6 przykazań nowoczesnego wesela

Co się zmieniło na polskich ślubach? W branży ślubno-weselnej sporo się ostatnio dzieje :)

fotografia: WhiteStory.pl

 

Jak zmienia się podejście do zwyczajów i tradycji, widać doskonale również na organizowanych dziś ślubach i weselach. Jeszcze niedawno bardzo mocno tkwiące w ludowości i obyczajach staropolskich, dziś zaskakuje nowymi rozwiązaniami, które niektórych cieszą i zachwycają, innych irytują i martwią.

Co się zmieniło na polskich ślubach? Jak ewoluowały się przyjęcia weselne na przestrzeni ostatnich lat? Z pewnością w branży ślubno-weselnej sporo się ostatnio dzieje :)

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

 

Nowoczesne wesele

 

Zabawa weselna już dawno wyszła ze świetlic i restauracji - miejsce wesela przestało już być ściśle związane z pomieszczeniami dotychczas oczywistymi.

Dziś przyjęcie można zorganizować wszędzie, młodzi nie boją się wyzwań. Stara szkoła, kino, stadnina koni, namiot rozstawiony na leśnej polanie, ogród rodziców.

Dla pragnących oryginalności par nową twarz odkrywają stodoły, wiejskie gospodarstwa.

Prócz tego zauważalny jest rozwój oferty profesjonalnych sal balowych, domów weselnych, gdzie wesele może nabrać charakteru klasycznej elegancji na bogato.

Nie ma również przymusu organizowania zabawy na 200 osób. Nowożeńcy często bawią się w skromnym gronie najbliższych, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczają na wymarzoną podróż poślubną lub urządzenie wspólnego mieszkania.

Niektórzy dzielą świętowanie na dwa etapy: uroczysty obiad dla starszej, bardziej nobliwej części rodziny i szalona zabawa w dyskotece z przyjaciółmi i znajomymi.

 

fotografia: Hotel Bacówka Radawa & SPA ****

 

 

Kolor przewodni wesela

 

Pragnąc wyróżnić się, zaznaczyć zaangażowanie w organizację uroczystości, sprawić, by było ciekawsze, piękniejsze pary młode wybierają motyw przewodni, jaki przewijać się będzie podczas całego dnia. Czasem jest to kolor, niekiedy detal, symbol, akcent.

Często jest to stylistyka ulubionej epoki, na przykład lata 60., retro art-deco.  Dobrze przemyślany i zrealizowany z konsekwencją pomysł da świetny efekt spójności całego przedsięwzięcia.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Pomoc wedding plannera

 

Zapracowani przyszli małżonkowie często nie mają czasu i pomysłu na organizację ślubu i wesela. Trudno się dziwić, że tak bardzo rozwinęła się oferta wedding plannera, czyli organizatora, który nie tylko przedstawi kilka przygotowanych propozycji wizji tego dnia do wyboru, ale i załatwi wszelkie formalności, zadba o każdy szczegół podczas organizacji i przebiegu uroczystości.

Totalny komfort i “wolna głowa” kusi coraz więcej par, które cenią sobie spokój i czas.

 

 

Jaki prezent na wesele?

 

Lista prezentów lub jasno określone oczekiwania nowożeńców w kwestii podarunków to od jakiegoś czasu mocny trend.

Z obawy przed zasypaniem masą niekoniecznie przydatnych im przedmiotów, młodzi we współpracy ze stacjonarnym lub internetowym sklepem konstruują listę wymarzonych prezentów, z której goście mogą skorzystać.

Coraz popularniejsze są również ustawiane w weselnych salach skarbonki, do których weselnicy wrzucają koperty z “wkładką”, idealnie, jeśli ma ona ciekawy kształt i uzupełniona jest informacją: “Zbieramy na podróż marzeń”.

Często spotyka się (wyrażoną w formie wierszyka na zaproszeniu) prośbę o rezygnację z kwiatów na rzecz zabawek dla dzieci z domu dziecka czy karmy dla piesków w schronisku.

 

pudełko: SklepSlubny.Love

 

 

Upominki dla gości weselnych

 

Żeby nie było - na nowoczesnych weselach również goście mogą liczyć na podarunek czy małą pamiątkę.

Przy nakryciu każdego z weselników pojawiają się pudełeczka czy woreczki ze słodkimi migdałami, małe figurki, kartoniki z muffinką, ciastkiem, zabawne gadżety z inicjałami nowożeńców i datą uroczystości.

 

fotografia: FOTOTIKKA

 

 

Zobacz także: 

ORGANIZACJA WESELA W 10 PRZEMYŚLANYCH KROKACH

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź