Szycie suknie ślubnej - wszystko co warto wiedzieć

Szycie sukni ślubnej może być niesamowitą przygodą i punktem gdzie Twoja kreatywność i decyzyjność poszybuje do góry.

foto: Shots Of Love 

 

Artykuł przygotowany przez konsultntki ślubne Gotowe Na Ślub

 

Nie ma chyba Panny Młodej, która w dniu ślubu i przyjęcia weselnego nie chciałaby czuć się absolutnie wyjątkowo. Przygotowania do tego dnia trwają rok, a nierzadko dużo dłużej. Jednym z ważnych elementów ślubnej układanki jest suknia ślubna. Mówi się o niej ta jedyna. I trudno się z tym nie zgodzić. To rzeczywiście niepowtarzalna kreacja.

Panny Młode zanim wybiorą tę wymarzoną suknię ślubną przymierzają dosłownie dziesiątki innych projektów. Często decyzja podejmowana jest na podstawie emocje, poczucia, że „to ta”.

Panna Młoda chce tego dnia wyglądać najlepiej jak to możliwe, mieć suknię, w której poczuję się wyjątkowo i spektakularnie, która odda jej charakter, będzie idealnie dopasowana do jej figury.

Niektóre Panny Młode chcąc mieć na sobie coś unikatowego i naprawdę jedynego w swoim rodzaju decydują się na uszycie sukni ślubnej. I o tym będzie ten artykuł :) 

Jeśli rozważasz opcję nie kupienia gotowej sukni, ale właśnie zlecenie jej uszycia, to ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości i  mamy nadzieję pomoże podjąć Ci najlepszą decyzję :)
Artykuł został uzupełniony o rozmowę z Katarzyną Szymańską MODOWĄ KRAWCOWĄ, która szyje suknie ślubne :) 

Szycie sukni ślubnej może być niesamowitą przygodą i punktem gdzie Twoja kreatywność i decyzyjność poszybuje do góry.
To co jest niezwykłe w tym procesie to to, że Ty naprawdę będziesz coś współtworzyła. Od zera. Od wizji.
No i na tym ostatnim słowie zatrzymajmy się na chwilę.

 

foto: WeMakeStory Studio

 

Decydując się na szycie sukni ślubnej jeszcze bardziej niż normalnie potrzebna jest Ci jej wizja. Musisz wiedzieć czego chcesz, jaki efekt końcowy chcesz uzyskać, co Ci się nie podoba, na czym Ci zależy.

Tutaj oczywiście przyda Ci się świadomość swojej sylwetki, swojego ciała. Czeka na Ciebie niezwykłe doświadczenie poznania siebie: co w sobie lubisz? Co chciałabyś podkreślić? Co wolałabyś, żeby nie było na pierwszym planie?:)

To pytania, które warto, abyś zadała sobie na samym początku. Pozwolą one wykreować Ci już pewną wizję sukni ślubnej. 

Czy to będzie suknia długa czy krótka?

Przylegająca do ciała i podkreślająca każdy kształt czy może luźniejszy fason?

Odkryte ramiona? Plecy? Dekolt? A może seksowny rozporek?

Kiedy już odpowiesz sobie na te pytania, to warto, abyś poszukała inspiracji. Trzeba trochę bardziej urzeczywistnić Twoją wizję :)

 

foto: Cyrografia


Zapisz swoje inspiracje. My proponujemy wręcz, żebyś opatrzyła je komentarzem, możesz zrobić tzw. mapę pomysłów – zaznacz, że w tej sukni podoba Ci się  np. dekolt, a w tej rozporek, a ta ma ciekawą fakturę.
Kiedy masz już wstępną wizję i opisane inspiracje pora na...wybranie się do salonu sukni ślubnych.

„Cooo?!” - pomyślałaś? 

No tak :) Ponieważ wizja i inspiracje to jedno, to czy Tobie naprawdę dobrze w danym fasonie, to już zupełnie inna sprawa. Niekiedy Panny Młode chcą np. suknię syrenkę i są przekonane, że nie dadzą się namówić na nic innego.

Odwiedzają salon sukni przymierzają syrenkę i... szału nie ma. Potem przymierzają np. suknię w literę A, która w ogóle nie była przez nie brana pod uwagę i okazuje się, że to jest TA JEDYNA!
Zawsze potrzebujesz skonfrontować swoje marzenia czy oczekiwania z rzeczywistością. Taka wizyta w salonie może bardzo Ci pomóc, otworzyć Cię i ukierunkować.

Dopiero teraz możesz udać się do krawcowej. Za chwilę przeczytasz o tym ile kosztuje szycie suknie, co może pójść nie tak, ile to trwa.

Jednak zanim to, to porozmawiajmy chwilę o zaletach i wadach takiego rozwiązania.

Niewątpliwą zaletą jest oczywiście to, że Twoja suknia będzie naprawdę wyjątkowa i niepowtarzalna. Będzie idealnie dopasowana do Twojej figury. Z drugiej strony potrzebujesz pamiętać, że to może być zdecydowanie dłuższy proces (ale nie musi, to zależy od stopnia skomplikowania projektu). Potrzebujesz pamiętać, że pomimo inspiracji i dokładnych wytycznych tak naprawdę do samego końca nie będziesz wiedziała jak ta suknia ostatecznie będzie wyglądać. Wyzwaniem może być też znalezienie rzetelnej krawcowej, ale kiedy już taką znajdziesz, to jesteśmy przekonane nie pożałujesz decyzji o uszyciu swojej sukni ślubnej. To będzie chyba, aż wzruszające, nie sądzisz?

 

suknia ślubna: Mori Lee

 

Na co zwrócić uwagę wybierając krawcową?


Jako wedding plannerki nie możemy nie zwrócić tutaj jeszcze uwagi, na kluczowy aspekt jakim jest wybór odpowiedniej osoby. Na co zwrócić uwagę wybierając krawcową, która uszyje Twoją suknię ślubną?

Miejsce w sieci – prawdopodobnie tam natkniesz się na nią, więc przejrzyj dokładnie to miejsce. Zajrzyj na stronę internetową, przeczytaj zakładkę o nas – poznasz filozofię działania danej osoby, będziesz mogła ją „wyczuć”. Wejdź w galerię, zdjęcia na facebooku – prawdopodobnie tam prezentowane będą ukończone realizacje.

Opinie – przeczytaj, ale podziel przez dwa. Jeśli jakaś opinia pojawia się wielokrotnie, to prawdopodobnie jest coś na rzeczy.

Skontaktuj się z poprzednimi klientkami – serio! Możesz napisać do nich wiadomość czy mogą coś więcej powiedzieć o współpracy, czy były zadowolone itd.

Umów się na spotkanie – to  jest bardzo ważne. Na pozór wszystko może wyglądać świetnie, piękne portfolio, super strona internetowa. Jednak na spotkaniu na żywo mało co można ukryć. Poczujesz energię tej osoby, zweryfikujesz jej postawę. Na tę ostatnią zwróć uwagę!

Zadawaj pytania – my mamy przygotowaną listę pytań do KAŻDEGO podwykonawcy.

Podczas tworzenia sukni bądź też otwarta na uwagi krawcowej, pamiętaj, że prawdopodobnie niejedną suknię ślubną ma za sobą i naprawdę wie co robi.

 

Pytania jakie warto zadać krawcowej, która szyje suknie ślubną:

11 pytań, które musisz zadać, zanim zdecydujesz się na szycie sukni ślubnej

 

Wpis przygotowany przez konsultantki ślubne z firmy:

Gotowe Na Ślub (na zdjęciu poniżej)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź