Jak wybrać idealne obrączki?

Twoja obrączka to nie tylko biżuteria, która będzie Cię zdobić. Prócz niekwestionowanych walorów estetycznych i symboliki, ważne jest, by była ona po prostu wygodna i praktyczna.

 

Twoja obrączka to nie tylko biżuteria, która będzie Cię zdobić. Prócz niekwestionowanych walorów estetycznych i symboliki, ważne jest, by była ona po prostu wygodna i praktyczna.

Powinna być dostosowana zarówno do Twojego stylu życia jak i sposobu, w jaki się ubierasz na co dzień. 

 

źródło: simongjewelry.com

 

Jak wybrać obrączki?

 

Ważny jest styl

Będziesz nosić obrączkę na co dzień. Ważne jest, by była dopasowana stylem do pierścionka zaręczynowego.

Bardzo popularnym i praktycznym rozwiązaniem jest zakup zarówno pierścionka jak i obrączek w jednym salonie, który oferuje je w ramach tej samej serii.

 

Jak pogodzić pierścionek zaręczynowy z obrączką? 

Możesz zrezygnować w ogóle z pierścionka zaręczynowego. Ustąpi on wtedy miejsca ważniejszemu krążkowi - obrączce ślubnej.

Można to zrobić na przykład wtedy, gdy pierścionek jest wyjątkowo duży i przeszkadza na co dzień (np. w pracy czy domowych obowiązkach).

Prócz możliwości noszenia zarówno obrączki jak i pierścionka na jednym palcu, popularną kombinacją jest noszenie pierścionka na pa palcu lewej dłoni, a obrączki oczywiście na palcu prawej dłoni. 

 

 

Ma być praktycznie

Innym czynnikiem do rozważenia jest to, co robisz na co dzień.

Jeśli jesteś w pracy aktywna, dużo rzeczy wykonujesz rękoma, najodpowiedniejsza będzie obrączka wąska, spłaszczona, najlepiej wykonana z bardzo odpornego na zarysowania metalu (np. tytanu, platyny).

 

 

Konserwacja

Bez względu na to, z czego wykonana jest nasza obrączka, musimy o nią dbać.

To też stanowi pewne kryterium doboru obrączek, ponieważ to od stopu metalu zależy, jak często będziemy musieli je czyścić oraz ile czasu (a często i pieniędzy) będzie to kosztować.

Warto zapytać o profesjonalną usługę czyszczenia/ odnowienia połysku w salonie jubilerskim, w którym decydujemy się zakupić obrączki.

Taka usługa jest zazwyczaj dość kosztowna, jednak zdarza się, że oferowana jest w ramach gwarancji. 

 

źródło: tellycafe.com

 

Zobacz także: 

6 NAWYKÓW DOBRZE ZORGANIZOWANYCH PAR ŚLUBNYCH

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź