Suknia balowa w stylu princessy

Twój ślub może być jedyną okazją do założenia rozłożystej sukni balowej w stylu princessy :)

fotografia: Białe Kadry

 

Ślub w okazałym kościele lub kaplicy, wesele w eleganckiej sali balowej. Wykwintne, bogate dekoracje, rozłożyste kwiatowe kompozycje, kryształowe detale, połysk i czar.

To idealna oprawa dla uroczystości w bajkowej aranżacji.

Doskonałym pomysłem na stylizację panny młodej będzie wówczas suknia, która wypełni tę przestrzeń i uświetni w królewskim stylu.  Pomyśl, twój ślub może być jedyną okazją do założenia rozłożystej sukni balowej w stylu princessy :)

 

 

Suknia ślubna o fasonie 'princessa' to zazwyczaj dwuczęściowa kreacja, skladająca się z obcisłego gorsetu i szerokiej rozkloszowanej spódnicy.

Dół jest wielowarstwowy, często oparty na kole. Najczęściej posiada boczne cięcia francuskie, sprawiające, że suknia pięknie się układa, opływając sylwetkę.

Tył sukni może wieńczyć tren, który można podwiązać lub podpiąć dla późniejszego "wyrównania" sukni i swobodniejszych ruchów, na przykład podczas szaleństw na parkiecie. Strojność i wykwintność sukni, jak zwykle zależy od kilku czynników: tkaniny, zdobień, detali.

Spódnica usztywniona halką będzie nieco mniej okazała, niż ta na kole, tren lub jego brak również ma wpływ na ogólny look panny młodej.

 


Ten model może okazać się korzystny dla wielu typów sylwetek, pomocny w ukryciu niedoskonałości, podkreśleniu zalet.

Z pewnością rozłożysta spódnica obciąża nieco dół sylwetki, zwłaszcza jeśli tkanina jest mięsista i bogato marszczona. Nie jest to więc dobra propozycja dla niskich pań. Dla nich odpowiedniejsza będzie krótka, tiulowa wersja princessy.

 

Profesjonaliści przekonują, że balowa suknia idealna jest dla pań o figurze gruszki lub prostokąta.

W pierwszym przypadku spódnica ukryje zbyt krągłe biodra i uda. Wyeksponuje piękny dekolt i ramiona.

Drobną górę sylwetki zrównoważyć można wymyślnymi rękawkami, detalem umieszczonym na jednym ramieniu, aplikacją lub fakturą na gorsecie.

Panie o chłopięcej sylwetce "w prezencie" od princessy otrzymają talię wymodelowaną gorsetem, a rozłożysta spódnica doda krągłości w biodrach.

Linię klepsydry wzmocni szarfa w pasie.

 

Dodatki do sukni księżniczki również mają swoje wymagania, ale i ograniczenia. Dla zrównoważenia dołu (zwłaszcza przy bardziej wymagającej sylwetce) najlepszy będzie krótszy welon. 

Panny młode często jednak nie wyobrażają sobie ślubnej ceremonii bez welonu do ziemi.

Dobrym rozwiązaniem będzie zdjęcie go po kościele i zamiana na krótszy na czas wesela. Włosy podpięte w elegancki kok lub podkręcone i puszczone na ramiona przy gorsecie mocno eksponującym dekolt.

 


Bukiet również powinien być godzien księżniczki. Klasyczne okazałe wiązanki z róż, piwonii, kalii dopełnią stylizację. Jeżeli gorset posiada liczne zdobienia, dodatkowa biżuteria może okazać się zbędna.

Decydując się na balowy model sukni, pamiętajcie, aby mierzyć ją w docelowych butach, zwłaszcza, jeśli będą to szpilki. Niedopasowana do obuwia wielowarstwowa kreacja może zahaczyć o obcas lub podwinąć się i spowodować potknięcie.


Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź