Jak przełamać weselne lody? ... czyli 7 pomysłów na zabawy weselne

Aby przełamać weselne lody, czasami wystarczy swoim gościom podsunąć pretekst do rozpoczęcia wspólnej zabawy. Z pewnością późniejszy alkohol i proponowane atrakcje, jeszcze pogłębią ten efekt.

źródło: SklepSlubny.Love

 


Wesele ma to do siebie, że gromadzi gości nieraz należących do zupełnie innych światów. Dotyczy to miejsca pochodzenia, środowiska, wykonywanego zawodu, a współcześnie coraz częściej – także innej kultury.

Nic dziwnego, że wiele Par Młodych obawia się tego, czy goście nawiążą ze sobą nić porozumienia i czy w ogóle będą oni mieli o czym ze sobą rozmawiać i jak wspólnie się bawić.

Wówczas z pomocą przychodzą weselne lodołamacze.

 

 

Zabawy i quizy na wesele

 


Jak dobrze znasz Młodą Parę?

 

Młoda Para to jedyne osoby na weselu, które z całą pewnością znają wszyscy zaproszeni. Podanie przystawek i niezobowiązujące small talki, to idealne momenty na rozmowę właśnie na temat nowożeńców. Można to zamienić nawet w ciekawą grę, polegającą na dzielenie się zabawnymi faktami i anegdotkami na temat świeżego małżeństwa.

Wówczas goście mają okazję się zrelaksować, otworzyć, to świetna możliwość zainicjowania rozmowy i poznania się bliżej. Ale oczywiście to dopiero początek możliwości.

 

 

Zabawne pytania

 

Nawet jeżeli planujecie rozsadzenie gości ze strategią godną samego Napoleona, nieuniknionym jest, że obce osoby będą siedziały obok siebie przy stole.

Aby nieco ułatwić im wzajemne poznanie i wspólną zabawę, możecie na stole zostawić ozdobne karteczki z pytaniami, jakie mogą oni sobie nawzajem zadać i uzyskać odpowiedzi.

 

 

Drukowane serwetki

 

Zaprojektowanie ozdobnych serwetek, na których będą znajdowały się zabawne anegdotki na wasz temat, nie jest bardzo dużym wyzwaniem.

Jednocześnie goście siedzący przy jednym stole będą mogli porównywać notatki (zadbajcie o różnorodność!), a także skonfrontować swoją wiedzę na wasz temat.

 

źródło: SklepSlubny.Love

 

 

Numery stołów = fakty z historii waszego związku

 

Wykorzystajcie numery stołów jako okazję do podzielenia się jeszcze większą ilością faktów na temat waszego związku z pozostałymi gośćmi.

Nie tylko jest to bardzo romantyczne, ale również stanowi doskonały pretekst do rozpoczęcia pogawędki.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Ciekawe przypinki

 

Dobrym pomysłem na upominki dla gości są przypinki z imieniem każdego z nich, a także dołączoną kartką z pomysłem na starter rozmowy.

Niech te początki będą naprawdę kreatywne i rozbudzające wyobraźnię.

 

źródło: SklepSlubny.Love

 

 

Partnerska krzyżówka

 

Wesele to nie tylko tańce i jedzenie. To również czas przeznaczony na odpoczynek poza parkietem.

Aby nieco urozmaicić ten czas, dobrym pomysłem jest stworzenie krzyżówki, której hasła będą dotyczyć was. Niech goście się trochę pogłowią, a przy okazji niech mają dużo zabawy.

 

 

Quiz weselny

 

Programy przebiegu ceremonii spotyka się raczej na naprawdę dużych ślubach i weselach. Ale jeżeli właśnie organizujecie tego typu uroczystość, nic nie stoi na przeszkodzie, by również na nich nadrukować jakąś zabawę.

Możecie na przykład wpleść w program jakieś ciekawe anegdotki, które was dotyczą lub przedstawić przebieg uroczystości z przymrużeniem oka. Dzięki temu goście czekający na ślub, będą mieli okazję do pogawędki i zawiązania pierwszych nici porozumienia.

 

źródło: SklepSlubny.Love

 

 

Aby przełamać weselne lody, czasami wystarczy swoim gościom podsunąć pretekst do rozpoczęcia wspólnej zabawy.

Z pewnością późniejszy alkohol i proponowane atrakcje, jeszcze pogłębią ten efekt.

 

 

Zobacz także:

OCZEPINY – TRADYCJA I POMYSŁY NA ZABAWY BEZ KICZU

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź