Nigdy nie mów tych 7 rzeczy do swojego przyszłego męża

Oto kilka bolesnych kwestii, których nie powinnaś nigdy mówić przyszłemu mężowi.

Fotografia: BrodiFotografia

 

Kiedy bierzesz ślub i mówisz: „dopóki śmierć nas nie rozłączy”, to nie znaczy: „dopóki nie zabiję Cię ostrymi słowami i dokuczaniem”. Jest kilka rzeczy, których nigdy nie powinnaś mówić swojemu mężowi.

Twoim zadaniem jest stanąć u jego boku, gdy sprawy są naprawdę ciężkie. Jako żona, jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla długowieczności swojego małżeństwa, to nie być protekcjonalną. Oto kilka bolesnych kwestii, których nie powinnaś nigdy mówić przyszłemu mężowi.

 

Fotografia: Krzysztof Jaskólski Fotografia

 

 

Czego nie mówić mężowi

 

1. „Cóż, to może być trochę większe...”

 

Cokolwiek robisz, nigdy nie mów swojemu mężowi, że któryś z Twoich byłych ma nad nim jakąś przewagę. Dotyczy to wielkości silnika jego samochodu, jego poziomu wykształcenia, jego konta bankowego, a zwłaszcza jego elementów ciała!

Nawet jeśli Twój mąż wie, że Twój były ma większe... cokolwiek...,  nie powinien tego usłyszeć od Ciebie.

 

Fotografia: Kamil Błaszczyk

 

 

2. „Jaki jest Twój problem?”

 

To zdanie jest prawdą, ale powiedzenie tego z protekcjonalnym tonem i zniesmaczonym wyrazem twarzy, jest w rzeczywistości testowaniem męskości Twojego męża. Jeśli masz zamiar wypowiedzieć te słowa, upewnij się, że rozumie, że żartujesz. To jest coś, czego nigdy nie powinnaś mówić poważnie swojemu mężowi. Wyłącza to komunikację między Wami.

Jeśli zapomni się lub zaniedbuje wykonanie zadania, staraj się komunikować swoje myśli konstruktywnie.

Na przykład: „Wiem, że to był błąd, ale kiedy nie robisz rzeczy, o które Cię proszę, to wydaje mi się, że nie słuchasz mnie i nie mam dla Ciebie większego znaczenia. Następnym razem, czy możesz starać się to zapamiętać?”.

 

Fotografia: Łapacze Wspomnień

 

 

3. „Seks? Ugh, nie ma mowy!”

 

Jeżeli akurat nie masz ochoty, to zamiast płaskiego odrzucenia, gniewnego spojrzenia i westchnień, po prostu powiedz: „Nadal jestem w Tobie zakochana”. Obejmij go, pocałuj i przytul się do niego.

 

 

4. „To było najlepsze w historii!” (Kiedy tak naprawdę nie było)

 

Bycie w związku intymnym oznacza niemówienie o tym, jak dobrze było, kiedy nie było naprawdę. Jeśli chcesz być szczęśliwa razem, musisz się zsynchronizować, także seksualnie. Nie mów mu, że miałaś orgazm, nie udawaj tego!

Jeśli nie jesteś usatysfakcjonowana w sypialni, zaczyna to przekładać się także na inne obszary Twojego małżeństwa. Czy Ty i Twój mąż jesteście w stanie rozmawiać o wszystkim? Jeśli nie masz pewności, nie wahaj się poprosić o pomoc specjalistów.

 

fotografia: FOTOTIKKA

 

 

5. „Jaki żałosny!”

 

Jest to bolesna rzecz do powiedzenia komukolwiek, nie mówiąc już o człowieku, w którym jesteś szalenie zakochana. Nigdy nie możesz powiedzieć niczego takiego swojemu mężowi.

Spójrzcie prawdzie w oczy, ale zrób to z szacunkiem, w sposób dorosły.

 

 

6. „Co Ty narobiłeś!”

 

Kiedy Twój mąż popełnia błędy, Twoim zadaniem jest słuchać i być pomocną. Kiedy dzieli się z Tobą czymś takim, chce Twojego współczującego wsparcia. Nie rób mu wyrzutów, jak źle potraktował sytuację.  Dla niego problem nie jest śmieszny, szanuj to.

Zaproponuj, w jaki sposób Ty poradziłabyś sobie z podobnym: „Gdybym była w takiej sytuacji, mogłabym to wypróbować.”

Pamiętaj, że go kochasz i pozwalasz kierować swoimi działaniami, i swoją odpowiedzialnością. Nie krytykuj, wczuj się.

 

Fotografia: Białe Kadry

 

 

 

7. „Naprawdę? To wszystko?”

 

Idealnie, jeżeli Twój mąż byłby dokładnie taki, jak chcesz i robił wszystko, co chcesz, bez konieczności przeliterowania tego dla niego. Jednak zazwyczaj nie jest tak, i nie działa to tak prosto.

Jeśli masz oczekiwania co do swojego męża, powiedz mu o tym. Nie możesz po prostu założyć, że wie, co chcesz by zrobił.

Zamiast być cichą i zawiedzioną, wyartykułuj swoje oczekiwania (ładnie!). I upewnij się, że je zrozumiał.

Twój mąż może zaoferować złożenie prania, ale jego definicja „składania prania" może być inna niż Twoja. Jeśli Twoja definicja obejmuje odłożenie prania po złożeniu, upewnij się, że prosisz go, by tak zrobił. Zrób to ładnie, z pocałunkiem, a on spełni Twoje oczekiwania, bez nieporozumień i rozczarowań.

Jeśli udaje mu się wykonywać zadania, ale nie dość dobrze, pamiętaj że próbował. Doceń jego wysiłek i dziękuj mu za to.

Faceci nie rodzą się „doskonałymi mężami”, musisz go wyszkolić!

 

Fotografia: Love story

 

 

Zobacz także:

JAK SKUTECZNIE ROZŁADOWAĆ KAŻDĄ KŁÓTNIĘ W MAŁŻEŃSTWIE?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź