Suknie wieczorowe - trendy 2014

Modne trendy 2014!

fotografia: FOTOTIKKA

 

Moda wieczorowa, podobnie jak ślubna, przeżywa obecne wielki powrót do klasycznej elegancji, którą definiują podkreślające kobiece kształty kroje, odsłaniające ramiona i dekolty wycięcia i szlachetne kolory. Pod wspólnym mianownikiem luksusowego szyku znajdziemy suknie kuszące, uwodzicielskie, seksowne. Zdecydowanie mnej eksperymentowania, noeonowych barw, zaskakujących form czy faktur. Co w wieczorowej modzie na 2014 piszczy? Zapraszamy na krótki przegląd trendów wśród kreacji na wyjątkowe okazje.

 

Głębia szlachetnych kolorów

Elegancja wyraża się w głębokich, nawiązujących do barw kamieni szlachetnych odcieni. Rubinowa czerwień, szmaragdowa zieleń, królewski granat, pulsujący blaskiem szafir. Jeżeli z barwą współgra połyskująca tkanina, kolory nabierają jeszcze większej głębi.

 

 

Oczywiście nie zabrakło klasycznej czerni, która zachowuje swoją mocną pozycję w świecie mody wieczorowej. Tym razem odkrywamy ją w klasycznych krojach z dodatkiem połysku srebrzystych kryształów czy antycznego złota.

Zabawa tkaniną

Fałdy, plisy, marszczenia, drapowania. Projektanci szukają pola dla swojej inwencji i na sukniach pojawiają się różnego rodzaju upięcia, zakładki. W sukniach prostych, przypominających antyczne tuniki lub balowych, idealnych na naprawdę wielkie wyjścia.
Falbanki pojawiają się jako detale wykańczające dół sukni, jako element dekoracyjny, pojawiający się na zmianę z frędzlami.

Linia dekoltu

Powrót do klasyki widoczny jest również w górnych częściach kreacji. Suknie eksponują w wyjątkowo kobiecy sposób ramiona, posiadają odważne cięcia na plecach, odsłaniają dekolty. Kobietom, które poszukują "nowych wrażeń" projektanci proponują odważne cięcia z wykorzystaniem przezroczystych tiulów lub znanej ze strojów gimnastyczek czy tancerek, imitującej skórę cienkiej tkaniny, która z pewnej odległości daje wrażenie nagości. Dzięki tym sztuczkom możliwe jest odsłonięcie jednocześnie ramion i dekoltu (bardzo sexy:)).

 

Suknie udające bieliznę

To kolejny trend. Kreacje, które przypominają atlasowe halki, koronkowe koszulki nocne - czyli prowokacyjnie, odważnie, z pieprzykiem. Użyte do stworzenia tych bieliźnianych form tkaniny są odopwiednio przygotowane na wielkie wyjścia: grubsze, bardziej szlachetne, dopracowane w detalach, nie należy obawiać się posądzeń o przyjście na imprezę w piżamie ;)

 

Połysk wykończenia

Kolejnym widocznym trendem jest metaliczne, opalizujące wykończenie sukni. Połysk starego srebra, złota, spowijający całą kreację, bo wynikający z tkaniny lub jej elementy - w postaci biżuteryjnych detali, aplikacji, lśniących wykończeń z cekinów, kryształów, koralików. Wyjątkowo kobiecy i zjawiskowy look.

 

Warstwy

Wielowarstwowe kreacje wprowadzają romantyczny klimat. Lekkie, zwiewne, ulotne, dają złudzenie podwójnej sukni: ta pod spodem spowita jest wierzchnią peleryną, omotana na całej długości, niczym szal lub tylko w okolicach ramion czy spódnicy.

Talia podkreślona

Paski odcinające talię, w kolorze sukni lub kontrastującym idealnie podkreślają (lub wyczarowują;)) kobiece kształty. Suknia uzupełniona paskiem zyskuje na oryginalności, stylizacja nabiera spójności, staje się kompletna.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź