7 powodów by wziąć ślub w lecie

Każda z czterech pór roku jest wyjątkowa i ma swoje plusy i minusy. Jednak to lato ma najwięcej tych pierwszych i dziś chcielibyśmy Was o tym przekonać.

fotografia: Malachite Meadow

 

Tuż po zimie, wielkimi krokami zbliża się astronomiczne lato jak i najpopularniejszy okres zawierania związków małżeńskich. 

Często przy wyborze daty ślubu kierujemy się względami pragmatycznymi, sentymentem, czasem, w którym poznaliśmy naszego partnera czy rocznicą pierwszej randki. 

Każda z czterech pór roku jest wyjątkowa i ma swoje plusy i minusy. Jednak to lato ma najwięcej tych pierwszych i dziś chcielibyśmy Was o tym przekonać.

 

 

Ślub i wesele w czerwcu, lipcu i sierpniu

 

Pogoda

 

Jakby nie patrzeć, lato to gwarancja najlepszej pogody. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę niezapowiedziane opady deszczu lub upał, jednak to chyba najbardziej przewidywalna pora roku, która nie dostarcza zbyt wielu meteorologicznych niespodzianek, jak to ma miejsce na wiosnę lub jesienią.

Dzięki temu, że dzień jest długi, a ciepła aura utrzymuje do późnego wieczora, lato to wymarzona pora na ślub w plenerze. Nie ma to jak przetańczyć całą noc pod gwiazdami, w ogrodzie romantycznie oświetlonym pochodniami lub lampionami.

 

fotografia: Love Story

 

 

Sesja ślubna w plenerze

 

Sesja plenerowa daje największe możliwości właśnie w lecie. Przeważnie liczyć można wtedy na słońce i piękne, błękitne niebo, a przede wszystkim soczystą zieleń i kwiaty.

Dla wielu par jest to właśnie ostateczny argument przemawiający za organizacją uroczystości ślubnej właśnie podczas tej pory roku.

Wyjątkowe sesje zdjęciowe można w lecie wykonywać w miejscach, w których trudno byłoby uzyskać tak spektakularny efekt o innej porze roku (nadmorskie zachody słońca, góry, stodoła pełna siana, pola pełne kwiatów lub zbóż).

 

fotografia: Białe Kadry

 


Dowolny kolor przewodni wesela

 

W zimie pary czują się ograniczone w wyborze do palety neutralnych odcieni lub do „jewel tones”, czyli odcieni wina, szmaragdu, ochry czy kobaltu.

Wiosną z kolei królują pastele, a jesienią brązy, pomarańcze i złoto.

Latem natomiast można bawić się dowolnie wszystkimi paletami, ponieważ to wyjątkowa pora roku, która zawiera w sobie wszystkie kolory. 

 

fotografia: RKstudio - Rafał Kopkowski | Fotografia Ślubna

 

 

Bogaty wybór kwiatów na ślub latem

 

Podobnie jak z kolorami, również i tutaj jest nieograniczony wybór. Lato to pora roku, podczas której kwitnie najwięcej popularnych gatunków kwiatów i dostępne są one w większości odmian.

Dalie, chortensje, stokrotki, irysy, storczyki, lilie, słoneczniki - lista jest naprawdę długa. Można być pewnym, że znajdzie się kwiaty odpowiednie do każdej stylizacji, a ponadto, że latem będą one najpiękniejsze i w najlepszej cenie. 

 

fotografia: SayYes by fotografpaweł

 

 

Wesele w każdym stylu

 

Gdy myślimy o stylu wesela, musimy brać także pod uwagę możliwości, jakie dostarcza nam pogoda i miejsce, w którym urządzamy nasze przyjęcie.

Lato sprzyja uroczystościom na świeżym powietrzu (zwłaszcza takim, gdzie można wykorzystać piękną pogodę na przykład na zabawy w plenerze).

Tutaj na myśl przychodzi styl eko, rustykalny czy dworski w eleganckim ogrodzie.

Oczywiście doskonałym wyborem na letnie wesele będzie także styl glamour.

Warto jednak z eleganckiego zamku czy pałacyku wyjść na zewnątrz i zorganizować część wesela w plenerze. 

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Kolorowe menu

 

Lato ma znaczną przewagę nad innymi porami roku biorąc pod uwagę możliwości skomponowania idealnego menu.

Lekkie, zdrowe potrawy, sezonowe, lokalne produkty i wspaniałe aromat dojrzewających w słońcu warzyw i owoców.

Dodajmy do tego cudownie orzeźwiające koktajle serwowane na świeżym powietrzu, świeże owoce i tak uwielbiane przez wszystkich desery lodowe…

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Magiczna aura na weselu latem

 

Lato ma w sobie coś magicznego- atmosferę, zapachy, niezwykły klimat. Słońce muska przyjemnie skórę i dodaje pozytywnej energii.

Romantyczny zachód słońca czy nastrojowy ciepły wieczór sprawią, że ten dzień zapamiętamy jako jeszcze bardziej niezwykły. 

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

 

Zobacz także:

5 PUŁAPEK, NA KTÓRE MUSICIE UWAŻAĆ PLANUJĄC LETNIE WESELE

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź