8 rodzajów welonów ślubnych. Wybierz ten idealny dla siebie!

Welon w dużej mierze skupiał na sobie uwagę, przynajmniej do oczepin. Dlatego dobierz idealny, pasujący do twojej sukni ślubnej, a także do twojej fryzury i urody.

fotografia: Paweł Nożyński

 


Modeli welonów ślubnych jest bardzo wiele. Dobierz idealny dodatek pasujący do twojej sukni ślubnej, a także do twojej fryzury i urody.

To w końcu on będzie w dużej mierze skupiał na sobie uwagę, przynajmniej do oczepin.

 

 

źródło: astyleofliving 

 


 

Woalka ślubna

 

Styl vintage cieszy się niesłabnącą popularnością.

Krótka długość takiego modelu pasuje szczególnie do równie krótkich sukienek, nawiązujących do lat 50-tych i 60-tych. Jego krój może być naprawdę biżuteryjny i stanowić prawdziwą ozdobę.

 

fotografia: Malachite Meadow

 


Tradycyjny welon dla panien młodych

 

To bardzo tradycyjny model welonu, odpowiedni dla panien młodych pragnących zasłonić się i roztaczać wokół siebie aurę tajemniczości. Będzie on pasował do tiulowych sukien ślubnych, gdyż najczęściej również wykonany jest z tiulu.

Zgodnie z tradycją taki model welonu z twarzy Panny Młodej powinien odsłonić ojciec prowadzący ją do ołtarza.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 


Welon typu Mantila 

 

Mantila to tak zwany hiszpański welon. Wykonuje się go z okręgu z tiulu obszytego koronką. To opcja zdecydowanie królewska, zwracająca na siebie uwagę. Przepięknie podkreśla urodę Panny Młodej.

Dobrze wygląda w połączeniu z prostszymi, skromniejszymi sukniami.

 

fotografia: Lucjan Wójcik

 


Welon wielowarstwowy

 

Ten model łączy w sobie wiele warstw materiału. Najkrótsza służy do zasłonienia twarzy, pozostałe układają się kaskadowo.

To bardzo efektowny model, pasujący do wyższych panien młodych, których nadmiar materiału nie przytłoczy. Uwaga – może być dość ciężki i wymaga starannego upięcia!

 

fotografia: Marsso Fotografia

 


Welon doczepiany do włosów

 

Jeżeli planujesz upięcie włosów w ozdobnego koka, taki rodzaj welonu będzie wyglądał najbardziej strojnie. Może on być wykonany z koronki, dzięki czemu zachwyci swoim wyglądem retro, może również być tiulowy, bardzo lekki.

Upięciem takiego welonu musi zająć się specjalista. Doda on elegancji niemalże każdej sukni ślubnej.

 

fotografia: Norbert Kwiatkowski Photography

 


Welon typu Balerina

 

Lekki welon w typie „balerina” może mieć dowolną długość: od takiego do łopatek, aż po długość do kostki. Lekki, zwiewny welon idealnie będzie się prezentował w trakcie tańca.

Jeżeli jego poły są dość długie, pięknie wzbogaci on suknię ślubną, tworząc efekt płaszcza. Dzięki niemu spełnisz marzenie z dzieciństwa o wspaniałym welonie księżniczki.

 

fotografia: B&W Photography

 


Welon katedralny

 

Katedra to model welonu, który spotyka się raczej na królewskich uroczystościach w Wielkiej Brytanii i nie tylko.

Może on mieć długość nawet kilku metrów, co już wygląda zdecydowanie bajkowo, zwłaszcza w połączeniu z równie okazałą suknią ślubną. Do pomocy przy jego niesieniu potrzebna jest więcej, niż jedna para dodatkowych rąk. Jak sama nazwa wskazuje, lepiej sprawdzi się w dużej katedrze, niż w wiejskim kościółku.

 

fotografia: SayYes by fotografpaweł

 

 

Welon do łokcia

 

Welon o długości do łokcia jest bardzo elegancki, pasuje do sukni ślubnej w stylu sukni balowej, ponieważ kończy się on na wysokości, na której zaczyna się spódnica. Jest dość lekki i nie przytłacza.
 

fotografia: B&W Photography

 

Wybór idealnego welonu ślubnego nie jest sprawą prostą. Tak samo jak w przypadku sukni ślubnej, wybrane modele należy mierzyć, ponieważ musi on pasować także do urody swojej właścicielki.

 

Zobacz także:

4 SPRAWY WARTE UWAGI NA KILKA TYGODNI PRZED ŚLUBEM

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź