Zalety i wady skromnego wesela

Coraz więcej par mających stanąć na ślubnym kobiercu rezygnuje z oprawy pełnej przepychu i bogactwa i decyduje się na skromną uroczystość.

fotografia: Białe Kadry

 

Coraz więcej par mających stanąć na ślubnym kobiercu rezygnuje z oprawy pełnej przepychu i bogactwa i decyduje się na skromną uroczystość. Takie wesela organizowane są  zazwyczaj w kameralnej atmosferze, w klimatycznych, eleganckich restauracjach.

To dobra alternatywa dla osób, które nad huczną zabawę do rana przedkładają spokojne spotkanie w gronie najbliższych, przy smacznej kolacji i lampce wina. 

 

 

Zalety skromnej uroczystości weselnej

 

Nieduże wesele nie przekracza liczebnością 40 - 50 osób. Goście to nie dalecy krewni, których niejednokrotnie państwo młodzi nigdy nie poznali, ale osoby bliskie, które są z nimi w stałym kontakcie. 

Dzięki mniejszemu rozmachowi, ślubne przygotowania są dla pary młodej zdecydowanie mniej stresujące. Daje to możliwość przeżycia uroczystości bez zmęczenia, nerwów, niekończących się wątpliwości: “czy na pewno wszystko załatwione?”.

Zaś największą zaletą skromnego ślubu jest minimalizacja kosztów, które wahają się w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy. To znaczący punkt przemawiający za tą opcją, tym bardziej kuszący, że oszczędności para młoda może przeznaczyć na przykład na ciekawą podróż poślubną lub urządzenie pierwszego mieszkania.

 

źródło: BOHO DESIGN

 

 

Dobre jedzenie i kameralna zabawa wśród przyjaciół

 

Podczas planowania weselnego menu państwo młodzi mogą pokusić się o pewna dozę ekskluzywności, wyłamać się ze sztampy i zamiast tradycyjnego schabowego zaserwować gościom owoce morza, sushi czy dania kuchni włoskiej.

Ciasta i słodkie przekąski również można zorganizować w postaci "szwedzkiego stołu".
 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Skromna uroczystość zapewnia spokojną atmosferę, idealną na rodzinne pogawędki, a państwo młodzi mają szansę usiąść z każdym i zamienić parę słów.

Jest to wartość nie do przecenienia. Warto dodać, iż zdecydowanie łatwiej zorganizować niewielkie wesele, bo terminy rezerwacji miejsca w restauracji nie są tak odległe, jak w przypadku organizowania uroczystości w typowych salach weselnych.

 

fotografia: Bauaban Wedding Stories

 


Spore oszczędności można uzyskać podczas wyboru ślubnych kreacji i dodatków. Suknia panny młodej wcale nie musi pochodzić z salonu mody ślubnej i mieć zasadniczy - ślubny charakter.

Na szczęście kolor biały jest teraz na modowym topie i uroczą białą sukienkę znajdziemy w niejednym sklepie mniej lub bardziej znanej marki, a nawet w sieciówce. Po weselu, uzupełniona kolorowymi dodatkami, posłuży jako sukienka koktajlowa na imprezie u  przyjaciół.

Poszukujesz więcej możliwości "cięcia kosztów"? Podpowiadamy: sprawą makijażu, manicure i fryzury przyszła panna młoda może zająć się sama lub skorzystać z pomocy utalentowanej znajomej.

A bukiet ślubny i dekoracje na stoły skomponować z kwiatów zakupionych na giełdzie kwiatowej lub... zebranych w ogródku i na łące :)

 

fotografia: Magdalena Kańska Fotografia Ślubna

 

 

Pan młody podczas zakupu ślubnego stroju powinien postawić na ponadczasową klasykę - ciemny, elegancki garnitur to ubiór, który wykorzysta jeszcze nie raz.

W kwestii wyboru środka lokomocji na ten dzień - warto rozejrzeć się po znajomych - być może kolega z pracy ma ciekawe, dobrze utrzymane auto - z pewnością wypożyczy je wam w tym dniu;) .

 

źródło: GIACOMO CONTI

 

 

Wady skromnego wesela

 

Taka forma ślubnej uroczystości jest nadal stosunkowo mało popularna w Polsce, dlatego część gości, zwłaszcza starszych i przywiązanych do tradycji, może poczuć się zawiedziona lub nieco zdezorientowana.

Uczestnicy mogą nie wiedzieć, jak się zachować w tej sytuacji i w efekcie całą uroczystość spędzą przyglądając się jej zza stołu. Dlatego też organizując kameralne wesele, należy wziąć pod uwagę ewentualne "pomruki niezadowolenia" wśród członków rodziny.

 

napis love na wesele slubnaglowie.pl

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Zobacz także:

5 NIEPOTRZEBNYCH WYDATKÓW NA ŚLUB, KTÓRE MOŻESZ CAŁKOWICIE POMINĄĆ

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź