4 kroki do udanych negocjacji ze ślubnymi firmami

Poznajcie kilka kroków, dzięki którym łatwiej wam będzie przekazać im własną wizję i dojść do porozumienia.

fotografia: Best Friends Weddings

 


Planując uroczystości ślubne, jesteście niejako zmuszeni do współpracy z wieloma osobami. Są to konsultanci ślubni, floryści, właściciele sali weselnej i jeszcze wiele innych ludzi z branży ślubnej.

Poznajcie kilka kroków, dzięki którym łatwiej wam będzie przekazać im własną wizję i dojść do porozumienia.

 

4 kroki do udanych negocjacji ze ślubnymi firmami 1

fotografia: Czarodzieje Wspomnień 

 

 

Jak rozmawiać z firmami ślubnymi? 


Pomysł na ślub 

Na początku ustalcie, jaki typ ślubu najbardziej wam odpowiada. Ma być glamour, rustykalnie, romantycznie, czy nowocześnie? Jasno obrana ścieżka jest najłatwiejsza do przedstawienia, jednak jeżeli nie możecie się zdecydować pomiędzy kilkoma stylami, to także jest w porządku. Specjaliści wiedzą jakie pytania wam zadać, by powstała spójna wizja. Jednak pamiętajcie, by w trakcie negocjacji również mieć coś do powiedzenia. Ustalenia muszą być na sto procent zgodne z waszym poczuciem estetyki.

 

 

4 kroki do udanych negocjacji ze ślubnymi firmami 2

fotografia: Pełną Parą Studio 

 

 

Wydatki ślubne 

 

Czasami bądźcie twardzi

Jeżeli macie konkretne życzenia, związane z kolorystyką, stylistyką i tym podobnymi sprawami – bądźcie twardzi. Mówcie o tym, co do czego jesteście przekonani. Jeżeli Panna Młoda chce koniecznie mieć na głowie wianek z zielnymi elementami, ma do niego prawo.

Oczywiście weźcie pod uwagę  pomysły i doświadczenia podwykonawców, ale to w końcu wasze pragnienia i potrzeby są najważniejsze. Rozmawiając z kwiaciarnią sprawdźcie, jakie kwiaty będą dostępne w sezonie waszego ślubu. Dzięki takim drobiazgom florystyka lepiej pozna was styl.

 

 

4 kroki do udanych negocjacji ze ślubnymi firmami 3

fotografia: BrodiFotografia

 


Stwórzcie wizualną wizję wesela 

 

Pomoce wizualne są bardzo przydatne w tworzeniu planu idealnego wesela. Skorzystaj z fragmentów czasopism, kawałków tkanin albo spróbuj stworzyć jej multimedialną wersję, na przykład w Pintereście. Coś, co możesz pokazać ślubnemu konsultantowi lub innej osobie, pozwoli na zdecydowanie lepsze przekazanie waszej wizji idealnej uroczystości. Zresztą jesteśmy przekonani, że do samej planszy będziecie się często odwoływać, jeżeli tylko poczujecie, że przygotowania zaczynają zmieniać swój tor. Jednocześnie dokonuj regularnych aktualizacji już podjętych decyzji.

 

 

4 kroki do udanych negocjacji ze ślubnymi firmami 4

fotografia: Fotograficzni 

 

 

Czego nie chcecie na ślubie?

 

Tak samo istotne, jak wybranie chcianych motywów, jest zdecydowanie się na coś, czego na pewno sobie nie życzycie. Wiele par rezygnuje z tej możliwości w obawie, że będą odebrani jako zbyt wymagający, a nawet niegrzeczni.

To w końcu wasz dzień, ślub za który płacicie, więc macie prawo także wymagać. Oczywiście nie posuwając się do bycia rozkapryszonym. Dlatego warto już na samym początku jasno stwierdzić, że nie lubicie róż, tortów bezowych i koloru różowego. A później konsekwentnie trzymać się swojej opinii.

 

 

para młoda która się całuje, slubnaglowie.pl

fotografia: Gabriel Gmurczyk 

 


Ustalanie szczegółów ze ślubnymi podwykonawcami przypomina całkowicie biznesowe negocjacje. Jeżeli chcecie, by wizja waszego ślubu została spełniona, musicie postawić na jasne przekazy, konsekwencję i niepoddawanie się sile nacisków, jeżeli tylko nie jesteście do czegoś na sto procent przekonani.

 

Zobacz także:

Jak odstąpić od umowy z zespołem ślubnym? 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź