Idealny pierścionek zaręczynowy - trendy jubilerskie 2017

Jakiego typu pierścionki zaręczynowe będą największym hitem tego roku?

 

Pierścionek zaręczynowy to wyjątkowy rodzaj biżuterii. Powinien być to zakup dobrze przemyślany - w końcu w założeniu przyszła Panna Młoda będzie nosić go do końca życia.

Jeden z trendów celuje w uniwersalność - czyli klasyczny pierścionek z brylantem, który będzie eleganckim, a jednocześnie dyskretnym symbolem oraz dopełnieniem stroju w każdym stylu. Z drugiej strony panuje moda na oryginalność i pierścionki w nietuzinkowej, często fantazyjnej formie.

Jakiego typu pierścionki zaręczynowe będą największym hitem tego roku? 

 

 

 

Pierścionek zaręczynowy


Powrót żółtego złota

Ostatnie lata upłynęły pod znakiem białego złota i platyny. Teraz obserwujemy powrót do klasyki czyli złotego kruszcu.

To ponadczasowy materiał, który będzie doskonale prezentować się na palcu zarówno teraz, jak i za kilkanaście lat.

Ciekawym trendem w 2017 roku jest łączenie klasycznego złota z kamieniami szlachetnymi. 

 

 

Nieśmiertelne diamenty

Pierścionek z diamentem to kolejna klasyczna propozycja, jednak zaserwowana w nowym wydaniu.  

Kamień otacza rząd mniejszych kamyczków (diamentów, brylantów lub cyrkonii). Centralny kamień dzięki temu wydaje się być większy, roztacza też bardziej spektakularny blask. Okalające go kamyczki chronią dodatkowo przed zarysowaniami.   

 

 

Wyjątkowy szlif

Ten rok to czas na odważne szlify kamieni szlachetnych. Będziemy spotykać prócz klasycznego szlifu diamentowego i brylantowego, także szmaragdowy, Royal Assher, markizowy, w kształcie łzy, trójkąta czy serca. 

 

Czar ornamentów

Pierścionki ornamentowe to wyjątkowa propozycja. Są oryginalne, przyciągają wzrok i stanowią niezwykłą ozdobę dłoni. Świetnie komponują się z niedużymi kamieniami szlachetnymi.

Najpopularniejsze w tym sezonie będą wijące się pędy roślin oraz kwiatowe wzory.

 

 

Moc szlachetnych kamieni

Pierścionek zaręczynowy to już nie tylko „obowiązkowy” diament czy brylant. Coraz chętniej wybieramy modele zachwycające intensywnymi kolorami, zawierające szafir, topaz lub rubin.  

 


Oryginalność zaklęta w różnorodności

Obecnie jednymi z najczęściej wybieranych pierścionków zaręczynowych są te, które zawierają w sobie co najmniej dwa różne tworzywa. Na początku tego trendu niektóre modele zahaczały o kicz, jednak obecnie można znaleźć wiele wyrafinowanych pierścionków, łączących w dowolnej konfiguracji białe, różowe i żółte złoto, srebro, tytan czy platynę.

To samo dotyczy brylantów; nie muszą być klasyczne, ale na przykład o barwie niebieskiej. Taki kamień najpiękniej prezentować się będzie okolony mniejszymi klasycznymi brylantami. 

 

Zobacz także: 

12 TRIKÓW, KTÓRE MUSI ZNAĆ KAŻDA PRZYSZŁA PANNA MŁODA

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź