Trendy – suknie ślubne z rękawami w kształcie dzwonów

Suknia ślubna z rękawami w kształcie dzwonów, to dobry wybór na chłodniejszą porę roku.


Moda zatacza koło! Do łask powróciły spodnie dzwony i bluzki o takim samym kroju rękawów. Istnieje bardzo wiele trendów w modzie, które odnoszą się również do modeli sukien ślubnych. W tym i nadchodzącym  sezonie takim popularnym kierunkiem, za którym podążać chce wiele Panien Młodych, są rękawy w kształcie dzwonów.

Ta propozycja może zostać wykorzystana zarówno w kreacjach całkowicie minimalistycznych, jak również tych dużo bardziej ozdobnych.

 

foto credit: wedding inspirasi / suknia: Galia Lahav

foto credit / suknia: Alessandra Rinaudo 2017

 


Krótka sukienka na ślub

Krótka sukienka z rękawami w formie dzwonów idealnie sprawdzi się w przypadku ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego lub wesela odbywającego się w plenerze. To ciekawe nawiązanie do mody z lat 60-tych i 70- tych.

Nie będzie ona z pewnością pasowała każdej kobiecie, tak samo zresztą, jak nie będzie odpowiednia do każdego typu wesela.

 


 

Wysmukła sukienka

Narzeczona wysoka, szczupła, o posągowej wręcz urodzie, pozwolić sobie może na kreację w średniowiecznym stylu. W tym przypadku rękawy w kształcie dzwonów mogą zostać nieco odciążone poprzez zastosowanie transparentnego materiału. Tego typu kreacja nobilituje wręcz do wesela we wnętrzach pałacowych.

 

foto credit: wedding inspirasi / suknia: Marchesa Notte 2018

 


Przestrzenne rękawy

Suknie ślubne uszyte z na wpół z przezroczystego materiału, mogą być również pełne objętości. W tym celu materiał został zebrany dość szerokim mankietem.

Dzięki niemu rękawy z lekkiej tkaniny stały się bardziej przestrzenne i z pewnością są one ozdobą każdej Panny Młodej. Jednakże taki krój zdecydowanie można polecić wyższym i smuklejszym kobietom, którym nie doda on dodatkowych kilogramów.

 

foto credit: Wedding Inspirasi / suknia: Emanuel

foto credit: magnoliaRouge.com

 

Suknia księżniczki

Standardowa princeska może mieć również dodatek dzwonkowatych rękawów. Wówczas jednak zrezygnuj z nadmiaru innych ozdób i postaw raczej na prostsze materiały, aby efekt nie był karykaturalny, jakby inspirowany księżniczkami Disney’a.

 

foto credit:

foto credit / suknia: Tara Lauren Spring 2017

 

Prosta syrenka z rozszerzanymi rękawami

Dość obcisły krój sukienki syrenki, dobrze prezentuje się w zestawieniu z poszerzanymi rękawami. Szerokie mankiety staną się wówczas dekoracją całej kreacji, która będzie przyciągała do siebie spojrzenia. 

 

foto credit / suknia: Yaki Ravid

foto credit / suknia: Jillian 2018

 

Jeżeli tylko jesteś miłośniczką sukien w kształcie litery A, nic nie stoi na przeszkodzie, aby również rękawy twojej sukienki miały taki kształt. Tym bardziej że sam wykorzystany materiał, jest w tym przypadku dowolny. Do wyboru masz hafty, jedwab, koronki, szyfon, obszycia wykorzystujące złote nitki. Możliwości są wręcz nieograniczone.

Nie oszukuj się jednak, z pewnością nie jest to ponadczasowy krój sukni. Jeżeli swoją kreację pragniesz zachować na pamiątkę dla wnuczki, postaw raczej na bardziej klasyczną elegancję.

 

foto credit / suknia: Paolo Sebastian Spring/Summer 2015-16 Couture

foto credit / suknia: Exploring the Houghton NYC Atelier

foto credit / suknia: Marchesa Fall 2017 Bridal

 

Suknia ślubna z rękawami w kształcie dzwonów, to dobry wybór na chłodniejszą porę roku. Dzięki nim nie musisz martwić się o dodatkowe okrycie do kościoła i nie grozi ci nieestetyczny efekt gęsiej skórki. 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź