Wysportowany Pan Młody - ślub Damiana Janikowskiego

Wszystkim atletycznie zbudowanym mężczyznom, pragnącym zasięgnąć specjalistycznej wiedzy jak dobrać garnitur bądź smoking ślubny do sportowej sylwetki, polecamy wywiad z marką GIACOMO CONTI.

 

Wszystkim atletycznie zbudowanym mężczyznom, pragnącym zasięgnąć specjalistycznej wiedzy jak dobrać garnitur bądź smoking ślubny do sportowej sylwetki, polecamy wywiad z markąGiacomo Conti,  która ubierała do ołtarza legendę polskich zapasów, brązowego medalistę igrzysk olimpijskich w Londynie, wicemistrza świata i Europy, Damiana Janikowskiego.

 

 

 

Jak wygląda oferta garniturów ślubnych dla mężczyzn o mocno rozbudowanej muskulaturze?

Czy sportowcy mają trudniej czy łatwiej?

GIACOMO CONTI:  Zdecydować się na jeden idealny outfit ślubny nigdy nie jest łatwo, więc nie można mówić tu o tym, że istnieje grupa przyszłych Panów Młodych, dla których przygotowania garderoby ślubnej idą całkowicie jak z płatka.

Prawdą jest jednak, że panowie o klasycznej sylwetce V i wymiarach zbliżonych do tzw. „idealnych proporcji” mają łatwiej. Mówimy tu o mężczyznach o wzroście 184-189 cm, obwodzie klatki w okolicach 100 cm i obwodzie pasa w przedziale 86-90 cm. Większość taliowanych garniturów i smokingów wygląda na nich idealnie i bardzo rzadko potrzebne są jakiekolwiek poprawki krawieckie.

Atleci, sportowcy i miłośnicy zdobywania muskulatury w sposób siłowy, również mają szersze ramiona i charakterystyczne wcięcie w talii, ale różnica w proporcjach jest tu zwykle dużo większa i nie jest to 10-15 cm, a 20-30 cm. Do tego dochodzą zazwyczaj mocno umięśnione uda, które źle się prezentują w mocno wyslimowanych spodniach oraz potrzeba dobrania taliowanej koszuli o dużym rozmiarze kołnierzyka.

Mężczyźni o mocno rozbudowanej muskulaturze mają więc trochę trudniej – muszą bowiem znaleźć złoty środek między klasycznymi krojami, w których ich smukła talia zniknie przez co wyglądać będą na grubszych i niższych niż w istocie, a mocno taliowanymi fasonami, które w pewnych miejscach mogą być zbyt obcisłe.

 

 

 

 

W takim razie jakie fasony ślubne sprawdzają się dla atletów?

GIACOMO CONTI:W większości przypadków trzeba skorzystać z zestawów garniturów, które w ofercie dostępne są jako rozłączne, tj. marynarkę i spodnie można kupić razem lub oddzielnie.

Mężczyźni o rozbudowanej muskulaturze potrzebują bowiem marynarkę od garnituru o rozmiar większą niż spodnie. Ponadto warto zdecydować się na lekko taliowany krój, by nie zakryć niepotrzebnie wcięcia w talii.

Istnieje też drugie rozwiązanie – można też uszyć wybrany garnitur o danym designie pod indywidualne wymiary przyszłego Pana Młodego. Taka usługa szycia serwisowego w salonach Giacomo Conti, to dodatkowe 300 zł doliczane do regularnej ceny danego modelu garnituru – obiektywnie patrząc na wysokość tej kwoty, nie jest to specjalnie wysoki wydatek jeżeli chcemy przed ołtarzem wyglądać perfekcyjnie.

 

 

 

 

Czy możemy dowiedzieć się, co miał na sobie w dniu ślubu Damian Janikowski?

GIACOMO CONTI:Pan Damian zdecydował się na pełen niewymuszonej elegancji granatowy smoking z czarnym szalowym kołnierzem, do którego serwisowo wyszyliśmy dla niego białą koszulę z ozdobnymi czarnymi guzikami.

Czarne dodatki w postaci pasa smokingowego i muchy, spinki do mankietów z czarnym elementem oraz czarne gładkie buty wizytowe dopełniły całości.

 

 

Damian Janikowski na ślubie - slubnaglowie

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź