4 listy zadań każdej panny młodej

Sprawdź jak być zawsze na bieżąco, zorganizować wszystko, co musisz i cieszyć się planowaniem ślubu!

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

Budżet, lista gości, ważne daty, lista rzeczy do zrobienia i wiele więcej mogą zalać Twój umysł i sprawić, że czas zabawy i ekscytacji, jakim powinny być przygotowania do ślubu, zmieni się w koszmar.

Nie martw się – dzięki pomocy nowoczesności, na przykład smartfona, możesz w łatwy sposób być zawsze na bieżąco, zorganizować wszystko, co musisz wiedzieć i ostatecznie uratować swoje zdrowie psychiczne.

Ciesz się planowaniem ślubu, tworząc te cztery listy.

 

fotografia: Malachite Meadow

 


1. Lista gości i potwierdzenia udziału

Po stworzeniu budzącej lęk wstępnej wersji listy gości, utwórz dokument Google lub jakiś podobny, który można edytować i natychmiast zacznij w nim zapisywać nazwiska gości i ich adresy.

Będziesz wdzięczna, że to zrobiłaś przy kilku okazjach: kiedy przychodzi czas na składanie i wysyłanie zaproszeń, kiedy będziesz śledziła potwierdzenia przyjścia na wesele i kiedy nadejdzie czas, aby przygotować miejsca do siedzenia dla gości.

9 PYTAŃ KTÓRE POMOGĄ STWORZYĆ IDEALNĄ LISTĘ GOŚCI

 

fotografia: Joanna Jaskólska Fotografia 

 

 

2. Lista rzeczy do załatwienia

Każda panna młoda powinna prowadzić listę zadań, nawet jeśli skorzystała z pomocy organizatora ślubu lub koordynatora. Jeśli zwykle uważasz, że nic nie jest bardziej satysfakcjonujące niż odhaczanie kolejnych punktów z Twojej listy rzeczy do zrobienia, uwierz – ta lista da Ci 10 razy więcej satysfakcji.

Niezależnie od tego, czy skorzystasz ze sprawdzonego notatnika, czy też wybierzesz aplikację na potrzeby planowania, tak długo, jak ją masz, będziesz świetnie zorganizowana. Pamiętaj, aby swoją listę uzupełnić o kontakty do wszystkich osób związanych ze ślubem.

Prowadź także terminarz spotkań.

6 WYDATKÓW ŚLUBNYCH, KTÓRE MOGĄ POCHŁONĄĆ WIĘCEJ PIENIĘDZY, NIŻ WAM SIĘ WYDAJE

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

3. Bieżące wydatki

Trzymaj swoje ślubne finanse w ryzach. Stwórz specjalną listę, która pełnić będzie rolę spisu Twoich wydatków i porównywania ich z budżetem. Zapisuj wszystkie wydatki, rachunki, zaliczki. Dzięki temu będziesz miała wszystko pod kontrolą.

Nie zapomnisz o żadnym wydatku i w gruncie – sporo oszczędzisz.

JAK ROZPOCZĄĆ PLANOWANIE BUDŻETU ŚLUBNEGO?

 

fotografia: DreamEye Studio

 

 

4. Lista na ślubny poranek wraz z planem całego ślubu i wesela

Zanim rozpocznie się Twój ślubny dzień, spisz listę wszystkiego, co po kolei będziesz w tym dniu robić. Możesz być zaskoczona, jak wielu rzeczy będziesz potrzebowała na swój ślub, od bardziej oczywistych, takich jak suknia i bielizna, do innych szczegółów, takich jak pasta do zębów i płyn do demakijażu.

Upewnij się, że jesteś przygotowana! Nic nie jest gorsze niż szamotanie się w ostatniej chwili przed wyjściem do kościoła.

Mając harmonogram całego dnia, także uroczystości, będziesz pewna, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik i pójdzie jak z płatka.

HARMONOGRAM DNIA ŚLUBU KROK PO KROKU

 

fotografia: BAUABAN Fotografia

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #Pannamloda - zobacz więcej 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź