Bridal shower - jak się bawić?

Gry i zabawy na wieczorze panieńskim to główny punkt imprezy. Oto kilka najciekawszych propozycji :)

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

Bridal shower to tradycja wciąż jeszcze mało popularna w naszym kraju, w odróżnieniu od wieczoru panieńskiego (bachelorette party). Można powiedzieć, że bridal shower jest grzeczną wersją wieczoru panieńskiego i organizowany jest nie tydzień lub dwa przed ślubem, ale na 4 do 6 tygodni przed uroczystością.

Bridal shower można zorganizować zamiast wieczoru panieńskiego lub potraktować jako drugą, odrębną imprezę. Najczęściej odbywa się ona w domu przyszłej Panny Młodej lub świadkowej po południu albo wieczorem. 

 

bridal shower slubnaglowie.pl

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Wieczór panieński

 

Jakie prezenty?

Obdarowywanie przyszłej Panny Młodej to w bridal shower nieodzowny element. Nie będą to jednak bielizna lub śmieszne czy erotyczne gadżety, jakie zazwyczaj wręcza się przy okazji wieczoru panieńskiego.

Podczas bridal shower obdarowujemy przyszłą Pannę Młodą pięknie zapakowanymi, praktycznymi drobiazgami, które będą służyć jej w małżeństwie. Najczęściej są to elementy wyposażenia domu. 

 


Jedzenie

Popularny jest tutaj poczęstunek w formie bufetu na specjalnie do tego celu zaaranżowanym stole.

Pamiętajmy także o słodkościach: mini torcikach, babeczkach, cake popsach – warto wcześniej zamówić je w sprawdzonej cukierni. 

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Dekoracja

Można zdecydować się na motyw przewodni, który wybrany został na ślub i wesele, a można także zastosować uniwersalne dekoracje, jak kwiaty, papierowe pompony czy girlandy. 
 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Gry i zabawy na wieczór panieński

 

To główny punkt imprezy. Oto trzy najciekawsze propozycje:

 

Najpiękniejsza suknia

Dziewczyny dzielą się na dwie drużyny. Każda z nich ma stworzyć niepowtarzalną suknię ślubną, która spodoba się przyszłej Pannie Młodej. Do tego celu wykorzystać mają między innymi celofan, papier toaletowy, papier ozdobny, koronki i wstążki.

Opcjonalnie bohaterka wieczoru pokazuje zdjęcie swojej sukni, a przyjaciółki starają się ją jak najbardziej odwzorować. Panna Młoda decyduje, która suknia najbardziej przypadła jej do gustu i wręcza wygranej drużynie drobne upominki.

 

fotografia: AB Weddings - naturalne filmy i fotografia ślubna

 

Zabawa we wspomnienia

Każda uczestniczka bridal shower opisuje w kilku zdaniach na kartce najbardziej ciekawe, szalone wspomnienie związane z Panną Młodą.

Świadkowa zbiera wszystkie kartki, po czym czyta wspomnienia na głos, a Panna Młoda zgaduje kto stoi za daną opowieścią. 

 

Love story

Do tej prostej zabawy wystarczą również tylko kartki i długopis. Pierwsze zdanie rozpoczynamy od imion przyszłej Pary Młodej, np. „Ania i Robert”, po czym każda uczestniczka zabawy dopisuje kolejne zdanie. Na koniec sama Panna Młoda odczytuje stworzoną historię.

Dla urozmaicenia można stworzyć kilka tematycznych opowieści, np. jak będzie wyglądać pierwszy rok po ślubie, podróż poślubna lub (nieco pikantniej ;) noc poślubna. 

 

fotografia: Wedding Shots

 

Zobacz także: 

Czego unikać i o czym pamiętać podczas planowania muzyki na własne wesele?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź