone niebo.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

Zobacz także: 

BŁĘDY KTÓRE MOŻESZ POPEŁNIĆ PLANUJĄC ŚLUB NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź