Jak zaplanować zimowe wesele?

Jakie są plusy i minusy zimowej ceremonii? Na co zwrócić uwagę, wyznaczając termin ślubu na miesiące przełomu roku?

źródło: SlubneZakupy.pl

 

Ślub i wesele zimą


Trzeba przyznać, że ślub i wesele zimą nie jest najpopularniejszą decyzją wśród par. Zdecydowanie częściej wybierane są cieplejsze miesiące, dające względną gwarancję przyzwoitej pogody i komfortu z tym związanego. Wbrew pozorom jednak, prócz ewentualnych problemów, zima ma wiele do zaoferowania przyszłym nowożeńcom.

Jakie są plusy i minusy zimowej ceremonii? Na co zwrócić uwagę, wyznaczając termin ślubu na miesiące przełomu roku?

 

fotografia: Paweł Nożyński

 


Z uwagi na mniejsze zainteresowanie, możecie liczyć na wolne terminy i niższe ceny w wielu ciekawych miejscach.

To świetna informacja dla par, planujących szybki ślub i wesele. Bez wielomiesięcznego oczekiwania i przygotowań. W terminarzach firm obsługujących wydarzenia weselne również może być luźniej, a zabukowanie mało popularnej daty może oznaczać lepszą cenę za usługę.

Decydując się na zimowe wesele, musicie pamiętać, że, jak inne pory roku, zima również ma niemały wpływ na przebieg i finalny kształt całej uroczystości. Uśpiona aura nie oferuje tylu gatunków kwiatów, owoców, warzyw, warto wziąć to pod uwagę, komponując weselne dekoracje czy menu. Przekujcie tę wadę w zaletę - zaproście gości na zimowe koktajle ze szronem, gorącą czekoladę i ognisko, przy którym upieczecie kiełbaski od miejscowego producenta.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Jak zaplanować zimowe wesele?

 

Zapewne będziesz musiała wybrać szklarniowy gatunek (lub zamówić droższy i sprowadzić go do kraju) kwiatów do bukietu i na weselne stoły.

Nie martw się jednak, że twój bukiet będzie nudny czy powtarzalny - zdolna florystka wyczaruje kompozycję marzeń z tego, co akurat będzie dostępne w kwiaciarni. Pamiętaj, że popularne czerwone róże mogą być droższe lub mniej dostępne w okolicach walentynek.

Niewątpliwym plusem jest piękno zimowej przyrody - potrafi być niezwykle ujmująca. Jeżeli będziecie mieć szczęście, scenerią waszego ślubu stanie się biały puch połyskujący w słońcu. Warto zimowe motywy wpleść w aranżację przyjęcia. Nawiązująca do aury na zewnątrz kolorystyka: biel, srebro, błękity lub czerwienie i złoto w okolicach świąt.

Dekoracje w zimowym stylu wprowadzą wyjątkowy, magiczny klimat, do osiągnięcia tylko w chłodne miesiące.

 

źrodło: SklepSlubny.Love

 

 

Niestety, pogoda może również zagrozić dotarciu gości na waszą uroczystość. Musicie mieć plan "B" i ustalić, co zrobicie, jeśli w dniu ślubu zaskoczy was śnieżyca.

Zastanówcie się nad awaryjnym transportem, możliwością przesunięcia ceremonii w kościele, USC i domu weselnym, aby każdy z gości mógł dotrzeć na czas. Super przezorni mogą zabezpieczyć się dodatkowymi obwarowaniami w umowach z dostawcami usług na wesele.

O ślubie i weselu w okres świąteczno-noworoczny oraz w ferie zimowe warto poinformować gości nieco wcześniej. To czas wyjazdów rodzinnych, na narty, karnawałowe bale. Musicie liczyć się z tym, że niektóre osoby odmówią przyjazdu z powodu wcześniejszych planów, a osoby starsze nie dotrą z powodu nieciekawych warunków pogodowych.

 

źródło: NOVIA BLANCA

 

Zima przynosi mnóstwo pomysłów na temat przewodni wesela. Prócz śnieżnej bieli, gwiazdek, brokatowych motywów są świąteczne akcenty, sylwestrowe i karnawałowe dekoracje, motyw zimowego lasu, walentynkowego serca. Starajcie się czerpać z tej studni jak najwięcej inspiracji!

Każda panna młoda, raczej bez względu na porę roku, na kilka tygodni przed datą ślubu staje się najgorętszą fanką kanału pogodowego.

Obserwacja prognoz, notowanie wysokości skoków temperatur, częstotliwości opadów - przyszła małżonka mogłaby spokojnie zastąpić pogodynkę na tle pogodowej mapy ;)

Trudno cokolwiek poradzić na nieciekawe prognozy, ale można przygotować się do nich: miękkie futerko, pelerynka, sweterek, stylowa mufka, a na ekstremalnie wysoki śnieg ciepłe śniegowce na przejście do kościoła w pastelowym kolorze.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 


Zima to idealny czas na podróż poślubną w ciepłe kraje. Planując wycieczkę zagraniczną, warto omijać świąteczne terminy, kiedy bilety lotnicze zazwyczaj drożeją, a pensjonaty i hotele pękają w szwach.

Czasami przesunięcie daty wylotu o tydzień, dwa obniża koszty podróży o konkretną sumę i daje gwarancję spokojnego wypoczynku w kameralnych warunkach.

 

 

Zobacz także:

RECEPTA NA UDANY ŚLUB

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź