7 błędów w makijażu najczęściej popełnianych przez Pannę Młodą

Zanim sfinalizujesz szczegóły, sprawdź te siedem błędów, na które wskazali profesjonalni wizażyści i których powinnaś chcieć uniknąć za wszelką cenę.

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

Twój makijaż ślubny  może naprawdę odmienić Twój ślubny wygląd, więc nic dziwnego, że chcesz się upewnić, że jest on absolutnie bezbłędny. Zanim sfinalizujesz szczegóły, sprawdź te siedem błędów, na które wskazali profesjonalni wizażyści i kosmeczyki ślubne, a których powinnaś chcieć uniknąć za wszelką cenę.

 


Pomijanie makijażu próbnego przed weselem 

 

Niektóre Panny Młode rezygnują świadomie z makijażu próbnego, a to duży błąd.

Dzięki takiemu spotkaniu nie tylko wizażystce łatwiej jest określić typ skóry i zaplanować wykonanie perfekcyjnego makijażu, ale także narzeczona może lepiej poznać osobę wykonującą make-up, a przez to poczuć się bardziej komfortowo w najważniejszym dniu.

 

VeryLuckyStar Fotografia:

 

 

Złe przygotowanie cery przed ślubem 

 

Narzeczona powinna swoją cerę do uroczystości zacząć przygotowywać już na co najmniej miesiąc przed ślubem. Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja i nawilżenie skóry. Dzięki temu makijaż weselny będzie bardziej trwały i będzie miał gładkie wykończenie.

 

Zapominanie o brwiach

Zapominanie o brwiach jest olbrzymim błędem. Ten element makijażu potrafi zmienić cały wygląd twarzy. Koniecznie należy znaleźć kredkę do brwi lub specjalny żel, które pasują do koloru włosów i odpowiednio wypełnią cały zarys brwi.

 

Brak wodoodpornego tuszu

W dniu ślubu czeka Cię wiele wzruszeń. Aby sobie z nimi poradzić, niezbędne jest Ci sięgnięcie po wodoodporny tusz do rzęs. Inaczej skazana jesteś na czarne plamy pod oczami. A ich wycieranie zrujnuje Ci makijaż ślubny.

 

 

źródło: Love Story

 

 

Kosmetyczka ślubna - brak utrwalenia makijażu

 

Makijażyści są jednomyślni: niezbędne jest utrwalenie makijażu za sprawą szczególnych kosmetyków. Przede wszystkim sięgnij po bazę pod podkład oraz pod cienie. Te kosmetyki skutecznie zapobiegną szybkiemu zważeniu się preparatów kolorowych.

Nawet, jeżeli na co dzień po nie nie sięgasz, ten dzień będzie wyjątkowy. Nie zapomnij również o mgiełce utrwalającej.

 

Fotografia: Światłokolorowi

 

 

Zapominanie o bronzerze

Żadna narzeczona nie chce wyglądać blado w dniu ślubu. Dlatego powinno się użyć bronzera, aby uzyskać efekt skóry muśniętej słońcem. Bronzer korzystnie wpłynie również na odpowiednie wykonturowanie twarzy.

 

Fotografia: Białe Kadry 

 

Zmienianie swojego wyglądu przed ślubem 

 

Makijaż ślubny powinien uwydatniać Twoje piękno, a nie zamieniać Cię w kogoś, kim absolutnie nie jesteś. Nawet jeżeli makijaż sprawi, że będziesz wyglądać lepiej na zdjęciach, nie oznacza to, że powinnaś go nakładać.

Na żywo możesz wyglądać w nim po prostu karykaturalnie. Spraw lepiej, że Twoja skóra będzie wyglądała na świeżą i promienną, i wydobądź swoje najlepsze cechy wyglądu.

 

źródło: Jeżka

 

 

Zobacz także:

10 PYTAŃ, KTÓRE NALEŻY ZADAĆ PRZED ŚLUBEM

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź