Nowy trend – suknie ślubne z odpinanymi spódnicami

Suknie ślubne z odpinanymi spódnicami to trend, który łączy w sobie dwie najważniejsze w dniu ślubu cechy – wygodę i dobry styl!


Tiul nie cieszył się ostatnio dobrą reputacją, będąc ofiarą wielu stereotypów. Jednak obecnie powraca on w wielkim stylu, znów będąc podstawowym materiałem sukni ślubnych. Przybiera on jednak bardzo nowoczesną formę – odpinanych spódnic.

 

źródło: instagraam.com / Pallas Couture

źródło: Kinsley James Couture Bridal

źrodło: pinterest.com / Eva Lendel 2017


Suknie overskirt

Jest powód, dla którego tiul jest idealnym materiałem na ślubną suknię. Jest on bardzo lekki, co dodaje romantyzmu każdemu projektowi. Nie występuje również w codziennej garderobie. Do tego tworzy efekt sukni księżniczki, bez dodawania jej wagi, co jest istotnym elementem dla wszystkich narzeczonych.

Oraz oczywiście pięknie wygląda w trakcie tańca na parkiecie.

 

źródło: pinterest.com / Eddy K. 2017

źródło: pinterest.com / Justin Alexander Signature Spring Summer 2017 Wedding Dresses

źródło: pinterest.com / Crystal Design Bridal 

źródło: Maison Yeya 2017 Wedding Dresses — “Les Réfugiés D’amour” Bridal Collection1

 


Sukienki overskirt to w zasadzie dwa w jednym. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza, jeżeli i tak planowałaś zakup drugiej sukienki i założenie jej na siebie w momencie, kiedy zabawa się już rozkręci.

Zdejmowana, tiulowa spódnica na ślubie tworzy eteryczny efekt i nawiązuje do klasycznych strojów Panny Młodej. Jednocześnie później może zamienić się w delikatnie seksowną propozycję. 

 

 

źrodło: Julie Vino Spring 2018 / pinterest.com

źródło: Galia Lahav

źródło: MUSE by BERTA

 


Różne propozycje doczepianych spódnic

Sam sposób umieszczenia odpinanej spódnicy może być naprawdę różnorodny, co zaprezentowali najbardziej uznani projektanci ślubni. Do wyboru jest chociażby klasyczna forma tradycyjnej spódnicy z lekkiego materiału, której klasy dodają koronki. Spódnica jest zapinana w pasie. Po jej odpięciu powstaje prosta sukienka mini. To rozwiązane idealne na wesele w upalne lato. Jest dziewczęco, delikatnie romantycznie, a przy tym nadal stosownie.

Zewnętrzny tiul odpinanej spódnicy może być również bardzo ozdobny, z dekoracyjnymi, błyszczącymi kamyczkami i koralikami. Taki sposób upięcia sukni dodaje jej przestrzenności, przez co będzie się ona wspaniale prezentowała na sesji fotograficznej oraz w kościele. Suknia bez dodatkowego tiulu o wiele lepiej sprawdzi się w trakcie zabawy – bez ryzyka jego przypadkowego przydepnięcia.

 

źródło: pinterest.com / Crystal Design Bridal 

źródło: Eddy K. / pinterest.com

źródło: Julie Vino / Venezia

 


Szczupłą, wysmukłą sylwetkę podkreśli prosta suknia ślubna. Aby jednak dodać jej objętości, a co za tym idzie – także efektywności, można użyć doczepianej z tyłu spódnicy wykonanej z kilku warstw upiętego tiulu.

Dzięki temu kreacja nabierze spektakularności. Wygląda to ciekawie zwłaszcza, jeżeli sama sukienka wykonana została na przykład z koronki.

 

 

źródło: pinterest.com / BERTA BRIDAL 

ŹRÓDŁO: PINTEREST.COM / Galia Lahav Couture Fall 2017

 


Suknie ślubne z odpinanymi spódnicami to trend, który nie jest jeszcze w Polsce bardzo popularny, ale niewiele mu do tego brakuje. W końcu łączy w sobie dwie najważniejsze w dniu ślubu cechy – wygodę i dobry styl.

Przed zakupem sukni w takiej formie, szczególnie dobrze przyjrzyj się mocowaniom spódnicy. Nie powinny one budzić żadnych wątpliwości, bo chyba nie chcesz stresować się ewentualną możliwością jej odczepienia w najmniej stosownym momencie?

 

 

źródło: Crystal Design Haute & Sevilla Couture Wedding Dresses 2017

źródło: Eva Lendel

źródło: Maison Yeya 2017 Wedding Dresses — “Les Réfugiés D’amour” Bridal Collection

źródło: Galia Lahav Spring 2017 Couture

źródło: Milla Nova / pinterest.com

źródło: Yasmine Yeya Couture Wedding Dress

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź