Wszystko, co musisz wiedzieć o organizacji drugiego ślubu w Polsce

8 kwestii, które należy wziąć pod uwagę planując drugi ślub i wesele!

zaproszeniaBOHO DESIGN

 

 

Jak zorganizować drugi ślub i wesele?

 


Jeśli nie jest to Twój pierwszy kontakt z węzłem małżeńskim, prawdopodobnie przez głowę przechodzi Ci wiele pytań. Co możesz zrobić ponownie? Co powinnaś zrobić inaczej? Odpowiedzieliśmy na osiem największych pytań, które pary zadają sobie przy planowaniu drugiego ślubu.

Niezależnie od tego, czy jest to Twój drugi ślub, czy drugi Twojego partnera, czy oboje byliście już wcześniej w związku małżeńskim, na pewno jest kilka szczegółów, które nie są tak oczywiste, jak przy pierwszym ślubie. 

 

fotografia: Love Story

 


Czy wielki ślub jest stosowny?

 

Gdybyście oboje wcześniej mieli większe śluby, które odbywałyby się mniej niż pięć lat temu, może nie byłoby właściwe organizować kolejny raz dużą uroczystość. Jeśli jednak jest to Twój pierwszy ślub, można bez problemu zorganizować przyjęcie z pompą.

Ostatecznie, to od Waszej dwójki zależy jak duży lub formalny ma być drugi ślub.

Jedyną rzeczą, na którą należy zwracać uwagę, są dzieci z poprzedniego małżeństwa. Jeśli są małe lub mogą czuć się niekomfortowo przy dużej oprawie ślubnej, należy rozważyć skromną uroczystość. 

 

fotografia: BedurWeddings

 

 

Czy możemy mieć ceremonię religijną?

 

Każda religia jest odmienna pod względem tego, co uważa się za godne szacunku i akceptowalne, jeśli chodzi o drugie małżeństwo.

Jeżeli Twój pierwszy ślub był kościelny i nie otrzymałaś jego unieważnienia, pozostaje Ci tylko ślub cywilny.

 

 

Czy panna młoda może być ubrana na biało?

 

Oczywiście! Jeżeli masz ochotę na białą kreację, załóż ją. Jednak rozwódki często wybierają suknie w innych, modnych kolorach, co oczywiście również jest w porządku.

 

fotografia: MoriLeePolska

 

 

Co z wieczorem panieńskim/kawalerskim?

 

To jest trudniejsze pytanie. Uznaje się, że jeśli jest to pierwszy ślub panny młodej, tak, możesz zorganizować wieczór panieński. Jeśli jest to drugie wesele panny młodej, teoretycznie miała już okazję do panieńskiej zabawy i nie jest ona panną, a rozwódką lub wdową.

Najlepszym rozwiązaniem jest zapytanie o to rodziny i przyjaciół. Jeśli ktoś proponuje organizacją imprezy dla Ciebie i wszyscy są entuzjastycznie nastawieni do tego pomysłu, to dobrze jest po prostu to zrobić. 

 

fotografia: Wedding Shots

 

 

Czy powinniśmy zaprosić naszych byłych i ich rodziny? W jakich przypadkach?

 

Ogólnie nasza rada brzmi „nie”, chyba że sytuacja jest taka, że nadal pozostajecie w  przyjaźni.

Jeśli drugie małżeństwo ma miejsce po śmierci poprzedniego małżonka, zaproszenie rodziny zmarłego jest bardzo miłym gestem. Wiedz jednak, że może to być dla nich trudna sytuacja i że mogą odmówić uczestnictwa w Twoim ślubie.

Krótko mówiąc, zależy to od charakteru Twojego związku z Twoim byłym współmałżonkiem, a także od tego, jak dawno temu było Twoje poprzednie małżeństwo. 

 

zaproszeniaWritten by hand

 

 

Czy możemy mieć listę prezentów?

 

Być może słyszałaś inaczej, ale odpowiedź brzmi: tak! Nawet jeśli określisz, że nie chcesz prezentów, nadal będą członkowie rodziny lub znajomi, którzy będą chcieli kupić Ci coś, co podkreśli tę okazję, możesz równie dobrze pomóc im znaleźć coś, co pokochasz i wykorzystasz.

Skoncentruj się na rzeczach, których naprawdę potrzebujesz i chcesz. Jeśli już założyłaś dom, pomiń podstawy, takie jak garnki i patelnie.

Wybierz raczej nową porcelanę lub coś innego, co jest dla Ciebie ważne. 

 

Nie potrzebujemy niczego do naszego domu – czy zamiast tego możemy prosić o pieniądze?

 

Zawsze możesz w eleganckiej formie poprosić o pieniądze, zamiast prezentów materialnych. Nie powinno być to jednak natrętne.

Pamiętaj również, że będą osoby, które nie uznają za stosowne podarowanie Wam innego prezentu poza kwiatami i to jest jak najbardziej w porządku.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Czy są jakieś tradycje weselne, które powinniśmy pominąć?

 

To zależy od Ciebie. Niektóre tradycje mogą być dla Ciebie naprawdę ważne, jak oczepiny i pierwszy taniec. Inne możesz pominąć. W końcu to Twój ślub.

 

fotografia: Kamil Błaszczyk

 

Zobacz także:

JAK ZORGANIZOWAĆ SŁODKIE WESELE NA BALI?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź