Ślub na plaży - 12 przepięknych sukien

Wybór sukni na plażowe wesele wcale nie jest taki łatwy. Należy wziąć pod uwagę specyficzne warunki - wysoką temperaturę, piasek czy silny nadmorski wiatr.

źródło: ElianaKresa

 

Śluby i wesela na plaży z pewnością nie należą do tradycyjnych, jednak z roku na rok zyskują w Polsce coraz większą popularność. 

Czym kierować się przy wyborze sukni ślubnej na plażowe wesele?

 

 

 

Suknia ślubna na ślub na plaży

 


1. Temperatura

 

Zakładając że letnia pogoda nie sprawi Wam figla (choć na wypadek nagłego ochłodzenia czy deszczu trzeba się zabezpieczyć), należy nastawić się na upał i duże nasłonecznienie.

Odpadają wszelkie ciężkie suknie typu „księżniczka”, niepraktyczne suknie na kole, wielowarstwowe, z okazałym trenem czy zbyt obcisłe.

Taki wybór może oznaczać nie tylko brak komfortu, ale nawet niebezpieczeństwo omdlenia podczas uroczystości. 

 

 

 


2. Warunki

 

Palące słońce, wbijający się wszędzie piasek czy morskie fale z pewnością nie sprzyjają tradycyjnemu wizerunkowi Panny Młodej.

Zarówno suknia, buty, dodatki, jak i makijaż i fryzura muszą być w wersji „light”. Kreacja nie powinna obciążać sylwetki, makijaż powinien być naturalny i wykonany przy użyciu jak najmniejszej ilości kosmetyków, a buty dostosowane do specyficznych warunków panujących na plaży.

Także fryzura powinna być prosta, bez zbędnych ozdób, które może zniszczyć silny wiatr. 

 

 

 

 

3. Rodzaj sukni ślubnej na plażę

 

Wybierz kreację niekrępującą ruchów i z przewiewnych materiałów (na przykład z bawełny i koronki).

Oczywiście suknia powinna zachować elegancki krój, bez względu na to, że będzie „plażowa”. Warto na przykład zamiast „syrenki” rozważyć model „empire”, który stanowi wygodną i jednocześnie elegancką propozycję.

 

 

Suknie długie

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez meLove (@melove_dress)

 

 

 

 

 

Suknie krótkie

 

 

 

 

 

 

 

 

Suknie dwuczęściowe

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także:

SUKNIE ŚLUBNE W KLIMACIE BOHO

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź