Życie seksualne pod kontrolą! 8 oznak, że Wasz seks jest zdrowy

Czy seks w związku jest ważny, oczywiście! Czy małżeństwo bez seksu może być udane... to mało prawdopodobne.

źródło: Super Weddings

 

Seks budzi wiele emocji i trudno się temu dziwić. Dla jednych to temat tabu, inni bez skrępowania o nim rozmawiają. Nie da się ukryć, że udane życie seksualne to ważny aspekt każdego związku.  Oto 8 oznak, że Wasz seks jest zdrowy!

Są związki, w których seks odgrywa pierwszoplanową rolę, w innych schodzi na drugi plan. Wiele zależy od temperamentu partnerów, wychowania, otwartości, poczucia własnej wartości i innych czynników.

Bez wątpienia, seks jest ważnym elementem związku. Podnosi poziom endorfin, pobudza do życia i zbliża do siebie partnerów (dosłownie i w przenośni). Czy jest gwarancją udanego związku? Na pewno seks ma ogromny wpływ na związek i na pewno warto poświęcić mu nieco uwagi.

Sprawdźcie, czy Wasz seks jest zdrowy, czy może warto coś zmienić.

 

 

Seks po ślubie

 

1. Lubisz seks

 

To w zasadzie podstawa. Jeśli seks sprawia Ci przyjemność, to Twój partner na pewno to poczuje i Wasze życie seksualne będzie rozkwitać.

To, czy lubisz seks jest zależne od wielu czynników, między innymi od Twojego wychowania, nastawienia, ale i  dotychczasowych doświadczeń na tym polu. Jeśli do tej pory nie były zbyt przyjemne, warto się zastanowić dlaczego tak właśnie się działo.

Otwarta rozmowa z ukochanym o seksie i tym co lubimy, lub co nas krępuje, wprowadzi bliskość i być może pozwoli na pokonanie własnych ograniczeń. Spróbuj się przełamać i nie zamykaj się na nowe doznania, w stałym związku intymność i “zapotrzebowania” okrywa się latami ;)

 

fotografia: BrodiFotografia

 

 

2. Dobrze się czujesz we własnym ciele

 

To niemal oczywiste, że osoba, która akceptuje swoje ciało, chętnie dzieli się nim z ukochaną osobą. Ludziom którzy nie lubią siebie sami, często jest trudno przełamać się i uwierzyć we własne umiejętności seksualne, a przede wszystkim w to, że mogą się komuś podobać.

 Pamiętaj, że to co w Twoich oczach wydaje się być największą wadą, dla partnera może być niezwykle podniecające. Często wyolbrzymiamy drobne mankamenty swojej urody i za wszelką cenę chcemy je zmienić (moda na operacje plastyczne). Takie negatywne nastawienie i myślenie o własnym ciele, wpływa mocno na naszą postawę w seksie, powoduje, że nie czujemy się atrakcyjni, a co gorsza tracimy wiarę w swoją seksualność. 

Podczas zbliżenia nie liczy się tylko piękne ciało, ale przede wszystkim zaangażowanie w intymną relację. Daj sobie i swojemu partnerowi, partnerce szansę!

 

 

3. Planujesz seks nawet w natłoku obowiązków

 

Dom, praca, kariera, a do tego może jeszcze dzieci... W takim natłoku obowiązków często zapominamy o swoich potrzebach, a także potrzebach ukochanej osoby.

Jeśli mimo nadmiaru spraw jesteś w stanie myśleć o seksie i  go planować, to Wasze życie seksualne jest na wysokim poziomie! Tak trzymać!

 

fotografia: cyrografia

 

 

4. Nie boisz się rozmawiać o swoich potrzebach

 

To dla wielu par spory problem. Osoby, które nie potrafią mówić o swoich seksualnych potrzebach, mają duże trudności w znalezieniu odpowiedniego partnera. Prędzej czy później ten problem wyjdzie na jaw. Jeśli należysz do osób, które nie boją się takiej konfrontacji z partnerem – potrafisz powiedzieć o tym, czego oczekujesz i czego pragniesz, możesz liczyć na udane życie seksualne.

 

 

5. Nie skupiasz się na ilości, a na jakości i poziomie intymnego zaangażowania

 

10 razy w miesiącu, 2 razy w tygodniu a może 3 razy dziennie? Czy to ważne?

W seksie, jak w każdej innej dziedzinie życia, liczy się jakość, a nie ilość (oczywiście, jedno nie wyklucza drugiego ;-)).

Jeżeli wolisz się skupiać na poziomie intymnego zaangażowania (i dbasz o to, by każde zbliżenie było wyjątkowe), a nie na tym, czy kochaliście się raz czy dwa razy w tym tygodniu, możesz mieć pewność, że jesteście na dobrej drodze do pełni seksualnego szczęścia.

Statystyki zostawmy socjologom i analitykom.

 

 

6. Seks to nie rutyna

 

Jeśli traktujesz zbliżenie jako jeden z punktów na liście małżeńskich obowiązków, nie wróży to nic dobrego. Seks nie powinien być jedynie rutyną i „zadaniem”, które trzeba odbębnić, by cieszyć się udanym związkiem.

Jeżeli kochasz się z partnerem nie z poczucia obowiązku, a z potrzeby zaspokojenia własnych i jego pragnień, Wasz seks na pewno jest zdrowy. Seksowna bielizna, stroje, czy erotyczne gadżety podkręcające seksualną atmosferę, z pewnością mogą ubarwić  waszą przygodę, warto jednak upewnić się, że obie strony są na to gotowe.

Zbyt natarczywe i nachalne wprowadzanie dodatkowych  atrakcji, może być krępujące i przynieść odwrotny skutek, w stosunku do zakładanego.

 

fotografia: LoveStory Wedding

 

 

7. Używasz pikantnych słów

 

To wymaga sporej odwagi i zaufania do partnera, ale potrafi mocno podkręcić atmosferę w sypialni. Nie masz problemu z używaniem pikantnych słów podczas seksu?

Wasze zbliżenia na pewno są niepowtarzalne. Takie “usprawnienia w seksie”  wdrażajcie powoli, macie przed sobą całe życie ;)

 

 

8. Nie panikujesz, jeśli coś pójdzie nie tak

 

Jak w życiu, tak i w seksie nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Czasem mamy po prostu gorszy dzień. Nie ma co wpadać w panikę i specjalnie się tym przejmować.

Czasowa niechęć do seksu może zdarzyć się każdemu z nas,  jeśli potrafisz taki stan zaakeptować i zrozumieć przyczynę tej niechęci, to wspaniale dla Ciebie i partnera.

Rozmowa uspokaja napięcie, wyjaśnia i pozwala dużo łagodniej przetrwać abstynęcję. Kierujcie się miłością, a na pewno znajdziecie porozumienie.

 

Podsumowanie  

Nie każdy jest demonem seksu, ale każdy może takiego demona w sobie obudzić. :)

Nie bój się szczerze porozmawiać z partnerem o swoich oczekiwaniach i potrzebach. Nawet, jeśli dotychczas nie przejawiał chęci do uzdrowienia Waszych seksualnych relacji, pewnie w głębi też tego pragnie.

Delikatnie, i stanowczo wyjdź z inicjatywą, ktoś musi zacząć  :) Zaufanie  w seksie jest najważniejsze!

 

fotografia: Łapacze Wspomnień

 

 

Zobacz także:

SESJA BUDUAROWA – WSZYSTKO, CO POWINNYŚCIE WIEDZIEĆ

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź