WIELKANOCNE I WIOSENNE AKCENTY W WESELNYCH ARANŻACJACH

Pomysły na wiosenne kompozycje kwiatowe oraz Wielkanocne motywy!

 

Postanowilismy podsunąć wam jeszcze trochę pomysłów na aranżację wesela w okresie wielkanocnym. Wiele z nich sprawdzi sie także podczas przyjęcia organizowanego wiosną, niekoniecznie podczas świąt.

Dekoracje powinny być radosne, kolorowe i przepełnione optymistycznym wiosennym duchem. Postaw więc na typowe motywy, kwiaty i kolory, by przenieść ten klimat prosto na swoje przyjęcie weselne.

Od ciebie zależy efekt końcowy – czy będą to subtelne akcenty, położone z naciskiem na elegancję, czy popuścisz wodze wyobraźni i dasz się ponieść Wielkanocy, ukraszając stoły pisankami, króliczkami, zajączkami, przygotowując wielkanocne drzewka i typowe świąteczne menu.

 

źrodło: stylebyemilyhenderson / pinterest.com

 

 

Ślub i wesele w Wielkanoc

 

Wielkanocne motywy, czyli jajka i zajączki w roli głównej

 

Można nieco zaszaleć, wykorzystując pisanki jako motyw przewodni, można też je wykorzystać w formie delikatnego akcentu: żółto–brązowe serwetki, plus malutkie gniazdka z migdałami na talerzach to uroczy drobiazg, który ma szansę zrobić olbrzymie wrażenie na gościach.

Jajek możemy użyć praktycznie do wszystkiego – do dekoracji stołu, kompozycji kwiatowych czy wianków, które mogą ozdobić zarówno stoły, jak i drzwi czy ściany weselnych sal. Ciekawie też wyglądają na zaproszeniach i winietkach. Podobnie rzecz ma się z zajączkami – możemy kupić w sklepach sporo figurek różnej wielkości, by potem wykorzystać je do dekoracyjnych szaleństw. Elementy te wypełnią przestrzeń, tworząc charakterystyczną atmosferę świąt i klimat budzącej się do życia przyrody.

 

źrodło: Hostess with the Mostess / pinterest.com

źrodło: fabmood / pinterest.com

źródło: countryliving.com

 

 

Wiosenne kompozycje kwiatowe na ślub

 

Tworząc dekoracje z kwiatów istotny jest pomysł oraz sposób realizacji. By osiągnąć zamierzony efekt, warto poeksperymentować: połączyć tulipany i żonkile z trawą niedźwiedzią, tradycyjnymi baziami czy wierzbą mandżurską, z której zresztą stworzymy ciekawe imitacje gniazd.

Doskonałym pomysłem są kwiaty doniczkowe – bardziej klimatyczne, niż cięte. Oryginalną dekoracją są też mini kompozycje – krótko przycięte tulipany lub żonkile włożone do małych naczyń: filiżanek, garnuszków czy niskich wazoników będą prezentować się lekko, delikatnie, bardzo subtelnie. 

 

źródło: allthingsshabbyandbeautiful

źródło: Whimsical Wonderland Weddings

 

 

Zobacz także:

HARMONOGRAM DNIA ŚLUBU KROK PO KROKU

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź