Ślubno - weselne atrakcje na każdą kieszeń

Zapewne spora część z was planuje ślub i wesele w tradycyjnej, sprawdzonej formie. A jak przygotować małą atrakcję i czym zaskoczyć gości?

fotografia: Bauaban Fotografia

 

Zapewne spora część z was planuje ślub i wesele w tradycyjnej, sprawdzonej formie. Aby jednak wyróżnić się nieco, podkreślić swój charakter i zostać zapamiętanym, warto przygotować małą atrakcję, niespodziankę dla gości.

Pomysłowy akcent, dzięki któremu podczas wspominania waszego ślubu i wesela znajomi nagle będą się rozpromieniać wykrzykując: “A pamiętacie ten moment, kiedy…”, “Ależ było zabawnie, jak…”, “To była wyjątkowo urocza chwila!”... 

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

 

Atrakcje na ślub

 

Sposobów na oczarowanie gości jest sporo, można przecież wynająć słonia z cyrku.

My dziś przytoczymy jednak takie, które nie pochłoną niebotycznych funduszy, a już na pewno nie zrujnują weselnych budżetów. Ba, niektóre z nich są całkowicie za darmo! 

Część z nich przygotowują młodzi, część jednak wymaga zaangażowania świadków lub przyjaciół - jeśli więc coś wam się spodoba, podeślijcie ten wpis do odpowiednich osób :)

 

fotografia: Cztery Kadry

 

 

Kościół

 

Pierwsze “wow” możecie osiągnąć już w kościele. Kto twierdzi, że do ołtarza lub w drodze powrotnej trzeba kroczyć poważnie i posępnie?

Przecież to najszczęśliwszy moment waszego życia! Pokażcie to i wejdźcie (lub wyjdźcie) z kościoła tanecznym krokiem do rytmów zabawnej piosenki.

Ustalcie to z księdzem, dogadajcie sprawę z drużbami, zróbcie kilka tajnych prób, a efekty waszego flash moba na zawsze zapadną w pamięć weselnym gościom.

 

Ksiądz 

 

Jeżeli ksiądz w waszej parafii będzie nieustępliwy, przenieście performance do weselnej sali i zamiast stonowanego walca wiedeńskiego wykonajcie szalony układ taneczny, w który wciągniecie nie tylko drużbów, ale i całą salę.

A może macie jakieś inne talenty? W życiu nie znajdziecie lepszej widowni niż ta na waszym weselu, więc - śmiało, przecież was nie wygwiżdżą ;)

 

fotografia: B&W Photography

 

 

"Posypka" 

 

Po wyjściu z kościoła możecie zostać obsypani tradycyjnie monetami lub ryżem. Ale możecie również zostać przywitani deszczem pachnących płatków kwiatowych lub kolorowym konfetti.

Rożki z “posypką” powinny zostać rozdane weselnikom pod kościołem. Cudowne wrażenia z tego momentu na zdjęciach ślubnych prezentują się wyjątkowo.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Bańki na ślubie i weselu

 

Alternatywą dla ryżu i monet mogą być również bańki mydlane. Każdy z gości wyposażony w buteleczkę lub zabawny pistolecik z mydlinami stanie się na chwilę dzieckiem i z pewnością nie będzie mógł się powstrzymać od produkowania tęczowych bąbelków. Buteleczki mogą zostać oklejone ozdobną etykietą z waszymi inicjałami i datą ślubu.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Balony, zimne ognie na ślubie 

 

Wyjściu z kościoła lub wejściu do weselnej sali mogą towarzyszyć balony ( jednolite, w kolorze przewodnim), które jednocześnie uwolnione poszybują w niebo.

Wieczorem pięknie zaprezentują się zimne ognie trzymane przez weselników stojących wokół młodej pary.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Atrakcje na wesele

 

Fotobudka na wesele

 

Więcej szaleństwa? A może zorganizujecie w domu weselnym foto-budkę? 

To wydzielone miejsce z jednolitym tłem i aparatem fotograficznym na statywie, gdzie weselnicy będą mogli sobie robić zabawne zdjęcia. Udostępnienie im przebrań, masek, wąsów na patyku tylko pobudzi ich wyobraźnię, a wam pozostanie świetna pamiątka z weselnych harców.

Jeżeli dołączycie do tego czarne tabliczki i kredę, goście będą mogli tworzyć zdjęcia z przesłaniem dla nowożeńców!

 

fotografia: B&W Photography

 

 

Slow Motion - taka radość filmowa ;)

 

Wyobraźcie sobie gesty, ruchy i dyskretne spojrzenia par. Chwile, które są niezauważalne, ponieważ dzieją się zbyt szybko.
Zaawansowana technologia i coraz szersza gama profesjonalnych kamer pozwala nam zobaczyć więcej i odkryć rzeczy, których dotąd nie zauważaliśmy.

Jedną z technik jest slow motion (duże spowolnienie obrazu). Dzięki odpowiednim kamerom i późniejszym dużym spowolnienieniem obrazu udaje nam się dostrzec to co nieuchwytne dla ludzkiego oka, dlatego film ma niesamowity klimat i wyzwala w nas więcej emocji. Zobaczcie sami: 

 

Natalia i Ignacio - Klip slow motion studia SparkVideo - jeżeli intersuje Was taka opcja atrakcji, spokojnie można napisać właśnie do  SPARK Wedding Films :)

 

 

Motyle na weselu

 

Jeżeli jesteście bardziej romantyczni niż szaleni, pomyślcie o zaakcentowaniu wyjątkowości waszego uczucia w taki właśnie sposób.

Wypuszczenie pary białych gołębi czy kilkudziesięciu kolorowych motyli to bardzo romantyczny gest, na który wasi goście z pewnością zareagują wzruszeniem.

 

fotografia: B&W Photography

 

 

Pokaz zdjęć na weselu

 

Aby rozluźnić nieco atmosferę, przybliżyć sobie obce często strony dwóch rodzin, warto pomyśleć o pokazie zdjęć z dzieciństwa, szkolnych lat, pierwszych wspólnych chwil młodej pary.

Wyświetlone na ekranie lub po prostu na tle białej ściany slajdy, okraszone zabawnym komentarzem (można zaangażować do tej roli drużbę!), rozbawią i wzruszą weselną publiczność i staną się pierwszym krokiem do wspólnej zabawy ponad podziałami :)

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Zobacz także:

UPOMINKI DLA GOŚCI - CZYLI JAK UATRAKCYJNIĆ WESELE?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź