Czego możesz spodziewać się, podczas przymiarek Twojej sukni?

Jak odnaleźć się w ciągle zmieniających się trendach, nie dać naciągnąć i nie zmęczyć się przymiarkami?

fotografia: WhiteStory.pl

 

Dostrzeżenie i zakochanie się w tej „jedynej” to dopiero początek. Nie dziwi Cię pewnie informacja, że większość przyszłych panien młodych przeżywa ogromny stres podczas zakupów sukni ślubnej.

Często okazuje się, że wymarzona suknia znaleziona na Pintereście nie jest odpowiednia do naszej sylwetki, a upieranie się przy danym modelu może nas co najwyżej ośmieszyć. Jak odnaleźć się w ciągle zmieniających się trendach, nie dać naciągnąć i nie zmęczyć się przymiarkami?

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o kolejnych etapach zakupu wymarzonej sukni ślubnej.

 

suknia: MoriLeePolska

 

 

Suknia ślubna

 

Tour po salonach czyli rozeznanie

 

Cel: Znaleźć tę jedyną ;)

Kiedy : Najlepiej dziewięć miesięcy do jednego roku przed planowaną datą ślubu. Jeśli pozostało Ci mniej czasu- nie rozpaczaj, tylko ruszaj na łowy.

Jak się przygotować: Ustal budżet i zrób wstępne rozeznanie w Internecie, zabierz zdjęcia sukienek, które Ci się podobają i pokaż konsultantkom w salonie.

Z kim: Spośród wszystkich chętnych na wyprawę z Tobą w poszukiwaniu wymarzonej sukni: przyjaciółek, druhen, kuzynek i ciotek, wybierz te osoby, który mają zbliżony gust i w towarzystwie których czujesz się swobodnie.

Zabieranie zbyt wielu osób to ryzyko wielu sprzecznych opinii, a więc i Twego rozdarcia.

W co się ubrać: Jeśli to możliwe, załóż białą lub cielistą bardotkę i dopasowane, laserowo wycięte figi (ważne, przy obcisłych modelach z cienkich, transparentnych tkanin).

Załóż wygodne buty, bo czeka Cie sporo biegania w różne miejsca. Do przymiarek warto mieć dodatkowo parę szpilek (jeśli w takowych wystąpisz na swoim ślubie).

Czego się spodziewać:  Ten dzień może być nieco przytłaczający i nerwowy.

Pamiętaj by w skupieniu mierzyć wszystkie modele, zwracając uwagę na szczegóły i to, jak się w nich czujesz.

Gdy już trafisz na tę jedyną i zobaczysz entuzjazm w oczach wszystkich przyjaciółek, pora na zdjęcie miary i podpisanie umowy.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Pierwsza przymiarka sukni slubnej

 

Cel: Ocenić czy sukienka dobrze pasuje oraz jakich ewentualnie potrzebuje poprawek.

Kiedy: Zwykle od dwóch do trzech miesięcy przed ślubem. Jeśli w salonie, w którym zamówiłaś suknię, wykonywane są także poprawki- to optymalna sytuacja- w salonie mogą dokonywać ich na bieżąco i nie ma obawy, że będą opóźnienia.

Jeśli jednak musisz zwrócić się z tym do krawcowej, zrób to jeszcze tego samego dnia, by upewnić się, że poprawki będą wykonane na czas.

Jak się przygotować: Na przymiarkę powinnaś przyjść w ślubnej bieliźnie oraz z wszystkimi niezbędnymi dodatkami (buty, welon, torebka, biżuteria itp.).

Świetnie, jeśli będzie to także dzień próbnego makijażu i fryzury. Wtedy masz gwarancję dokładnego odzwierciedlenia swojej ślubnej stylizacji.

Z kim?: Z jedną lub dwiema zaufanymi osobami (np. z mamą czy siostrą) , które wprawnym okiem dostrzegą ewentualne niedociągnięcia.

W co się ubrać: Coś, co można łatwo zdjąć. Upewnij się ponadto, że zabrałaś ze sobą buty, bieliznę ślubną oraz pozostałe akcesoria.

Czego się spodziewać: Musisz spróbować popatrzeć na swoją suknię nieco z dystansu i zwrócić uwagę na każdy szczegół.

Sprawdź, czy jest wygodna, czy możesz swobodnie w niej oddychać i poruszać się. Gdy coś Ci nie pasuje (długość, ilość ozdób itp.), od razu zwróć na to uwagę.

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

 


Druga przymiarka sukienki ślubnej

 


Cel:  Sprawdzenie sukni po poprawkach

Kiedy: Pięć lub sześć tygodni przed wielkim dniem.

Jak się przygotować: Weź ze sobą listę kontrolną wszystkich poprawek, które miały być zrobione.

Z kim?: To powinna być osoba, która od początku towarzyszy Ci w wyborze sukni. Drugą osobą powinna być ta, która jeszcze w sukni Cię nie widziała.

W co się ubrać: Jak przy pierwszej przymiarce- zabierz ze sobą bieliznę, buty i inne akcesoria.

Czego się spodziewać: W tym momencie Twoja suknia powinna już pasować idealnie.

Przejdź się po salonie i spróbuj zatańczyć- musisz czuć swobodę ruchów i wygodę tak samo jak zachwyt nad wyglądem sukni.

To czas na ostateczne poprawki. Dokonuje się ich w skrajnych sytuacjach, np. wtedy, gdy znacząco zmienisz wagę. 

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Ostateczna przymiarka sukienki na ślub 

 

Cel:  Zobaczyć, jak będziesz wyglądać na swoim ślubie.

Kiedy: Kilka dni przed ślubem.

Jak się przygotować:  Ustal szczegóły transportu sukni do miejsca, w którym będziesz przygotowywać się do uroczystości (kto i kiedy ma ją odebrać).

W co się ubrać: Przynieś ze sobą wszystkie dodatki. To ostatnia szansa, aby zobaczyć się w całej okazałości przed ślubem.

Czego się spodziewać:  Podczas przymiarki zwróć pilną uwagę na sposób zakładania sukni i dodatków, aby niczego nie pominąć.

Poproś konsultantkę w salonie, by dokładnie pokazała funkcjonalności sukni: sposób odpinania trenu, regulacji itp.

 

fotografia: Cztery Kadry

 

Zobacz także:

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź