Jak idealnie dobrać ślubne kolczyki?

Nieodłącznym elementem wizerunku Panny Młodej są kolczyki, które powinny być dobrane zarówno do kształtu twarzy, fryzury jak i do ewentualnego welonu.

fotografa LM Foto 

 

Stylizacja ślubna to nie tylko suknia, ale także fryzura i odpowiednie dodatki, które nosimy przy twarzy.

Nieodłącznym elementem wizerunku Panny Młodej są kolczyki, które powinny być dobrane zarówno do kształtu twarzy, fryzury jak i do ewentualnego welonu. 

 

 

Kolczyki a kształt twarzy
 

Twarz o kształcie owalnym

Szczęściary mające owalny kształt twarzy mogą wybierać spośród wszystkich rodzajów kolczyków. Szczególnie jednak, by podkreślić rysy i kształt kości policzkowych, powinny dobrać duże kolczyki, najlepiej o geometrycznych kształtach (romby, trójkąty, koła czy kwadraty).

 


Twarz o kształcie trójkąta

Inaczej nazywana twarzą w kształcie serca, cechuje się dość szerokim czołem, małym, wystającym podbródkiem i dobrze uwydatnionymi kościami policzkowymi. Skoro dolna część twarzy jest znacznie węższa od górnej, kolczyki powinny zatuszować wizualnie ową dysproporcję. Ślubne kolczyki więc powinny być w kształcie łezki bądź trójkątne. 

 

 

 

 

Twarz okrągła 

Tutaj mamy do czynienia z dość niskim czołem, małą, krągłą brodą i pełnymi policzkami. Kolczyki mają oczywiście za zadanie twarz nieco wyszczuplić. Idealnym wyborem będą więc te długie, wiszące lub o kształcie prostokątnym. Odpadają ozdoby o kształcie owalu bądź koła. 

 

 

fotografia MM Rudiak 

 

fotografia Adam Ludwik 

 


Twarz kwadratowa 

Taki kształt twarzy charakteryzuje się ostrymi rysami, dość szerokim czołem i linią żuchwy. Kolczyki które wybierzemy, powinny optycznie wyszczuplić naszą buzię. Idealna będzie więc biżuteria ślubna posiadająca delikatne, opływowe kształty. Złym wyborem będą natomiast wzory geometryczne. 
 

 

 

 

Kolczyki a fryzura ślubna
 

Warkocze

Zarówno do luźnych kłosów, jak i podpiętych warkoczy na czubku głowy, idealne będą wyraziste kolczyki w stylu etno bądź orientalnym. Podkreślą stylizację Panny Młodej oraz mogą współgrać z kolorem przewodnim ślubu i wesela. 

 

 

źrodło: NOVIA BLANCA

 

 

Rozpuszczone fale

Najlepiej unikać wielosegmentowych, długich kolczyków, które mogą zaplątywać się we włosy. Postawmy raczej na sztyfty lub kolczyki wiszące niedużych rozmiarów. Ponadto już sama fryzura opadająca na uszy będzie nas zdobić, zbyt strojne kolczyki nie będą wyglądać zbyt dobrze. 

 

 

 

 

Gładkie koki

Przy włosach wysoko upiętych idealnie sprawdzą się średnie kolczyki o kształcie kropli, które świetnie prezentują się niemal przy każdym typie twarzy.  

 

 

 

 

 

Kolczyki panny młodej a welon 

 

Nie ma ścisłych reguł, którymi można by sugerować się dobierając kolczyki do konkretnego modelu welonu. Można przyjąć zasadę, że im dłuższy welon, tym dłuższe powinny być i kolczyki.

Do welonu, który jest podczepiony w połowie fryzury ślubnej, dobrym rozwiązaniem będą natomiast średniej wielkości kolczyki o kształcie rombu, a kapelusz z woalką lub małym welonem doskonale uzupełnią kolczyki - wkrętki o nietypowym kształcie.

 

 

 

Artykuł, wybrane zdjęcia, zostały przygotowane i podesłane przez   NOVIA BLANCA

 

 

Zobacz także: 

Jak dopasować buty Panny Młodej do sukni ślubnej?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź