Najnowszy trend sezonu: Suknie ślubne z falbanami!

W roku 2018 właśnie falbana w wielu fantastycznych odsłonach królować będzie w światowych kolekcjach mody ślubnej.

 

 

Pomimo, że suknia ślubna dekorowana falbanami bywa czasem problematyczna jeśli chodzi o dopasowanie do naszej sylwetki, to jest na tyle efektowna, że warto przyjrzeć się jej bliżej. 

 

źrodło: pinterest.com / suknia: Vera Wang

 

Czym właściwie jest falbana?

Falbaną nazywamy ozdobę materiałową, która wykorzystywana jest w krawiectwie, galenterii czy bieliźniarstwie. Falbana to nic innego jak węższy bądź szerszy pasek tkaniny, który poddaje się karbowaniu, czyli fałduje lub marszczy, a następnie przyszywa do materiału. Dzięki zastosowaniu falban, można uzyskać fantastyczne modele, zwłaszcza spódnic czy sukienek. 

Swoją świetność falbany przeżywały w latach 70-tych, zwłaszcza w sukienkach w stylu hippie. Dziś wykorzystywane są w każdym stylu, od boho po glamour. 

 

źrodło: pinterest.com / suknia: Lazaro

źrodło: pinterest.com / suknia: Mori Lee

źrodło: pinterest.com / suknia: Mori Lee

źrodło: pinterest.com / suknia: Eddy K. 2017

 

Suknie ślubne z falbanami

W roku 2017 i 2018 właśnie falbana w wielu fantastycznych odsłonach królować będzie w światowych kolekcjach mody ślubnej. 

Możesz wybrać lekką romantyczną suknię, której dół wykonany jest z dużych falban i z transparentnego materiału lub wybrać ekstrawagancki model w stylu „whimsical”, charakteryzujący się odważnymi detalami, asymetrią i falbanami o różnych długościach. Drobniutkie falbanki dadzą z kolei efekt fal bądź wręcz morskiej piany – takie suknie to zawsze niesamowicie efektowne modele.

Kolor to niewątpliwy sprzymierzeniec falban – idealnie podkreśli ich urodę i sprawi, że kreacja nabierze jeszcze większej wielowymiarowości i spektakularności.

 

źrodło: pinterest.com / suknia: Anne Barge

źrodło: pinterest.com / suknia: Inbal Dror

źrodło: pinterest.com / suknia: Amsale


Rodzaje falban

Falbany mogą być wykonane z przeróżnych materiałów, jednak to te tiulowe będą wieść prym w najbliższym sezonie ślubnym. Mogą być gęste, drobne, opadać kaskadowo bądź piętrzyć się u dołu sukni. Mogą również różnie się układać: w sposób poziomy, na ukos bądź biec od środka kreacji na zewnątrz. Od rodzaju materiału i ilości warstw zależy efekt końcowy, który może być zarówno delikatny i romantyczny, jak i dostojny. 

 

źrodło: pinterest.com / suknia: Inbal Dror

źrodło: pinterest.com / suknia: Reem Acra

źrodło: pinterest.com / suknia: Eddy K. 2017

źródło: Monique Lhuillier

źródło: Mori Lee

 

Sylwetka a falbany

Jedynym minusem sukien ślubnych z falbanami jest konieczność ich idealnego dopasowania do naszej sylwetki. Piękne suknie w stylu hiszpańskim z falbaną w okolicach ramion niestety nie będą odpowiednie dla Panien Młodych o dość rozbudowanej górze. Jeśli mamy wąskie biodra, a szerokie ramiona, góra sukni powinna być wykonana z jednolitego, gładkiego materiału, a dół może być efektownie rozszerzany właśnie za pomocą falban. Oczywiście gdy jesteśmy posiadaczkami szerszych bioder a węższych ramion (typ sylwetki „gruszka”) - postępujemy na odwrót. 

Mierząc suknię z falbanami zawsze dokładnie zobaczmy się w lustrze ze wszystkich stron sprawdzając, czy dany model aby na pewno służy naszej sylwetce, nie przytłacza jej i nie tworzy dysproporcji. 

 

źrodło: pinterest.com / suknia: Hayley Paige

źrodło: pinterest.com / suknia: Inbal Dror

źrodło: pinterest.com / suknia: Ines Di Santo

źródło: Zimmermann Resort 2017

źródło: Marchesa

źródło: Lazaro

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź