6 kreatywnych pomysłów na weselne dekoracje

Szukając pomysłu na dekorację weselnych stołów i sal, warto zwrócić się w stronę natury i wykorzystać je w formie surowej, “nieobrobionej”.

fotografia: LMFOTO.PL

 

Szukając pomysłu na dekorację weselnych stołów i sal, warto zwrócić się w stronę natury i wykorzystać je w formie surowej, “nieobrobionej”.

Papier, karton, tkanina, szkło, metal, drewno - to doskonałe materiały na detale weselnej aranżacji, idealne w stylizacji eko. Bo każdy z tych elementów można wykorzystać powtórnie, każdy z nich jest wykonany niemal w całości z przyjaznego środowisku materiału.

 

fotografia: Pudełko Wspomnień

 

 

Ekologiczne dekoracje na ślub i wesele

 

Dekoracje ślubne z papieru

 

Proste, czytelne winietki z tekturki, których jedyną ozdobą są fikuśne ażurowe wycięcia lub wyszukany kształt, umocowane na metalowych podstawkach lub drewnianych klocuszkach wskażą waszym gościom miejsce przy stołach i ozdobią nakrycie. 

Kartonowe pudełeczka z szarego papieru przewiązane zwykłym "roboczym" sznurkiem lub beżową płócienną wstążką będą świetnym opakowaniem na podarunki dla gości. Papier to również nieograniczone niemal możliwości zginania, składania, formowania. Dekoracje z origami, romantyczne wiatraczki, urocze opakowania na pamiątki dla weselników - doskonały pomysł na papierowe detale waszego wesela.

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

 

Szklane ozdoby na wesele

 

Zwyczajne, codzienne naczynie w wyjątkowej roli. Słoiki, szklaneczki, buteleczki jako wazoniki na bukiety lub pojedyncze kwiaty i świeczniki na świeczki, tea-lighty.

Prosta forma - niezwykły efekt. Butelki mogą powędrować do recyklingu lub ozdobić jeszcze niejedno przyjęcie.

 

fotografia: Wedding Shots

 

 

Metalowe dekoracje na wesele

 

Metalowe kanki, wiadereczka, dzbany to niebanalny pomysł na naczynia na kwiaty. Wprowadzają klimat wsi, wiejskiego lata, nieco vintage. Cynowe konewki z zasianym młodym zbożem i dołączoną paczuszką z nasionami najpierw spełnią funkcję pamiątkowego podarunku dla gości, aby póżniej stać się przedmiotem praktycznym i podlewać rabatki na ich balkonach :) 

Druciane dekoracyjne klatki dla ptaszków, tablice do umieszczania planu weselnej sali i inne konstrukcje z giętego drutu po weselu pięknie ozdobią balkon, taras, przedpokój.

 

fotografia: LMFOTO.PL

 

 

Drewniane dekoracje na wesele

 

To wyjątkowo ekologiczny materiał - jeżeli dekoracje z drewna nie przydadzą się wam po weselu, można je po prostu spalić w kominku czy ognisku.

A wcześniej - oryginalnie ozdobią weselne stoły jako świeczniki, figurki, tabliczki z numerami stolików, nazwiskami gości czy miłosnymi wyznaniami.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Materiałowe girlandy na weselu

 

Kawałki wielobarwnych lub monochromatycznych tkanin bajecznie udekorują salę i nakrycia.

Do uszycia patchworkowych proporczyków, które niczym girlandy oplotą salę weselną, możecie użyć niepotrzebnych ubrań, obrusów, zasłon. Taki ozdobny sznur przyda się niejednokrotnie podczas przyjęć i imprez. Ostatecznie może ozdobić również waszą sypialnię lub pokój dziecka. 

Kwieciste wzory tkanin przywołają klimat vintage i romantyczny, jednokolorowe lniane obrusy lub serwetki mogą okazać się nadzwyczaj eleganckie i wysublimowane.

 

fotografia: Hotel Bacówka Radawa & SPA ****

 

 

Owoce i warzywa na weselu

 

A może ozdobicie stoły weselne darami natury? Nie znajdziecie bardziej ekologicznych dekoracji, niż te, które po weselu można... zjeść! :)

 

fotografia: Malachite Meadow

 

Zobacz także:

8 RZECZY, KTÓRE NALEŻY WZIĄĆ POD UWAGĘ PRZY PLANOWANIU TRANSPORTU W DNIU ŚLUBU

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź