Jak sprytnie zaoszczędzić na weselu?

Stosując alternatywne rozwiązania, mając nieco sprytu i chęci, możemy znacznie zredukować ślubne wydatki, zachowując wszystkie atrakcje i nie odchudzając listy gości.

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

Teoretycznie można zaoszczędzić na wszystkim, jednak często cięcie ślubnych wydatków ogranicza się do redukcji liczby gości...

Planując mądrze inne wydatki, można znacznie zredukować koszt imprezy, która zorganizowana będzie oryginalnie i z klasą, przy zachowaniu pełnej listy gości.

 

Jak zaoszczędzić na weselu?

 

1. Suknia ślubna

 

Wzdychasz za konkretnym modelem sukni z ostatniej kolekcji, a cena jest nie do przeskoczenia? Wypożyczenie to zazwyczaj połowa ceny sukni, którą będziesz miała na sobie raz w życiu.

W cenę wliczone jest także pranie oraz naprawa ewentualnych drobnych uszkodzeń, więc suknia będzie wyglądać jak nowa. 

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 


2. Obrączki

 

Zamiast przepłacać w znanym salonie jubilerskim (gdzie dodatkowo płaci się za markę i projekt), warto udać się do lokalnego jubilera.

Obrączki ze złota o tej samej wadze co w znanym salonie, mogą być nawet o 40 % tańsze. 

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

3. Zaproszenia

 

Zaproszenia, winietki, oznaczenia stołów, zwłaszcza przy dużym weselu, mogą stanowić spory koszt. Można go jednak znacząco zmniejszyć i wydrukować je samemu, wykorzystując darmowy kreator zaproszeń.

Projektuje się je błyskawicznie, podając jedynie niezbędne dane i kolory. Działa to podobnie przy winietkach i numerach stołów. 

 

4. Fotobudka

 

Wynajęcie profesjonalnej fotobudki na jedną godzinę to koszt około 400 zł. To duże obciążenie finansowe, biorąc pod uwagę, że przy większych weselach potrzebne są co najmniej 3 godziny, by większość gości mogła skorzystać z tej opcji. Możemy znacznie zaoszczędzić, zaopatrując się w aparat typu polaroid (już za około 400 zł wraz z kliszami).

Aparat zostanie z nami na dłużej, a goście będą mogli robić zdjęcia przez całe wesele, co wykluczy kolejki i pośpiech w przypadku fotobudki. Śmieszne gadżety natomiast możecie wydrukować i przygotować sami, np. okulary, wąsy czy usta.  


5. Drink bar

 

Zdecydowanie się na profesjonalny drink bar z obsługą to koszt nawet 3000 zł.

Alternatywą jest kącik z alkoholami, który zaopatrujemy w wybrane trunki, kostki lodu, owoce, słomki i inne dodatki oraz przygotowujemy karteczki ze sposobem wykonania popularnych drinków.

 

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 

 

Zobacz także:

JAK ROZPOCZĄĆ PLANOWANIE BUDŻETU ŚLUBNEGO?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź