Wesele w stylu rustykalnym

Kto wie, być może zakochacie się w tym bliskim naturze, szalenie romantycznym klimacie?

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Rustykalne wesele

 

Określenie spójnego stylu ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego, znacznie ułatwia planowanie i organizację całego wydarzenia. Najkorzystniej tę decyzję podjąć jak najszybciej i skoncentrować się na dopasowywaniu kolejnych punktów programu do wybranego tematu.

W poszukiwaniu inspiracji jak zwykle zapraszamy do nas :)

Dziś przedstawimy wam pomysł na wesele w stylu rustykalnym. Kto wie, być może zakochacie się w tym bliskim naturze, szalenie romantycznym klimacie?

 

fotografia: Damian Łukasz Weddings

 


Kolor i detale na wesele

 

Naturalne, subtelne barwy: brązy, szarości, pastele, głębokie zielenie. Czyli wszystko to, co niesie dla nas matka natura.

W stylizacji panny młodej ecru, złamane beże, postarzane złoto, koronka. Kwiaty ułożone w delikatne bukiety, w których pojawić się mogą zarówno gatunki szlachetne, jak i zwykłe, polne rumianki.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Miejsce wesela

 

Styl rustykalny wymaga odpowiedniej scenerii. Nawiązanie do natury, nieokiełznanej przyrody, przetartej rysą czasu wiejskiej tradycji - bogactwo tych haseł najpełniej rozkwitnie w małym kamiennym kościółku, wiejskiej karczmie, starym sadzie czy ogrodzie, winnicy.

Istotna dla podkreślenia klimatu jest duża ilość naturalnych materiałów: drewna, kamienia, roślin.

 

fotografia: Malachite Meadow

 


Wnętrza sali weselnej

 

Aranżacja polega na przeniesieniu do wnętrza darów natury w surowej, naturalnej postaci.

Drewno w każdej formie: od drewnianych ław, stołów z grubych bali, pieńków w roli stołeczków, podstawek na kwiaty, po drewniane bieżniki na stołach.

Kwiaty - naturalne, prosto z łąki, w najzwyklejszych szklanych lub metalowych naczyniach, które dla dodania im szyku można ozdobić koronkową taśmą.

Las - gałęzie, drzewka, mech, szyszki, piórka, poroża, zboże.

Ogród - rośliny, warzywa, owoce, zieleń, bluszcz, konewki, cynowe balie, wiklinowe kosze.

 

fotografia: LoveStory Wedding

 

 

Stoły na weselu

 

Długie drewniane ławy przykryte bieżnikami z naturalnych tkanin w kolorach ziemi. Udekorowane polnymi bukietami, darami natury wprost z ogrodów i wiejskiej zagrody: warzywami, owocami, serami, ekologiczną wędliną, domowym pieczywem.

Dla dodania odrobiny blichtru - kolorowe szkło, sztućce vintage, dekoracje shabby-chic, postarzane na życzenie lub prosto z giełdy staroci :)

 

źródło: CEDROWYDWOREK

 

 

Jak wam się podoba?

 

Rustykalne wesela biją rekordy popularności na oceanem, w Polsce również coraz częściej spotyka się przyjęcia inspirowane tym stylem.

 

Z pewnością warto wziąć pod uwagę jeszcze jedno: udekorowanie przyjęcia w stylu rustykalnym to całkiem niedroga opcja.

Sporo tu staroci, prostych, ogólnodostępnych detali (patrz: słoiki na kwiaty) oraz dekoracji, które możecie wykonać samodzielnie :)

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Zobacz także:

5 KROKÓW DO UDANYCH POPRAWIN

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź