Foto: Paweł Traczyk 

 

Ponoć "trendy umarły, nie istnieją" - tak na przełomie roku 2013/2014 ogłosił Marc Jacobs, nawołując do większej swobody w traktowaniu mody i jej wytycznych. 
Trudno nie zauważyć, że to, co nosimy już kiedyś było modne.

Świat mody jest jak karuzela. Co pewien czas "kierownik lunaparku" mówi "stop!" i z wirującego kręgu zsiadają poszczególne formy, wzory, kolory, kształty, którym projektanci dają nowe życie.

Co przyniesie karuzela mody ślubnej w nadchodzącym sezonie? Jak jej dary zinterpretował świat mody? Podsumujmy najważniejsze kierunki.

 

 

Powrót do form klasycznych

 

Czym tym razem objawia się ten kierunek?

Proste, nawiązujące do antycznych kroje sukien. Lejące, delikatne tkaniny, subtelne zdobienia, wśród których przeważają detale związane z ułożeniem, drapowaniem tkaniny. Częstym zabiegiem jest przesunięcie talii na linię bioder, co tworzy luźną, nowoczesną formę.

 

 

Asymetria w linii dekoltu

 

To również ukłon w stronę antyku. Pięknie podkreślone ramiona, smukła szyja, wytworna, posągowa sylwetka.

 

 

Prostota formy - kreacja uniform

 

Ta tendencja widoczna jest w projektach przypominających formalne stroje: sukniach tubach, ślubnych garniturach dla pań, sukienkach ze sztywnych, mięsistych tkanin. Doskonałe na ślub cywilny.

 

 

Lekkość, zwiewność, baśniowy look

 

Wszystko dzięki tiulom, które bardzo często pojawiają się jako tkanina ślubnych kreacji. Drapowania, marszczenia, wiele warstw sprawiają, że tiulolwe suknie przypominają mgliste obłoki :)

 

 

Powrót do lat 20. minionego wieku

 

Dla wielbicielek większej ilości zdobień projektanci przygotowali suknie w stylu retro-look. Tu oddano hołd koronce, vintage, kryształom, misternym haftom. Sama konstrukcja sukni to nadal niezwykle prosty fason. Clou tego trendu tkwi w tkaninie, jej zdobieniach i detalach stylizacyjnych tworzących spójną całość.

 

 

Błyszczące hafty

 

Hafty, aplikacje w kolorze srebra i złota. Również zdobień tkaniny dotyczy kolejny trend 2015.  Misterne wzory są jak biżuteria, która spowija całą sylwetkę.

 

Koronka

 

Nigdy nie wyjdzie z kanonów ślubnej mody. Tym razem, prócz sukni, spowija dekolty i plecy w postaci golfików, które zasłaniając wycięcie dekoltu, eksponują piękne ramiona.

 

 


Rękawy i rękawki

 

Koronka i tiule pojawiają się również jako rękawy. Krótkie, takie pro forma, nieco większe, 3/4 lub zasłaniające całe ręce. Idealne rozwiązanie na ślub w chłodniejsze dni.

 

 

Kolorowe suknie

 

To trend powracający jak bumerang. Tym razem krąży wokół pasteli, nude i szarości.

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź