7 błędów w makijażu najczęściej popełnianych przez Pannę Młodą

Zanim sfinalizujesz szczegóły, sprawdź te siedem błędów, na które wskazali profesjonalni wizażyści i których powinnaś chcieć uniknąć za wszelką cenę.

 

Twój makijaż ślubny może naprawdę odmienić Twój ślubny wygląd, więc nic dziwnego, że chcesz się upewnić, że jest on absolutnie bezbłędny. Zanim sfinalizujesz szczegóły, sprawdź te siedem błędów, na które wskazali profesjonalni wizażyści i których powinnaś chcieć uniknąć za wszelką cenę.

 


Pomijanie makijażu próbnego

Niektóre Panny Młode rezygnują świadomie z makijażu próbnego, a to duży błąd. Dzięki takiemu spotkaniu nie tylko wizażystce łatwiej jest określić typ skóry i zaplanować wykonanie perfekcyjnego makijażu, ale także narzeczona może lepiej poznać osobę wykonującą make-up, a przez to poczuć się bardziej komfortowo w najważniejszym dniu.

 

Fotografia: Kamila Panasiuk Fotografia

Fotografia: B&W Usługi Fotograficzne Marcin Łabędzki

 

Złe przygotowanie cery

Narzeczona powinna swoją cerę do uroczystości zacząć przygotowywać już na co najmniej miesiąc wcześniej. Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja i nawilżenie skóry. Dzięki temu makijaż będzie bardziej trwały i będzie miał gładkie wykończenie.

 

źródło: La MakeUp Sp. z o.o.

 

Fotografia: Wojciech Gruszczyński

 

Zapominanie o brwiach

Zapominanie o brwiach jest olbrzymim błędem. Ten element makijażu potrafi zmienić cały wygląd twarzy. Koniecznie należy znaleźć kredkę do brwi lub specjalny żel, które pasują do koloru włosów i odpowiednio wypełnią cały zarys brwi.

źródło: Magdalena Kimak Weddings

źródło: Adam Ludwik Photography

 

Brak wodoodpornego tuszu

W dniu ślubu czeka Cię wiele wzruszeń. Aby sobie z nimi poradzić, niezbędne jest Ci sięgnięcie po wodoodporny tusz do rzęs. Inaczej skazana jesteś na czarne plamy pod oczami. A ich wycieranie zrujnuje Ci makijaż.

 

 

źródło: Love Story - opowiadamy historię Waszej miłości w naszych zdjęciach i filmie

 

Brak utrwalenia makijażu

Makijażyści są jednomyślni: niezbędne jest utrwalenie makijażu za sprawą szczególnych kosmetyków. Przede wszystkim sięgnij po bazę pod podkład oraz pod cienie. Te kosmetyki skutecznie zapobiegną szybkiemu zważeniu się preparatów kolorowych. Nawet, jeżeli na co dzień po nie nie sięgasz, ten dzień będzie wyjątkowy. Nie zapomnij również o mgiełce utrwalającej.

FotografiaAnna Dymek 

Fotografia: ChomiczArt.pl

 

Zapominanie o bronzerze

Żadna narzeczona nie chce wyglądać blado w dniu ślubu. Dlatego powinno się użyć bronzera, aby uzyskać efekt skóry muśniętej słońcem. Bronzer korzystnie wpłynie również na odpowiednie wykonturowanie twarzy.

 

Fotografia: Iwandowski.com 

Fotografia: Białe Kadry 

 

Zmienianie swojego wyglądu

Makijaż ślubny powinien uwydatniać Twoje piękno, a nie zamieniać Cię w kogoś, kim absolutnie nie jesteś. Nawet jeżeli makijaż sprawi, że będziesz wyglądać lepiej na zdjęciach, nie oznacza to, że powinnaś go nakładać. Na żywo możesz wyglądać w nim po prostu karykaturalnie. Spraw lepiej, że Twoja skóra będzie wyglądała na świeżą i promienną, i wydobądź swoje najlepsze cechy wyglądu.

 

źródło: Pinterest

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #makijazslubnyuroda - zobacz 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź