5 niepotrzebnych wydatków na ślub, które możesz całkowicie pominąć

Zapoznaj się z 5 dużymi wydatkami, które możesz całkowicie pominąć planując wesele.

fotografia: BedurWeddings

 

Kiedy planujesz ślub, może zacząć wydawać się, że pozbywanie się kilkuset złotych dziennie jest normalne – ale wcale nie musi tak być! Pomijanie niepotrzebnych dużych wydatków w ciągu przygotowań do ślubu jest jednym ze sposobów na utrzymanie budżetu weselnego pod kontrolą.

Zapoznaj się z pięcioma dużymi wydatkami, które możesz całkowicie pominąć.

 

Fotografia: Paweł Postaleniec

 


1. Pokrowce na krzesła

Ogólnie rzecz biorąc, krzesła dostarczone przez Twoją salę będą czyste i stabilne – to tylko dwa rzeczywiste wymagania dla krzeseł, prawda? Sugerujemy więc, abyś zrezygnowała z pokrycia krzeseł, jeśli chcesz oszczędzać budżet.

Jeśli chcesz zadbać o ozdoby do swoich mebli ślubnych, zastanów się nad zrobieniem dekoracyjnych wstążek lub wiszących girland z kwiatów na oparciach.

 

pokrowce na krzesła wesele slubnaglowie.pl

fotografia: Wedding Shots

 

 

Alkohol na wesele

 

2. Pełny bar

Nie mówimy, że nie powinnaś podawać żadnych alkoholi na swoim weselu, sugerujemy jednak, abyś pominęła  pełny barek zawierający wszystkie rodzaje koniaków, likierów, wina i piwa, jakie można sobie wyobrazić.

Zamiast tego wybierz jedno czerwone i jedno białe wino, kilka piw i jeden rodzaj koktajlu. Lub kup kilka różnych alkoholi i mikserów wraz z piwem oraz winem.

Opuść poprzeczkę i zaoszczędź kilkaset złotych!

 

alkohol na wesele slubnaglowie.pl

fotografia: LMFOTO.PL

 

 

3. Manolo Blahnik (i inne szalone, drogie buty)

Kochasz ślub z „Seksu w wielkim mieście”, ale zgadnij co? Noszenie niebieskich kobaltowych szpilek Manolo Blahnika à la Olivia Palermo nie jest koniecznością.

Poczujesz się równie wyjątkowa, wysoka i olśniewająca w niebieskich butach do ślubu, które nie kosztowały Cię kilku tysięcy złotych.

 

buty: Showroom Ksis

 

 

4. Program wesela i karty menu

Jeśli lubisz ładny papier i masz miejsce w swoim budżecie, stwórz papierowy program i karty menu dla gości. Ale jest kilka powodów, dla których uważamy, że te kawałki papeterii można swobodnie pominąć.

Po pierwsze, porządek wydarzeń na weselu jest dość standardowy: ceremonia, przejazd gości, powitalny szampan, obiad lub kolacja. Twoi goście nie muszą mieć wszystkiego rozpisanego.

Jeśli chcesz wskazać ludziom właściwy kierunek, przygotuj jedną większą tabliczkę, do której mogą skierować się wszyscy goście. Jeśli chcesz powiedzieć coś wyjątkowego na temat przyjęcia weselnego lub członka rodziny, możesz to zrobić na swojej stronie ślubnej lub w przemówieniu.

Jeśli chodzi o karty menu: uważamy, że są one przydatne tylko wtedy, gdy serwujemy posiłek w stylu rodzinnym i może być trudno domyślić się, co jest w naczyniu. W przeciwnym razie goście mogą zapytać obsługę lub po prostu zobaczyć, co jest na półmiskach. 

 

menu weselne slubnaglowie.pl

fotografia/wykonanie: SklepSlubny.Love

 

 

5. Upominki dla gości

Koszt usług może się bardzo szybko powiększyć, jeśli masz dużą listę gości, więc sugerujemy, abyś wydała pieniądze raczej na fotobudkę (goście mogą zabrać do domu zdjęcia jako pamiątkę) lub rozdaj słodkie pudełka, które goście mogą wypełnić resztkami ciasta lub słodyczy z Twojego stołu deserowego.

Jeśli naprawdę chcesz przygotować upominki, ale nie możesz pozwolić sobie na zbyt duży wydatek, zastanów się nad ofiarowaniem jednego przedmiotu na parę lub rodzinę, zamiast jednego na gościa.

 

lawenda jako upominek dla gości na weselu slubnaglowie.pl

fotografia:  M.M. Rudiak Fotografia

 

Zobacz także: 

17 PORAD I WSKAZÓWEK ŚLUBNYCH

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź