Cudownych rodziców mam - podziękowania dla rodziców

Aby nieco urozmaicić chwilę podziękowań dla rodziców oraz sprawić, by była oryginalna i choć trochę ICH zaskoczyła, warto przygotować jakąś wyjątkową niespodziankę.

fotografia:  LM Foto 

 

W większości organizowanych w Polsce ślubów i wesel sporą rolę odgrywają rodzice.

Ich zdanie jest znaczące, i to nie tylko z powodu wkładu finansowego w imprezę, ale również przez wzgląd na ich nieocenione doświadczenie, wiedzę. To rodzice "wypuszczają" w świat swoje pociechy, trudno sobie wyobrazić ważniejszych gości na ślubie i weselu.  Zobaczcie pomysły na podziękowania dla rodziców

 

Zobacz także ten artykuł:

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW – ŁATWE I TRUDNE PRZYPADKI

 

mama panny młodej

fotografia:  Paweł Kotas

 

Podziękowania dla rodziców ślub 

 

Błogosławieństwo Pary Młodej 

 

Dla wielu młodych ludzi istotnym elementem ceremonii ślubnych nadal pozostaje błogosławieństwo rodziców.

Dawniej pan młody przyjeżdżał ze swoją matką i ojcem do domu wybranki. Następnie młodzi klękali przed swymi rodzicami, którzy błogosławili ich, kreśląc na czołach obydwojga znak krzyża. Dziś w wielu domach wygląda to podobnie. Czasami, w zależności od regionu i religii, towarzyszą temu śpiewy, życzenia, całowanie krzyża lub sakralnych obrazów.

 

Błogosławieństwo pary młodej przez rodziców
fotografia: Paweł Traczyk 

 

Droga do ołtarza

Zwyczajem, który zagościł w naszym kraju na dobre jest prowadzenie panny młodej do ślubu przez jej ojca lub mężczyznę ważnego w jej rodzinie.

Przed ołtarzem narzeczona zostaje “przekazana” swojemu wybrankowi, co dodatkowo symbolizuje ostatnie chwile panieństwa i zgodę rodzica na zawarcie małżeństwa.

 

 

Tata prowadzi corke do oltarza

fotografia: Paweł Traczyk 

 

 

Podziękowania dla rodziców wesele

 

Witamy was chlebem i solą

Często zadaniem rodziców jest przywitanie nowożeńców chlebem i solą przed wejściem do domu weselnego.

Rodzice młodej pary powinni powiedzieć kilka słów o symbolice darów - chlebie, który pojawia się, by małżonkom niczego nie brakowało w sensie duchowym i materialnym oraz soli, by dane im było zaznać smaku życia.

W niektórych rejonach Polski obrządek ten skraca krótki wierszyk: Co wybierasz: chleb, sól czy pana młodego?, pożądaną odpowiedzią jest: Chleb, sól i pana młodego, żeby pracował na niego lub Pana młodego. Ceniącym równouprawnienie polecamy wersję: Pana młodego. Chleba i soli dorobimy się powoli ;)

Obecnie nie praktykuje się wkładania do środka pieczywa pieniędzy (w dawnej Polsce – miedziaków) na dobrą wróżbę.

 

 

Podziękowania dla rodziców - oczepiny 

W czasie zabawy weselnej dobrze widziane są toasty i podziękowania wygłaszane na cześć rodziców, jako tych, którzy tak wspaniale wychowali dwoje młodych ludzi.

Jeden z pierwszych tańców nowożeńcy tańczą właśnie ze swoimi rodzicami.

Punktem kulminacyjnym są wydarzenia, które zazwyczaj mają miejsce po oczepinach. Wtedy to, często przy dźwiękach nieśmiertelnego przeboju Urszuli Sipińskiej "Cudownych rodziców mam”, następują oficjalne podziękowania  dla rodziców, wręczenie kwiatów, wymiana uścisków i życzeń.

To bardzo wzruszający moment weselnej zabawy, w który włączają się wszyscy goście, otaczając młodych i ich rodziców kołem.

 

 

podziękowania dla rodziców podczas oczepin

fotografia: B&W Photography 

 

 

Oryginalne podziękowania dla rodziców 

Aby nieco urozmaicić tę chwilę, sprawić, by była oryginalna i jednak choć trochę zaskoczyła rodziców, warto przygotować jakąś wyjątkową niespodziankę.

Zamiast kwiatów wręczyć albumy z kolekcją wspólnych zdjęć od dzieciństwa po chwilę obecną. Zamiast będącej do przewidzenia ballady Sipińskiej, zorganizować pokaz slajdów, bądź krótkiego filmu, ilustrującego rolę, jaką rodzice pełnili w naszym życiu. Przy odrobinie talentu piosenkę z dedykacją może wykonać para młoda. Takie zaskakujące rozwiązania z pewnością wzruszą rodziców i gości i zapadną w ich pamięć na długo.

 

oryginalne podziekowania dla rodziców na weselu podarujdrzewko

podarujdrzewko.pl

 

 

A wy jak widzicie rolę rodziców podczas Tego dnia i w przygotowaniach do niego?

Czy wy przygotowaliście coś "ekstra", aby podziękować im podczas zabawy weselnej?

Zobaczcie również:  Cztery kreatywne pomysły na podziękowania dla rodziców na wesele 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź