A może ślub wyjazdowy z małym przyjęciem?

Chyba wszyscy, który planują ślub wiedzą, że jest to niemały wydatek. Organizując standardowe wesele trzeba przygotowąć kilkadziesiąt tysięcy złotych.

fotografia: WhiteStory.pl

 

Mały ślub i małe wesele

 

Ślub + wesele = duży wydatek? Tak najczęściej myślą wszystkie pary młode i mają rację. Chyba wszyscy, który planują ślub wiedzą, że jest to niemały wydatek.

Organizując standardowe wesele trzeba przygotowąć kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ponadto na wielkie wesela rodzice naciskają, aby zaprosić ciotki, wujków, których nie widzieliśmy 20 lat. To główne powody, dla których wiele par decyduje się na zorganizowanie mini przyjęcia, na które to zaproszą jedynie najbliższych i kilkoro przyjaciół.party, w tym przypadku serwowane są przekąski na ciepło.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

Jako konsultantka ślubna oczywiście najczęściej spotykam się z większymi przyjęciami, ale i te kameralne udało mi się organizować.

Moje najmniejsze przyjęcie? Na 20 osób. Ślub cywilny w przepięknym małym Urzędzie Stanu Cywilnego na Śląsku, przyjęcie w pięknej Sali Pałacowej, gdzie wszyscy goście siedzieli przy jednym stole i każdy z każdym mógł swobodnie porozmawiać, przewidziane zakończenie uroczystości?

Godzina 21, czy było nudno i czy był niedosyt.

Zdecydowanie nie, były tańce, bo zaprosiliśmy DJ'a, była gwiazda, która swoim występem uświetniła ten wyjątkowy dzień.

Para Młoda była szczęśliwa z takiego obrotu sprawy, bo zwyczajnie nie widzieli się w roli GWIAZD wśród 100 gości zaproszonych na wesele, dlatego taka opcja była dla nich najlepsza.

Jako osoba, która widziała nie jedno wesele, wiem, że warto poświęcić nieco więcej uwagi małym przyjęciom, aby właśnie nie było zwyczajnie, nudno, krótko i za mało uroczyście.

Pamiętajcie, to WASZ DZIEŃ, stajecie się rodziną i warto ten dzień spędzić wyjątkowo, a jak to zrobić, aby właśnie tak było? Warto postawić na oryginalność i zadbać o szczegóły- bo diabeł tkwi właśnie w nich.

 

fotografia: Bauaban Wedding Stories

 


Poniżej kilka propozycji jak możecie świętować Wasz wyjątkowy dzień, w sposób oryginalny i na pewno niezapomniany.

1) Mały drewniany, zabytkowy kościółek, mieszczący zaledwie kilkanaście osób, a potem przyjęcie pięknym w ogrodzie, po gołym niebem. Czy właśnie takie miejsce ceremonii i przyjęcie nie jest inne niż po prostu niedzielny obiad w restauracji?

 

2) W Polsce jest wiele nietypowych miejsc gdzie można zorganizować coś innego niż typowo zasiadane wesele.

Przyjęcie może odbyć się w formie bufetowej, a gdzie na zewnątrz goście będą mieli zorganizowane miejsce do zabawy i różne atrakcje. Może jakiej małe rejsy łódką? Albo gra w lotki?

 

3) Jeśli kochacie np. góry, możecie wynająć dom, w którym zorganizujecie wraz z zaproszonymi goście całe przyjęcie i dekoracje, tak jak zrobiła to znana mi para. Wszyscy zaproszeni goście pomagali w organizacji miejsca zaślubin jak również w przygotowaniu dekoracji.

 

4) Kiedyś rozmawiałam z parą młodą, która w ogóle nie chciała robić przyjęcia weselnego, mieli zupełnie inny pomysł.

Ślub cywilny, na który zaprosili rodziców, chrzestnych i dziadków, potem obiad obowiązkowo z pysznym tortem w pobliskiej restauracji, a późnym wieczorem, a raczej nocną wynajęli swój ulubiony klub gdzie świętowali wraz ze swoimi znajomymi aż do białego rana.

 

5) Jeśli wasz budżet jest większy możecie zaprosić swoich bliskich za granice i wziąć ślub np. gdzieś w Hiszpanii czy we Włoszech.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

Nie każda Młoda Para dobrze czuje się gdy jest w centrum zainteresowania, może i wy jesteście taką parą?

Może nie chcecie zapraszać wujów których nie widzieliście 20 lat, może dla was najważniejsze jest to że weźmiecie ślub i będziecie ze sobą na zawsze?

Obojętnie jaki jest powód, dla którego chcecie zorganizować małe przyjęcie ważne, że zrobicie to po swojemu i zgodnie ze swoim zdaniem ;) 

 

artykuł napisały : Perfect Moments - konsultanci ślubni

 

 

Zobacz także:

10 PYTAŃ, KTÓRE NALEŻY ZADAĆ PRZED ŚLUBEM

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź