Wiosenne bukiety ślubne

Jeżeli po zimowych miesiącach staniecie na ślubnym kobiercu, możecie je potraktować jako swój pierwszy prezent ślubny ;)

Fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Bukiet ślubny na wiosnę

 

Wiosenne kwiaty mają wyjątkową moc, są najpiękniejszym podarunkiem od natury po ubogiej w kolory zimie.

Jeżeli po zimowych miesiącach staniecie na ślubnym kobiercu, możecie je potraktować jako swój pierwszy prezent ślubny ;)

Nie wahajcie się wykorzystać wiosenne bogactwo i sięgajcie po tulipany, żonkile, irysy, jaskry - idealnie podkreślą wyjątkowość waszego święta. Jak pięknie prezentują się w bukietach ślubnych? - zobaczcie sami!

 

fotografia: Secret Art Garden

 

 

Charakterystyczne dla wiosennej rabaty są żywe, świeże, radosne kolory: żółcienie, błękity, fiolety, czerwienie, oranże. Kompozycje w tych barwach będą zjawiskowe, mocno energetyczne.

Jeżeli zależy wam na stylizacji vintage czy w nieco delikatniejszym klimacie, wśród bogatej wiosennej oferty znajdziecie sporo pastelowych odcieni, które wyczarują subtelne bukiety. Oczywiście tłem dla kompozycji mogą stać się białe kwiaty.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

Wśród gatunków najbardziej wiosennych, których kwitnienie przypada na pierwsze wiosenne tygodnie są oczywiście tulipany.

Popularność tych kwiatów przyczyniła się zapewne do stworzenia niezliczonej wręcz ilości odmian w setkach kolorów, kształtów, wielkości. Jest w czym wybierać.

Mogą stać się jedynym składnikiem bukietu lub uzupełniać go - w każdej z tych ról czują się świetnie.

Małe, niepozorne szafirki czy strzeliste irysy pomogą stworzyć bukiety w odcieniach niebieskiego, fioletów, kobaltowe, indygo.

Również żonkile czy narcyzy sprawdzą się jako składnik bukietu panny młodej. Idealne, jeśli na kolor przewodni wesela wybraliście żółcienie.

 

fotografia: Lucjan Wójcik Fotografia

 

 

Zobacz także:

ROMANTYCZNE TORTY WESELNE

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź