10 porad na idealny ślubny manicure

Pamiętaj także o podstawie – pielęgnacji paznokci. Oto nasze 10 porad!

 


Wygląd paznokci w dniu ślubu jest równie ważny, co makijaż i fryzura. Zadbaj o nie, wybierając jeden z trendów.

Pamiętaj także o podstawie – pielęgnacji paznokci. Oto nasze 10 porad.

 

perłowy manicure ślubny

fotografia: Białe Kadry

 

 

Ślubny manicure


Znajdź swój kształt paznokci ślubnych 

Owalne, kwadratowe lub gdzieś pomiędzy nimi – kształt paznokci zawsze jest pierwszym pytaniem w salonie stylizacji paznokci. Najlepiej spiłować je zgodnie z kształtem swoich palców.

Jeżeli macierz Twojego paznokcia jest bardziej zaokrąglona, wybierz właśnie ten kształt. Jeżeli skórki nadają paznokciom kształt prostokąta, to zawsze będzie dobrze wyglądało.

Możesz trochę poeksperymentować i sprawdzić, co Tobie podoba się najbardziej.

 

manicure ślubny z wzorkiem

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Pielęgnacja skórek, manicure ślubny 

Choć powszechnie niepożądane, skórki istnieją w celu ochrony obszaru między skórą i paznokciami, a całkowite ich usunięcie grozi infekcją. Im więcej skórek jest ciętych, tym szybciej odrosną.

Zamiast wycinania, delikatnie popychaj skórki w stronę skóry za pomocą drewnianego patyczka do skórek i nałóż olejek, aby utrzymać nawodnienie tego obszaru.

 

pudrowy róż paznokcie ślubne

fotografia: Bauaban Fotografia

 

 

Napraw złamanie paznokcia 

Najlepiej pójdź do salonu, jeśli stanie się to przed wielkim dniem, ale nie wpadaj w panikę, jeśli stanie się to w dniu ślubu.

Wygładź krawędzie paznokci za pomocą gruboziarnistego pilnika, przyklej sztuczny paznokieć na samej końcówce, pozostaw go do wyschnięcia na dwie minuty i zastosuj pasujący kolor lakieru do tymczasowej poprawki.

 

fotografia: LMFOTO.PL

 

 

Napraw odprysk

Jeśli twój kolor paznokci zostanie uszkodzony na samej końcówce, zanurz ją w zmywaczu bez acetonu i delikatnie wygładź zadrapania. Następnie pomaluj dwie cienkie warstwy lakieru na brzegu paznokcia, aby uniknąć jego nierówności.

Pozwól paznokciowi wyschnąć i dodaj wierzchnią warstwę. Aby uzyskać podobną konsystencję, można dodać kolejną cienką warstwę lakieru do pozostałych paznokci.

 

fotografia: Dwie Wieże

 

Nie zapomnij o pielęgnacji dłoni

Tak, jak każdego wieczora oczyszczasz, złuszczasz i nawilżasz twarz, tak samo powinnaś postępować w stosunku do rąk, aby wyglądały i czuły się absolutnie najlepiej.

 

żelowy manicure ślubny

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Ostatnia warstwa, paznokcie hybrydowe, paznokcie żelowe

Aby zapewnić manicure trwałość, powinien opierać się na wysokiej jakości bazie i wierzchniej warstwie, która jest doprowadzona do samej krawędzi paznokci, aby zabarwić ją na spójny kolor.

Warto wykorzystać powłokę UVA/UVB, która zapobiega żółknięciu i przebarwieniom na jaśniejszym lakierze.

 

fotografia: Love Story

 

 

Unikaj obgryzania paznokci 

Obgryzanie paznokci może być sposobem radzenia sobie ze stresem planowania ślubu, ale nie pozwól temu nawykowi zrujnować swoich dłoni.

Manicurzystki polecają pomalowanie paznokci na jaskrawy kolor, dla powstrzymania się przez obgryzaniem swoich paznokci i pozwolenia im na odrośnięcie.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Wybór odcienia, wzorki na paznokcie 

Sama kość słoniowa, odcienie bieli i neutralne metale naprawdę są modne. Jeżeli lubisz minimalizm i kolor nude, dopasuj go do odcienia swojej skóry lub wybierz kolor o jeden ton jaśniejszy.

Możesz także rozważyć dopasowanie lakieru do motywu ślubu lub bukietu kwiatów.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Zestaw ratunkowy

Posiadanie ślubnego zestawu ratunkowego w zakresie urody jest kluczem do uniknięcia jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku w dniu ślubu.  

Do swojej kosmetycznej torby  powinnaś włożyć pilnik do paznokci, klej błyskawiczny, olejek do skórek, zmywacz do paznokci, waciki, wybrany kolor lakieru do paznokci i zapasowy zestaw tipsów w odpowiednim kształcie i kolorze, które możesz w razie czego łatwo dokleić.

 

Zacznij przygotowania wcześniej

Od momentu zaręczyn do oczekiwanego miesiąca miodowego, wszystkie oczy będą skierowane na Twój nowy, świecący kamień. Tym samym powinnaś wcześnie zacząć pielęgnować swoje paznokcie.

Zalecany jest cotygodniowy manicure przez co najmniej trzy do sześciu miesięcy przed wielkim dniem, aby paznokcie zawsze wyglądały na gotowe do ślubu. 

 

manicure ślubny biały perłowy

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

Zobacz także:

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY SMOKING DLA PANA MŁODEGO?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź