Młoda Para: Pierwszy taniec w 5 krokach

Profesjonalne porady dotyczące pierwszego tańca młodej pary - Hakiel Akademia Tańca! Jak zaplanować swój pierwszy taniec? Jak dobrać muzykę? I o co pytać instruktora?


1. Wybieraj profesjonalne szkoły tańca

W sieci jest wiele ofert nauki z instruktorem w domu lub na salach gimnastycznych. Zdecydowanie odradzamy! Warto przygotowywać się w szkołach, które posiadają specjalną ofertę dla par przygotowujących się do pierwszego tańca. Nauka na sali tanecznej z lustrami, dzięki którym będziecie mogli ocenić waszą prezencję, pozwoli na wypracowanie zadowalających efektów i pomoże dobrze przygotować się do tańca na dużym parkiecie.

Instruktorzy w profesjonalnych szkołach mają duże doświadczenie i będą mogli służyć wam radą.

Hakiel Akademia Tańca

 

źródło: pinterest.com / Diana Miranda_Dreamery Events

 

2. Ustalcie czego oczekujecie

Dobrze jest zastanowić się co wam się podoba. W sieci jest wiele filmików pierwszego tańca, zarówno klasycznych układów jak i tych na wesoło.  Najlepiej zabrać je na pierwszą lekcję i pokazać instruktorowi. Jeśli macie swoją piosenkę, też ją zabierzcie. Oczywiście, jeżeli brak wam koncepcji to nic straconego, w szkole tańca wam pomogą. Nie bójcie się mówić o swoich oczekiwaniach! Trener jest dla was.

 

źrodło: pinterest.com / bellethemagazine.com

 

3. Dostosujcie wyobrażenia do możliwości

Nie każdy dobrze czuje się w tańcu, jeżeli macie w planie trudny układ, który wykracza poza wasze umiejętności, warto doszkolić się kilka miesięcy wcześniej na zajęciach grupowych. Dodatkowo radzimy, aby przygotowywać się minimum przez kilka lekcji - jedna to za mało, żeby opanować nawet prosty układ.

Może okazać się, że w wybranej choreografii po prostu nie czujecie się dobrze, nie bójcie się zmian. To będzie wasza chwila, którą zapamiętacie na całe życie, ważne, aby dobrze czuć się w tańcu.

 

źródło: greenweddingshoes.com / pinterest.com

 

4. Przygotujcie się do lekcji

Na pierwsze zajęcia warto ubrać się na luzie - sportowe buty i wygodne ubranie pozwolą szybciej opanować układ. Z czasem przynieście ślubne buty i jeżeli suknia jest niestandardowa, lub macie po prostu takie życzenie, to zabierzcie ją na ostatnie lekcje.

 

źródło: pinterest.com / HiMissPuff

 

5. Dobrze rozplanujcie czas

Między spotkaniami z instruktorem nie róbcie dużych przerw, 1-2 lekcje w tygodniu będą najbardziej odpowiednie.  Naukę układu choreograficznego pierwszego tańca zacznijcie nie później niż miesiąc przed planowanym weselem. Na końcu do załatwienia jest najwięcej spraw, nie pozwólcie, aby ten wyjątkowy czas był dla was powodem do stresu. 

 

źrodło: mywedding / pinterest.com

 

Hakiel Akademia Tańca

Hakiel Akademia Tańca - nasz kanał youtube
Nasz facebook: Hakiel Akademia Tańca

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź