6 najdroższych sukni ślubnych w historii

Suknia do ślubu może być luksusowym dziełem sztuki tylko dla wybranek. Tych sukni nie zobaczysz ani na typowych pokazach, ani w żadnym sklepie!

 

Na rynku dóbr luksusowych znajduje się wiele różnych przedmiotów, które wzbudzają emocje i pożądanie. Jednym z nich jest także suknia ślubna, która może kosztować fortunę.

Takich sukni nie zobaczymy ani na typowych pokazach, ani rzecz jasna nie dostaniemy w żadnym sklepie. To zazwyczaj „dzieło życia” danego projektanta lub pojedynczy egzemplarz tworzony na specjalne zamówienie dla księżnych, aktorek czy celebrytek. Czasem odbywają się również specjalne zamknięte pokazy najdroższych sukien, tylko dla wybranych. 


Oto 6 najcenniejszych i najciekawszych sukien ślubnych:

 

1. 12 mln dolarów

Suknia projektu Renée Strauss niekwestionowanie zajmuje pierwsze miejsce wśród najdroższych sukien świata. Została ona zaprezentowana na modelce- Lisie Harrington w trakcie zamkniętego show w hotelu Ritz- Carlton w Kalifornii. Swoją cenę zawdzięcza licznym brylantom zdobiącym gorset. 

 

 

2. 8,5 mln dolarów

Druga po brylantowej sukni Renée Strauss jest kreacja autorstwa japońskiej projektantki  Yumi Katsura, ozdobiona niezliczoną ilością naturalnych pereł i wyjątkowym gatunkiem diamentu. Znajdziemy w niej także białe złoto, najwyższej jakości jedwab i satynę. 
 

3. 1,5 mln dolarów

Trzecia na podium to zapierająca dech w piersiach kreacja Very Wang - Peacock Feather Wedding Dress, stworzona z tysięcy pawich piór. Przy jej powstawaniu pracowało 8 osób przez ponad 2 miesiące. Wielkie uznanie zdobyła oczywiście w Chinach, gdzie pawie są silnym symbolem szczęścia i pomyślności,  zakorzenionym w tamtejszej kulturze.

 

4. 500.000 dolarów

Kim Kardashian wystąpiła na swoim ślubie w sukni, którą zaprojektował Ricardo Tisci z Givenchy. Piękna koronkowa suknia z trenem i welonem, z przodu względnie prosta i grzeczna, z zabudowanym dekoltem wyszywanym perłami, z tyłu zaś z kosząco odkrytymi plecami, podkreśloną talią i mnóstwem spływającej po ziemi koronki.

 

5. 400.000 dolarów

W bajecznej sukni ślubnej od dyrektor kreatywnej domu mody Alexander McQueen, Sary Burton, wystąpiła z kolei księżna Kate Middlton. Długie, ręcznie wyszywane koronkowe rękawy, gorset eksponujący talię i 2,5- metrowy tren stworzyły prawdziwie królewską stylizację.

 

6. 140.000 dolarów

Catherine Zeta-Jones zaprezentowała się, wychodząc za Michaela Douglasa, w sukni od Christiana Lacroix. Kreacja uszyta była z najwyższej jakości jedwabiu z połyskującym gorsetem, dużym dekoltem i okazałym trenem. 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź