Wszystko co musisz wiedzieć o ślubnych trendach

Dlaczego ślubne trendy zmieniają się tak często?

zaproszenia: Kamil Błaszczyk

 


Moment, kiedy Twoja ukochana osoba upada na jedno kolano i prosi Cię o rękę, jest cudowny. Następne sześć (lub osiem, lub dwanaście) miesięcy jest… gorączkowych.

Planowanie wesela, a jednocześnie szczególny czas w związku, przynosi także wiele stresu i presji. Od wyboru daty i miejsca, do znalezienia sukni ślubnej i ustalenia, kto dostaje zaproszenie. Nie ma się co oszukiwać, zawiązanie małżeńskiego węzła wymaga dużo pracy. A niektóre z tych prac obejmują analizę najnowszych trendów. Planowanie ślubu staje się o wiele bardziej intensywne, gdy para stara się podążać za każdym trendem – zwłaszcza gdy co chwila zmieniają się rzeczy takie jak kolory ślubne, style i podejścia.

Jak wyjaśniają eksperci do spraw ślubu, wiele czynników wpływa na nowoczesne zmiany w tej branży, wymagając od panny młodej i pana młodego, aby naprawdę ocenili, co jest dla nich najważniejsze i jak chcą zapamiętać swój wielki dzień. Czy będą zadowoleni, że wybierali pudełeczka na pamiątki dla gości, ponieważ były wtedy modne na Instagramie, czy też chcieliby, żeby ich ślub był czymś bardziej ponadczasowym?

Z pewnej perspektywy rozważ te informacje od ślubnych planistów, fotografów i innych, którzy wyjaśniają, dlaczego to, co jest w tej chwili modne, może nie być popularne w ciągu kilku lat.

 

fotografia: BrodiFotografia

 

 

Trendy ślubno-weselne

 

Trendy zmieniają się dopiero w połowie roku

 

Chociaż zmiana strony kalendarza nie jest trudnym wyczynem, z pewnością inspiruje do zmian. Ale w przeciwieństwie do postanowień noworocznych, trendy ślubne nie zaczynają się przesuwać, dopóki nie miną miesiące.

Na początku roku zauważycie, że trendy nadal utrzymują się, a wiele z ubiegłorocznych motywów wciąż ma wpływ na wybory par.

Po drodze do lata i wysypu wesel następuje jednak zmiana. Często te pary planują swój ślub już od jakiegoś czasu i chętnie zdecydowałyby się na coś innego niż osoby mające uroczystość na początku roku.

 

fotografia: B&W Photography


 

Cykl zmienia się co osiem do dziesięciu lat

 

Jeśli nadal nosisz na sobie jeansy swojej mamy z lat 80., które są teraz tak popularne, upewnij się, że zatrzymasz ślubne stroje swoje i swojego męża dla przyszłej córki lub syna. Mówi się o tym, że cykl trendów weselnych powtarza się co osiem do dziesięciu lat, z subtelnymi różnicami w każdym sezonie.

Często zdarza się, że motyw jest odtwarzany przez kilka lat, ale z upływem czasu będzie ewoluował. Na przykład shabby chic i  styl rustykalny były dwoma popularnymi tematami wiele lat temu i nie zniknęły całkowicie.

Zamiast tego pary inspirowały się nowszymi trendami,  jak na przykład industrialnym, i postanowiły połączyć te dwa elementy, aby uzyskać świeży wygląd.

 

modny tort ślubny w malinami i truskawkami

fotografia: Paweł Nożyński  

 

 

Trendy przechodzą od mody do domu

 

Choć prawdopodobnie nigdy się nie przyznasz, że Twój wzór na zaproszenia ślubne pochodzi z kolorystyki jakiegoś Twojego ulubionego domu mody, to jednak bardzo często tak właśnie jest. ​​Trendy kształtują się na etapach.

Zaczynając od mody na wybiegu, przepływają przez wystrój domu, i ostatecznie przenoszą się do wydarzeń takich jak wesela. Trendy wciąż ewoluują i nabierają nowych kształtów każdego roku, na przykład od kilku lat widzimy agat i ten trend ewoluuje w marmur. Do końca 2018 r. agat wyjdzie z mody, a marmur będzie chętnie wykorzystywany.

 

zaproszenia: BOHO DESIGN

 

 

Media społecznościowe mają duży wpływ na trendy

 

Media społecznościowe to powód, dla którego trendy ślubne rozprzestrzeniają się tak szybko.  

Dawniej mijało naprawdę sporo czasu, nim to, co wymyślili projektanci high fashion, było wykorzystywane przez osoby z mniej zasobnym portfelem. Dzisiaj ten czas znacznie się skrócił. Co więcej, wielu projektantów wcale nie ukrywa, że inspiracji szuka w Internecie. Największe miasta, takie jak Nowy Jork lub Paryż dyktują to, co modne, dzięki ich wpływom staje się to globalne za około 12-18 miesięcy.

Bez mediów społecznościowych potrwałoby to od trzech do pięciu lat.  

 

biżuteria: Jeżka

 

 

Zobacz także:

6 AKTYWNOŚCI, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE JESZCZE BARDZIEJ SIĘ ZAKOCHASZ

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź