5 cech, które powinna posiadać każda dobra świadkowa

Być może jeszcze nie wiesz, kto będzie Twoją świadkową, ale musisz wiedzieć, jakie 5 cech musi ona posiadać!

Photo by Samantha Gades on Unsplash

 

Twój narzeczony po ślubie ma być Twoim towarzyszem już do końca życia, ale rola świadkowej jest niemniej doniosła.

Pomoże podczas przygotowań do ślubu, będzie również pilnowała Twojego idealnego wyglądu w tym wielkim dniu.

Być może jeszcze nie wiesz, kto będzie Twoją świadkową, ale z pewnością powinnaś wiedzieć, jakie 5 cech musi ona posiadać.

 

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 

 

Obowiązki świadkowej

 

Wspierająca

Twoja świadkowa nie tylko powinna być Twoimi plecami, ale także dbać o Twoje interesy. Nie powinna być nią osoba, która jest zazdrosna o Twoje zaręczyny. Nie może to być również osoba, która ma swoją jasną i bardzo określoną wizję Twojego ślubu. To raczej Twoja prawa ręka i najlepsza pomoc.

Poczucie, że masz do niej zaufanie i możesz na nią liczyć, bardzo Ci się przyda.

 

Adam Ludwik Photographyfotografia: 

 

 

Asertywna

Twoja świadkowa nie będzie miała łatwej roli. Między innymi odpowiadać będzie za organizację wieczoru panieńskiego. W związku z tym musi ona umieć pogodzić kilka, czasem odmiennych stanowisk i wizji bliskich Ci kobiet. Nie wszystkie dobre rady i sugestie będą dla Ciebie dobre, dlatego tak ważne jest, aby była to osoba asertywna, niepodatna na wpływy.

Musi być w stanie nie tylko pamiętać o Twoich najlepszych interesach, ale sama także musi być gotowa stanąć w obronie Ciebie i samej siebie, w razie potrzeby.

 

Zorganizowana

Aby zaplanować całe przedślubne przygotowania, Twoja druhna musi być dość metodyczna, jeżeli chodzi o zadania takie jak wysyłanie zaproszeń, wybór menu, czy wieczór panieński.

Jeżeli Twoja druhna ma być odpowiedzialna za więcej istotnych rzeczy, będziesz chciała, aby była ona dobrze zorganizowana i żeby robiła wszystko tak, jak sama chciałaby, by zostało zrobione.

Niech odhacza swoje zadania na liście i nie zostawia wszystkiego na ostatnią chwilę.

 

Photo by Sincerely Media on Unsplash

 

 

Nie osądzająca

Do tej roli wybrać będziesz chciała taką osobę, której będziesz mogła zwierzyć się w trakcie całego procesu planowania ślubu. Musisz móc jej się zwierzyć ze wszystkiego: z odrzucenia zaproszenia przez dobrą koleżankę, ale także z Twoich wątpliwości co do odcienia kwiatów.

Świadkowa to Twoja przyjaciółka, która zawsze Cię wysłucha i do tego jest gotowa na udzielenie dobrych rad bez żadnych osądów.

 

Uczciwa

Jak często bywa podczas planowania ślubu, możesz zbyt mocno zaangażować się w projekty DIY albo utknąć na detalach, które tak naprawdę nie mają żadnego znaczenia. Możesz także zacząć zamartwiać się hipotetycznymi sytuacjami, które nigdy się nie wydarzą.

Świadkowa musi umieć Cię wysłuchać, ale czasami także powstrzymać Cię w Twoich zapędach i przemówić Ci do rozumu. Jest w końcu Twoją przyjaciółką. Musisz mieć do niej zaufanie i pewność, że każda różnica zdań nie sprawi, że wybuchnie z tego gigantyczna awantura.

Opanowanie to także pożądana cecha, która przyda się w szale gorączkowych przygotowań. Spokój jest dobry również w trakcie trwania wesela.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Zobacz także: 

22 NAJLEPSZE PORADY MAŁŻEŃSKIE WSZECH CZASÓW

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź