Sukienka na ślub cywilny

Wybór sukni do ślubu cywilnego to poważny dylemat przyszłych Panien Młodych. Biała czy kolorowa? Długa czy krótka?

fotografia: Grzegorz Ciepiel

 

Wybór sukni do ślubu cywilnego to poważny dylemat przyszłych Panien Młodych. Biała czy kolorowa? Długa czy krótka?

Ciągle słyszymy, że biała, długa suknia jest odpowiednia do ślubu kościelnego, natomiast do ślubu cywilnego raczej taka, która będzie skromna i mniej rzucająca się w oczy.

A jak to jest w rzeczywistości?

 

 

Suknie na ślub cywilny

 

Faktycznie, przyjęło sie, że kreacje na ślub cywilny nie muszą być aż tak wytworne jak te, które wybieramy do kościoła. Jednak przyszłe panny młode przywiązują sporo uwagi do sukienek, w których wystąpią na ceremonii w urzędzie stanu cywilnego.

Panny Młode na całym świecie na ślub w urzędzie wybierają przeważnie krótkie seksowne sukienki. Coraz częściej wybierają też model w białym kolorze!  

 

fotografia: MoriLeePolska

 

 

Sukienki koktajlowe

 

Owszem, zdarzają się i kreacje długie, bardziej luksusowe i nawiązujące do stylizacji kościelnej. Wszystko zależy od stylizacji całego ślubu, oraz nastawienia młodej pary.

 

fotografia: JAMSTUDIO Photography

 

 

Ślub cywilny sukienka

 

W sumie panna młoda nie jest specjalnie ograniczona ścisłymi regułami, choć istnieje niepisana zasada, która mówi o tym, że najlepsze będą eleganckie sukienki w subtelnych odcieniach bieli, ecru, kremu, wanilii, szampana lub pudrowego rożu.

Co do długości i tkanin zdecydowane przeważają krótkie modele z eleganckiej koronki, jedwabiu, lub lekkiego szyfonu. Po ceremonii taką sukienkę można z powodzeniem wykorzystywać na wszelkiego rodzaju imprezy wieczorowe.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

Zobacz także:

JAK DOBRAĆ BUTY DO SUKNI ŚLUBNEJ?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź