Suknie ślubne na ramiączkach

Dla kogo przeznaczone są suknie ślubne na ramiączkach?

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Suknie ślubne na ramiączkach


Ramiączka mogą być wspaniałym uzupełnieniem sukni ślubnej, szczególnie takiej o swobodnym kroju.

Warto jednak wiedzieć, wśród jakich rodzajów można wybierać i przede wszystkim komu pasuje taki krój.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

źródło: ElianaKresa

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 

 

Różne rodzaje suknien ślubnych


Suknie ślubne na ramiączkach wyglądać mogą różnorodnie. Zazwyczaj cieniutkie, delikatne ramiączka spaghetti dobiera się do równie delikatnego, lekkiego dołu. Jeżeli wymarzyłaś sobie dół typu princess, czyli rozłożysty, ciężki albo stawiasz na długi tren, zdecydowanie lepiej wyglądać on będzie w połączeniu z grubymi ramiączkami.

Zazwyczaj ramiączka w kreacjach ślubnych wszywane są prosto, ponieważ jest to najbardziej uzasadnione konstrukcyjnie (uniesienie rozbudowanej zazwyczaj dolnej części stroju). Popularne są także wszyte ukośnie, tworzące dekolt V. Ramiączka mogą być również wiązane na szyi. Wybrać można także ich bardziej skomplikowany krój, taki jak cienkie sznureczki rozchodzące się od dekoltu w górę albo jeszcze bardziej misternie połączone elementy. Wygląda to bardzo efektownie, ale pasuje przede wszystkim przy naprawdę wąskich, ładnych ramionach.

Ramiączka nie muszą być wykonane jedynie z takiego samego materiału, co suknia. Ciekawym urozmaicenie są takie w formie biżuteryjnej, na przykład z perełkami albo kryształkami Swarovskiego. Inne ramiączka to takie, których zadaniem nie jest w żaden sposób przytrzymanie konstrukcji sukni. Mowa tutaj o ramiączka opadających, często wykonanych z marszczonego tiulu albo koronki. Zalotnie opadające z ramion pasować będą paniom, które mają na przykład nieco szersze ramiona albo posiadają bliznę lub inne szpecące znamiona, które chcą przykryć.

 

źródło zdjęcia: MoriLeePolska

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

fotografia: LoveStory.pl

 

źródło: ElianaKresa

 

 

Dla kogo przeznaczone są suknie ślubne na ramiączkach?


Suknie ślubne na ramiączkach dobrze wyglądają na paniach o figurze gruszki, które mają szersze biodra i uda, a za to niewielki biust i dość szczupłe ramiona. W ten sposób można doskonale wyrównać proporcje sylwetki. Ogólna zasada jest taka, że im masywniejsza sylwetka, tym szersze powinny być ramiączka. Cienkie ramiączka mogą bowiem przecinać sylwetkę i nieestetycznie wżynać się w ciało, sprawiając wrażenie, że ledwie się trzymają.

W przypadku nieco pulchniejszych kobiet, a także takich o atletycznie rozwiniętych mięśniach pleców, lepszym wyborem jest sam gorset i rezygnacja z ramiączek.

Ramiączka typu spaghetti najlepiej wyglądają na figurze typu klepsydra, gdzie zachowane są dobre proporcje ciała. W takim przypadku sprawdzi się również suknia ślubna z dekoltem w literę V lub wręcz kopertowym, który także wyeksponuje biust. Taki model pasuje również filigranowym pannom młodym, których cała figura jest bardzo drobna.

Kobiety mające rozbudowane ramiona nie powinny wybierać cieniutkich ramiączek. Lepsze są grubsze, a do tego z dekoltem w szpic, który optycznie wysmukla szyję i ramiona.
W przypadku figury typu cegła, czyli proporcjonalnej, ale jednak nieco bardziej rozbudowanej, dobrze wyglądać może dekolt amerykański, czyli ramiączka oplecione wokół szyi.
Suknie ślubne na ramiączkach wydają się wyborem raczej letnim lub co najmniej wiosennym. Warto jednak pamiętać, że na sali jest zazwyczaj na tyle ciepło, iż swobodnie wystąpić można z odkrytą górną częścią ciała, a na czas ślubu lub przejścia na salę, po prostu narzucić coś na ramiona.

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

źrodło: Koronki iwogg

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

fotografia: Światłokolorowi

 

 

Zobacz także:

11 NAJCZĘŚCIEJ GRANYCH I WYKORZYSTYWANYCH UTWORÓW NA PIERWSZY TANIEC

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź